DAF LF 2016 Sürümü

DAF-LF-MY-2016-2015085 DAF, popüler LF serisi için kapsamlı bir iyileştirme programı sunuyor. Optimize edilmiş tahrik hatları ve yeni spoylerler ve çamurluklarla. Kamyonunuzu özel gereksinimlerinize göre mümkün olduğu kadar verimli olacak şekilde yapılandırmak için daha fazla seçenekle. Daha da yüksek kârlılık için. 

ÖNEMLİ İYİLEŞTİRMELER

 • 4,5 Litrelik PACCAR PX-5 motor
  %5'e kadar daha fazla verim
 • 6,7 Litre PACCAR PX-7 motor için yeni AS Tronic 12 Vitesli şanzıman
  32 tona kadar brüt toplam ağırlık, düşük yakıt tüketimi ve çok daha fazla konfor
 • 6,90 metreye kadar dingil mesafeleri
  9 metreden fazla yük uzunlukları
 • 1240 litreye kadar yakıt deposu kapasitesi
  Maksimum hareket yarıçapı, yakıt maliyeti tasarrufları
 • Yeni aerodinamik paket (Day Cab)
  %4'e kadar daha düşük yakıt tüketimi
 • Ortadaki ekranda daha fazla bilgi
  Takograf bilgileri sayesinde para cezalarından kaçınma, servis göstergesi sayesinde sorunsuz araç kullanımı
 • ACC, FCW, AEBS Standart**, LDWS Standart
  Daha da yüksek konfor ve güvenlik
 • LED arka lambalar
  Uzun servis ömrü, düşük yakıt tüketimi ve arızalı ampullerden kaynaklanan arıza süresi olmaması
 • PACCAR PX-5 motorda Frigoblock jeneratör hazırlığı
  Daha iyi yakıt tüketimi, kolay kurulum ve bağlantı
 • Şasi ve üstyapı arasında çok daha iyi iletişim
  Maksimum verimlilik, daha fazla kullanışlılık

** Arka havalı süspansiyon ve 8 tondan fazla brüt toplam ağırlık ile


Güvenli ve konforlu

Yeni modellerin büyük çoğunluğunda LF 2016 sürümü, standart olarak en son güvenlik ve konfor sistemleriyle birlikte gönderilir. ACC (Uyarlanabilir Hız Sabitleyici), öndeki araç ile aradaki mesafenin belirlenen sınırlarda kalmasını sağlar. AEBS (Gelişmiş Acil Durum Fren Sistemi) ile birlikte FCW (Önden Çarpışma Uyarısı), bir çarpışma riski varsa sürücüyü uyarır ve acil durumda aracı otomatik olarak yavaşlatır. 
Ayrıca kamyon şerit değiştirmek üzereyse LDWS (Şeritten Çıkma Uyarı Sistemi) bir sinyal verir. Sürücü için daha fazla konfor ve daha da önemlisi, daha yüksek güvenlik.

Verimli

Geliştirilmiş ısı ve hava yönetimi ve optimize edilmiş yazılım sayesinde 4,5 litrelik PACCAR PX-5 motor (112 kW/152 hp – 157 kW/213 hp) %5'e kadar daha verimlidir. Artık 6,7 litrelik PACCAR PX-7 motora sahip modellerde (164 kW/223 hp – 231 kW/314 hp), 32 tona kadar toplam ağırlıklara olanak tanıyan otomatikleştirilmiş 12 vitesli bir AS Tronic şanzıman bulunmaktadır. Her seyahat için daha fazla yük kapasitesi, daha yüksek verimlilik anlamına gelir.

İletişime açık

Artık CAN veri yolu gibi sistemler sayesinde şasi ve üstyapı birbirleriyle daha iyi iletişim kuruyor. Bu, sürücüye kabin içinden üstyapıyı kontrol etmek için daha fazla seçenek sunuyor. 
Üstyapıdan gelen sinyaller kumanda tablosunda görünür ve yapılandırılabilir. LF 2016 sürümünde, PTO açıldığında havalı süspansiyon artık otomatik olarak azaltılabilir. Bu da, örneğin bir damperi boşaltırken daha yüksek denge sağlar.

Aerodinamik

Day Cab ile LF 2016 sürümü için tamamıyla yeni bir aerodinamik paket* geliştirildi. Yeni tasarımda, mükemmel bir uyum içinde birbirine bağlanan çamurluklar ve bir tavan deflektörü de bulunuyor. Uygulamaya bağlı olarak %4 daha düşük yakıt tüketimi sağlanır. Düşük işletme maliyetleri için optimum aerodinami.

*2016'nın başından itibaren satışa sunulacaktır

Ayrıntılar önemlidir

Sola veya sağa dönerken benzersiz bir yükselme efekti oluşturan yeni LED arka lambalar kesinlikle çekici görünüyor. Daha da önemlisi LED aydınlatmalar, uzun servis ömrüne sahiptir ve maksimum araç kullanımı sağlar. LF 2016 sürümüyle, en düşük işletim maliyetlerini elde etmek için her fırsatı değerlendiriyoruz. 

DAF-LF-MY-2016-LED

Modern Görünüm

LF, sınıfının en yüksek yük kapasitesine sahip olmasını sağlayan düşük boş ağırlıklarıyla tanınmaktadır. Uzunluğu 6,90 metreye kadar olan yedi adet yeni dingil mesafesi sayesinde daha yüksek hacimlerdeki yükler bile taşınabilir. Bu, 9 metreden fazla bir yük uzunluğu demektir! Daha uzun dingil mesafeleri, aracın 1240 litreye kadar yüksek yakıt hacimlerini taşımasına da olanak tanır. Sınıfında benzersizdir. Bu, araca daha yüksek hareket yarıçapı sağlar ve sürücünün, yakıt fiyatlarının en düşük seviyede olduğu yerde depoyu doldurmasına olanak tanır.

Bilgilendirici

DAF Sürücü Performansı Yardımcısı (DPA), sürücünün kamyonu mümkün olan en iyi şekilde kullanmasına yardımcı olur. Sistem, takograf verilerinin yanı sıra yakıt tüketimi, fren davranışı ve lastik basıncı hakkında ayrıntıları görüntüler. Bu, sürüş süreleri hakkında sürücüye net bir genel bakış sunar ve sürücülerin sınırlar dahilinde kalmasını sağlar.
Artık ekran, sonraki servis 
muayenesinin ne zaman planlanması gerektiğini göstererek bakımın zamanında yapılmasını sağlar ve aracın kullanımını en üst düzeye taşır.
 
DAF-LF-2016-Edition-Interior-20151002

Her şey düşünüldü

PX-7 motordan sonra 4,5 litrelik PACCAR PX-5 motor da artık bir Frigoblock jeneratörün kurulumu için hazır hale getirilebilir. Yeni yağ karteri sayesinde jeneratör kompakt bir şekilde monte edilerek optimum alt açıklık ve minimum hasar riski elde edilebilir. Her şey düşünüldü. LF artık, kabinin arkasında daha yüksek bir hava girişiyle birlikte sunuluyor. Bu, kabinin üzerine bir soğutma sistemi takılması gerektiğinde kullanışlı ve verimlidir. Alternatif olarak, yüksekliği ayarlanabilir bir tavan deflektörü veya üst sleeper gerektiğinde de kullanılabilir.

İlgili bilgiler

DAF Services

DAF services

Etkili bir taşımacılık için sadece kamyonun mükemmel olması yetmez. Her DAF kamyonun arkasında profesyonel bir kurum ve uluslararası bir bayi ağı vardır. Bunlar doğru aracı seçmenize, finansmanı kendinize uygun şekilde ayarlamanıza ve filonuzu mükemmel durumda tutmanıza yardımcı olmaktadır.

Daha fazlasını oku

Yerel DAF bayinizle iletişime geçin

DAF logo on dealer building

Daha fazlasını mı öğrenmek istiyorsunuz? DAF bayisi, DAF ürünleri ve hizmetleri hakkındaki bilmek istediğiniz her şeyi size anlatmaktan mutluluk duyacaktır.

İletişim formuna gidin

Bu sayfayi paylas

Sizi bu sayfayi paylasmaya davet ediyoruz