Haber arşivi

 • Yenilikçi DAF CF Electric Yeşil Kamyon Ödülü’nün sahibi oldu

  DAF CF Electric, 2019 Yeşil Kamyon Lojistik Çözümü ödülüne layık görüldü. Almanya’nın önde gelen ticari dergileri VerkehrsRundschau ve TRUCKER, Münih’te düzenlenecek Transport Logistik fuarı arifesinde, Almanya’da ilk DAF CF Electric'i faaliyete geçirmeleri sebebiyle konteyner hinterland lojistik ağı Contargo'ya onur ödülü verdiler. Bu tamamen elektrikli saha test araçları, Almanya iç limanı Duisburg limanında konteynerleri toplayıp teslim etmek için kullanılacaktır. 'Yeşil Kamyon Lojistik Çözümü Ödülü', Avrupa çapında yenilikçi, sürdürülebilir lojistik için gelecek vaat eden teknolojilerin yerleşik hale getirilmesi anlamında prestijli bir ödüldür.

 • Almanyalı Rhenus Lojistik’e İki Adet DAF CF Elektrik

  DAF Trucks, önde gelen uluslararası Rhenus Grubu'nun % 100 iştirakı olan Almanyalı Contargo'ya iki adet tam elektrikli kamyon teslim etti. VDL'nin E-Power Teknolojisine sahip DAF CF Elektrik, Alman Aşağı Ren bölgesindeki hinterlant terminalleri çevresinde konteyner taşımacılığı için kullanılacak. Böylece Contargo'ya teslim edilen bu iki kamyon, Almanya'da ilk kez faaliyete geçen DAF CF Elektrik olmuş ve kapsamlı bir saha testinde yer alan 6. ve 7. sırada yer almıştır.

 • PACCAR Preston Freight’i İcra Kurulu Başkanı olarak atadı.

  PACCAR Inc bugün, Yönetim Kurulu'nun 1 Temmuz 2019 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, İcra Kurulu Başkanı CEO’su olarak Preston Feight’i seçtiğini duyurdu. Feight aynı zamanda Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçildi. Preston Feight şu anda PACCAR'ın başkan yardımcısı ve Nisan 2014'ten bu yana şirketin genel müdürlüğünü yürüten Ron Armstrong'un görevini üstleniyor. Ron Armstrong, 30 Haziran 2019 tarihinde şirketten ve kuruldan emekli olacak. Mark Pigott genel başkanlık görevine ve şirkete stratejik danışmanlık vermeye devam edecek.

 • DAF 2019 Sürücü Mücadelesi

  DAF Uluslararası Sürücü Şampiyonunu aramaya başladı

  Türkiye’nin en iyi kamyon sürücüsü kim? Peki Avrupanın en iyi sürücüsü kim? Önümüzdeki aylarda DAF 2019 Sürücü Mücadelesi ile bu isim belirlenmiş olacak. 28 ülkede düzenlenecek yarışma, hangi sürücünün ‘2019 Uluslararası DAF Sürücü Şampiyonu’ unvanını almaya hak kazandığını belirleyecek. Eylül ayında düzenlenecek muhteşem bir uluslararası finalle sonuçlar açıklanacak.

 • DAF Trucks, Türkiye’nin en iyi kamyon sürücüsünü arıyor

  DAF Uluslararası Sürücü Şampiyonunu aramaya başladı

  Türkiye’nin en iyi kamyon sürücüsü kim? Peki Avrupanın en iyi sürücüsü kim? Önümüzdeki aylarda DAF 2019 Sürücü Mücadelesi ile bu isim belirlenmiş olacak. 28 ülkede düzenlenecek yarışma, hangi sürücünün ‘2019 Uluslararası DAF Sürücü Şampiyonu’ unvanını almaya hak kazandığını belirleyecek. Eylül ayında düzenlenecek muhteşem bir uluslararası finalle sonuçlar açıklanacak.

 • DAF, inşaat segmentine yönelik ürün serisini genişletiyor

  Yeni şasi biçimleri, yeni dingiller

  DAF Trucks, nakliye şirketlerine ihtiyaçlarını çok daha iyi karşılayacak şekilde tasarlanan bir araç sunmak amacıyla ürün serisini yeni araç konfigürasyonlarıyla genişletiyor. Bu konfigürasyonlar arasında çift tahrikli bağlantı dingili ve yönlendirilen arka dingille donatılan 8x4 sabit kasalı bir kamyon da bulunuyor. Bunlara ek olarak, DAF kendi geliştirip ürettiği 10 tonluk bir ön dingili ve tamamen yeni 7.5 tonluk arka dingili de kullanıma sunuyor. Bu yeni ürünler DAF'ın, sabit kasalı kamyon segmentindeki ürün serisini özellikle inşaat araçlarını düşünerek genişletmeye çalıştığını vurgulamaktadır.

 • DAF, taşımacılık işlerini elektrikli araçlarla yapma konusunda süpermarket devi Albert Heijn'e yardımcı oluyor

  Simon Loos ve Peter Appel Transport, elektrikli ve hibrit kamyonlar kullanacak

  DAF Trucks, Hollandalı süpermarket zinciri Albert Heijn'e elektrikli araçlarla mağazalarına ürün tedarik etme konusunda yardımcı oluyor. Albert Heijn'in nakliye şirketleri Simon Loos ve Peter Appel Transport'a ilk elektrikli kamyonların teslimatı yapıldı. Uzun süreli bir saha testinin başlangıcı olan bu denemede üç adet tamamen elektrikli kamyon ile Avrupa'da ilk kez kullanılacak iki adet, prize takılabilir hibrit kamyon yer alacak.

 • Geldrop’lu Tinie Manders Nakliye’ye DAF CF Electric

  DAF Trucks, Hollanda Geldrop’lu Tinie Manders Nakliye’ye tamamen elektrikli bir adet kamyon teslim etti. VDL'nin E-Power Teknolojisine sahip DAF CF Electric, Eindhoven bölgesinde DHL ring seferleri için kullanılıyor. İlk CF Electric geçen aralık ayında süpermarket zinciri Jumbo tarafından faaliyete geçirilmişti.

 • 2018 — DAF için rekorlarla dolu bir yıl

  DAF Trucks, 2018 yılında rekor kırdı. Yıllardır yüksek bir seviyede devam eden %16,6 pazar payı ile DAF, 16 ton üzeri ağır vasıta segmentinde Avrupa'da en büyük ikinci marka haline gelirken çekici segmentinde en az %19,8 pazar payı ile Avrupa'da pazar lideri konumunda.

 • PACCAR, CES 2019'da İnovatif Elektrikli ve Hidrojen Yakıt Pilli Kamyonlarını Sergiliyor.

  PACCAR, 7 Ocak haftası boyunca Las Vegas/Nevada’da düzenlenen CES 2019 gösterisine katılıyor. CES, teknolojik inovasyonların en yenileri için dünyanın en büyük gösterilerinde biri. PACCAR, üç sıfır emisyonlu araçlarını sergiliyor: bir adet pilli Peterbilt Model 579EV; bir adet pilli Peterbilt Model 220EV; ve Toyota ile ortaklaşa geliştirilen bir hidrojen yakıt hücreli elektrikli Kenworth T680. Bu kamyonlar, karayolu taşımacılığı, liman operasyonları ve şehir içi dağıtım gibi çeşitli işler için tasarlanmıştır.