Geliştirebileceğiniz mükemmel bir temel


Boş ağırlığının düşük olması ve yüksek yük kapasitesi Yeni LF'in, sınıfında bir numaralı pozisyona yerleşmesini ve işinizde net karla çalışmanızı sağlıyor. Modern, güçlü ve hafif bir şasiye sahip Yeni LF sağlamlık ve esneklikten ödün vermiyor.

Tamamen optimize edilmiş süspansiyon

Yeni LF, son derece konforlu bir sürüş deneyimi sunuyor. Ön süspansiyon; sönümleme, yanal denge ve dayanıklılık arasında mükemmel bir denge sağlayacak şekilde tamamen optimize edildi. Ön dingiller (3,6 - 7,5 ton arası) hafif yüklerle aşırı yüklemeyi önlemek için yeterli kapasite sunuyor. Ayrıca Yeni LF, bu segmentteki en küçük dönüş çapına sahip olması nedeniyle de emsalsiz bir manevra kabiliyetine sahip.

Yüksek performanslı dingiller

Farklı seçenekler sunan arka dingil ve son dişli düzenekleriyle her uygulama için optimize edilmiş bir LF bulunuyor. En hafif 5 tonluk SR 5.10 dingilden 19 tonluk LF modeli için ekstra kapasite sağlayan 13 tonluk SR1344 arka dingile kadar tüm dingiller; üst düzey performans, uzun servis ömrü ve maksimum sürüş konforu için tasarlandı. Koşullar ne olursa olsun maksimum çekiş ve araç kontrolü için neredeyse tüm dingil modellerinde bir diferansiyel kilidi seçeneği yer alıyor.

Çok daha yüksek yük kapasitesi

Yeni LF, çeşitli şasi uzunluğu ve dingil mesafesi seçenekleri sayesinde sınıfının en yüksek yük kapasitesine sahip. Yeni LF'te, dingil mesafeleri 6,90 metreye kadar uzanıyor. Bu sayede 9 metrenin üzerinde olası yük uzunluklarında kamyon çok daha yüksek yük kapasitesiyle çalışabiliyor. Uzun dingil mesafeleri aracın 1240 litreye kadar yakıt kapasitesi ile sınıfında rakipsiz olmasına olanak veriyor. Bu özelliğiyle geniş bir çalışma aralığı sunan LF, sürücünün yakıt fiyatlarının en düşük seviyede olduğu yerde depoyu doldurmasına da imkan tanıyor.

Kasa yapımcıları için üstün avantaj

Yeni LF; kutu tipi kasalar, arka liftler, damperler, vinçler ve diğer ekipmanın hızlı ve kolay bir şekilde takılmasını sağlayan yeni fabrika çıkışı Kasa Bağlantı Modülü (BAM) programları gibi kasa yapımcıları için avantajlar oluşturan yenilikler içeriyor. Ayrıca, daha fazla dingil mesafesi ve arka uzantı kombinasyonu da ekstra esneklik sunuyor. Bu sayede, şasi her tip kasa ve üst yapılar için üretime hazır şekilde yapılandırılabiliyor.