DAF, gizliliğinize saygı duyar. Tanımlama bilgilerini web sitesi işlevselliği, web sitemizle ilgili deneyiminizi geliştirme, sosyal medyayla entegrasyon kurma ve web sitemiz içinde ve dışında pazarlama faaliyetlerini hedeflemeye yardımcı olma gibi çeşitli amaçlar için kullanırız. Web sitemizi ziyaretinize devam ederek tanımlama bilgilerinin kullanımına izin vermiş olursunuz. Ancak tanımlama bilgileri tercihlerinizi özelleştirmek isterseniz aşağıdaki "Ayarları değiştir" seçeneğine tıklayabilirsiniz. Onayınızı istediğiniz zaman geri çekebilirsiniz. Daha fazla bilgi için lütfen Tanımlama Bilgisi Bildirimimizi ziyaret edin.
DAF-Connect-Berkman-01
DAF-Connect-Berkman-02

"DAF Connect gerçek ilerlemeyi temsil eder"

Barendrecht merkezli Berkman Energie Service B.V.

 

Her iki DAF XF 440 kamyonumuzu da DAF Connect sistemiyle donattık ve ne kadar doğru bir karar verdiğimizi gördük çünkü bu sistem sayesinde yakıt tüketimimizi azaltarak gerçek bir ilerleme kaydettik. Örneğin, kamyon park halindeyken motoru rölantide bırakma süresi %20 azaldı. Bunu yakıt tüketimini izleyerek elde ettik ve sürücünün motoru daha sık kapatmasını sağlayarak ne kadar çok yakıt tasarrufu yapabildiğimizi görmek bizi şaşırttı.

Bir yakıt tedarikçisinden duymak biraz garip gelebilir ancak yakıt tüketimi bizim için bile büyük bir maliyettir. DAF Connect ile daha da fazla tasarruf elde etmeyi bekliyoruz. Her biri için iki sürücü görevlendirilen DAF kamyonlarımız neredeyse kesintisiz olarak kullanılmaktadır. Çoğu yolculuk farklı yüklerle yerel bölgede yapılmakta ancak sürüş koşullarında ve tarzlarında büyük farklar olmaktadır. DAF Connect, her yolculuğu mikro düzeyde dikkatli bir şekilde izleyebilmemizi sağlar. Tasarımı gözü yormuyor ve son derece kolay kullanılıyor.

Genellikle yakıt tüketiminde büyük farklılıklar görülür. Ama neden? Trafik sıkışıklığı yüzünden mi? Yoksa bazı sürücülerin kamyonlarını diğerlerinden daha verimli kullanmaları nedeniyle mi? Bu soruları yanıtlamak için her zaman dostane bir şekilde sürücülere danışırız. Sürücülerimiz sürekli olarak araç bilgisayarında (Sürücü Performansı Yardımcısı) mümkün olan en yüksek puanı elde etmeye odaklanmaktadır. Bu, aracı yüksek verimle kullanma konusunda motive oldukları anlamına gelir ve DAF Connect, istenen sonuca ulaşmak için sürüş tarzlarını tam olarak nasıl uyarlamaları gerektiğini gösterir. Sistem, uygulamada son derece iyi çalışıyor ve ayrıca çok da iyi bayi desteğine sahip. Biz bu konuda desteği Barendrecht'te bulunan Best Trucks'tan alıyoruz.

 

 
DAF-Connect-Berkman-round

 
"Park halindeki kamyonlarda motoru rölantide bırakma süresinde %20 azalma sağladık"

Michiel Hooimeijer, Barendrecht merkezli Berkman Energy Service B.V.

 

 

 
 
Trucks

2

kamyon

dealer_locator_exit_rgb_outline

130.000

kilometre

trailers

6

tankerli römork

 

 

Yeni DAF XF 440'ları iki yıl önce satın aldık

Berkman Energy Service olarak 6 tankerli römork kombinasyonuna ve bir kapalı kasa kamyona sahibiz. İki yıl önce DAF'a geçmeye karar verdik ve iki adet XF 440 FTG 6x2 çekici satın aldık. O günden beri sorunsuz çalışıyorlar. Eski kamyonlarımıza kıyasla artık yakıt tüketimimiz çok daha düşük. Daha verimli olmak bunların doğasında var. Her yıl sorunsuz bir şekilde 130.000 ile 160.000 kilometre arası yol yapıyorlar. Garaja gelmelerinin tek sebebi genel bakım. Şunu da söylemek gerekir: sürücülerimiz DAF'larını kullanmayı seviyorlar. Kamyonun konforlu sürüş deneyimi, kabindeki alanın genişliği ve kolay okunan kumanda tablosu onları çok memnun ediyor.

Berkman Energy Service B.V. hakkında

Berkman Energy Service'in kökleri, önceleri Jan Huijser tarafından işletilen kömür teslimat firmasının Johannes Berkman tarafından satın alındığı 1 Mayıs 1903'e dayanır. Bu tarih, özgün bir aile şirketinin kurulduğu tarihtir. Kamyon kullanmaya başlamadan önce kömür dağıtımı kapıdan kapıya at arabalarıyla yapılırdı. 1960'larda Berkman, Barendrecht'te bir benzin istasyonu açtı. 1980'e kadar olan dönemde Berkman, faaliyetlerini araç yıkama ve taşımacılık hizmetleriyle genişletti. Günümüzde bu aile şirketi üç ayrı şubeden oluşuyor. Berkman Energy Service B.V.; benzin istasyonları, araç yıkama, atölyeler ve yakıt ikmali ile ilgili tüm faaliyetleri yöneten akaryakıt birimidir. Berkman Forwarding B.V. de Hollanda (2), Çin (5), Hong Kong, Vietnam ve Hindistan'da ofisleri bulunan uluslararası bir taşımacılık şirketidir. Berkman Beheer B.V. ise tüm faaliyetleri yöneten ana şirkettir.

DAF Connect visual

Bağlantılı Hizmetler

DAF Connect filo yönetimi platformu sürücülerinizin, araçlarınızın ve lojistik süreçlerinizin performansı hakkında gerçek zamanlı bilgiler almanızı sağlar. Yılın 365 günü, 24 saat ulaşabileceğiniz bu platform araç kullanılabilirliğini artırmanıza, işletme giderlerini azaltmanıza ve lojistik verimliliğini optimize etmenize yardımcı olur.

Daha Fazla Bilgi