Tahrik hattında mükemmellik

Dağıtım taşımacılığı, özel çözümler sunmayı gerektirir. Bu nedenle, DAF işiniz için en iyi kamyona sahip olabilmeniz amacıyla benzersiz bir motor, şanzıman ve arka dingil oranı çeşitleriyle Yeni LF'i sizlerle buluşturuyor. Hangi modeli seçerseniz seçin, her Yeni LF kamyonda en yüksek düzeyde güvenilirlik ve yakıt verimliliği, mükemmel performans, düşük emisyonlar ve rakipsiz sürücü konfor standart olarak sunuluyor.

Güçlü motorlar

Yeni LF, çeşitli motorlar sunuyor. Bunların arasında güçlü dört silindirli 4,5 litre PACCAR PX-5 ve altı silindirli 6,7 litre PACCAR PX-7 bulunuyor. Yeni yazılım ve optimize edilmiş ısı ve hava yönetimi sayesinde artırılan maksimum tork, her iki motorda da düşük devirde etkisini gösteriyor.

Daha hızlı arka dingil oranları

Yaklaşık 3,31:1'lik yeni ve daha hızlı arka dingil oranları sayesinde motor devirleri seyir hızında 150 - 200 dev/dak kadar düşürüldü. Bu tahrik hattı optimizasyonu motorda yapılan yeniliklerle birleştiğinde %6'ya kadar yakıt tasarrufu sağlıyor, sürücü konforuysa düşük motor gürültüsü ile daha da artıyor.

Ekonomik ve sessiz

En yeni emisyon düzenlemelerine uygun olan PACCAR PX motorlar bugüne kadarki en düşük emisyon değerlerine sahip. Üstelik, motor bloğu ve silindir başlığına entegre edilmiş çeşitli bileşenler içeren kompakt tasarımları, motorların son derece sessiz şekilde çalışarak sürücünün konforunu artırmasını sağlıyor.

Yüksek verim sağlayan şanzımanlar

Maksimum verimlilik için Yeni LF; manuel, otomatikleştirilmiş ve otomatik 5, 6, 9 ve 12 vitesli şanzıman seçenekleriyle sunuluyor. Yeni LF'in en güçlü modellerinde şimdi Allison otomatikleştirilmiş şanzıman mevcut.

DAF-LF-engines-visual
LF City

LF City

Yeni LF'te yapılan en büyük yeniliklerden biri, Yeni LF'in 7,5 tonluk modelinde bulunan 3,8 litre PACCAR PX-4 motordur. DAF, bu yeni motoru şehir içi dağıtımda 4,0 litrenin altında hacme sahip bir motorla ideal bir şekilde gerçekleştirilebilecek hafif uygulamalar için özellikle LF City modelinde kullanıma sunuyor.

> Daha fazlasını oku

DAF Silent

Sessiz model

Piyasada bir benzeri daha bulunmayan Sessiz model, şehir içinde geniş dağıtım seçeneklerine olanak tanıyor. Özel motor yazılımı gibi çeşitli akıllı teknolojiler sayesinde "Sessiz moddaki" gürültü en fazla 70 dB(A) ile kısıtlandı. Bu özellik, Yeni LF'in şehir içinde gürültü sınırlaması olan akşam ve gece saatleri ile sabah erken saatlerde yükleme-boşaltma için ideal bir araç olmasını sağlıyor.