DAF-Connect-Bas-Keybek-van-Gering Meubeltransport-03
DAF-Connect-Bas-Keybek-van-Gering-Meubeltransport

Gering Meubeltransport

Tek ekranda çok bilgi

 

Hollanda’nın Landgraaf kentinde bulunan mobilya nakliye firması Gering Meubeltransport, 46 adet DAF CF çekici ünitesinin hepsini DAF Connect ile donatmıştır. Aile firmasının filo müdürü Bas Keybek: “Sistemle donatılan ilk araçlar zaten şu an kullanımda. Bu, iş modelimizde bize daha fazla güvence sağlamalı” diyor.

Gering DAF Connect’ten güvenceden daha fazlasını bekliyor. Bas: «Nihai hedefimiz çalışma süresini artırmak ve Toplam Sahip Olma Maliyetimizi daha da düşürmek. Bu bizim için biraz zor, çünkü araçlarımız zaten çok verimli bir şekilde kullanılıyor ve çok az arızamız oluyor» diye açıklıyor. «Bunun nedeni de, asla ağır kargo taşımamamız ve düzenli olarak DAF bayimiz Loven’den profesyonel araç bakımı almamızdır. Ayrıca her hafta lastiklerimizi kontrol ediyoruz. Müşterilerimizin üretim zincirinde önemli bir rol oynuyoruz. Müşterilerimizin neredeyse tüm stokları bizim treylerimizde. Bu yüzden her şeyin her zaman yolunda gitmesini sağlayamıyoruz ve arıza süremizi sıfıra indirmek gibi bir hedefimiz var. İşte bu noktada DAF Connect in bize yardım edeceğini düşünüyoruz.” 

Gering-bas-keyweg

DAF Connect hala geliştirilme aşamasında, ancak Gerings›e çoktan filoları hakkında fazlaca fikir vermeye başladı bile. “Artık yakıt tüketimi ve sürüş hakkında daha net rakamlar elde ediyoruz. Ancak, bizim için bayinin araçlarımızın teknik durumunu eş zamanlı olarak anında izleyebilmesi daha önemli. Bu da neticede bizim içimizi rahatlatacak ve araçların durumuna dair çok daha isabetli tahminler verecek. Bunun bize sunacağı çok daha esnek bakım sistemi sayesinde kamyonlarımızı daha az sıklıkta bakıma verip, daha kısa sürede teslim alarak kendimize daha fazla çalışma süresi yaratacağımızı düşünüyorum.

Bas Keybek›ın baktığı bir başka avantaj ise arıza durumlarında ITS›nin bir sürücünün sağlayabileceğinden çok daha derin bir öngörü sağlayabilmesi. “Soruna dair tam resmi daha hızlı elde edebilir ve uygun hizmeti hemen alabiliriz. Bu hususlar DAF Connect›i kullanmamız için yeterli. Arıza süresini daha aza indirme garantisi vererek kamyonlarımızın yollara daha hızlı geri dönmesini sağlayacak.

Keybek, şu anda çok daha fazla bilgiye erişilebileceğinden, iş modeli faydasına daha pek çok olanak bulunduğunu belirtti. “Alışmamız gereken bazı şeyler var. Sürücülerin bireysel sürüş performansı bu noktada bizler için önemli. Bir aile şirketi olarak, sürücülerimizle yakın bir bağımız var. Çoğu 25 yıldan fazla bir süredir bizimle çalışıyor, bu yüzden sürücülerin sürüş performansları ile bu yakın bağ konusunda orta noktayı bulmamız lazım.» diye açıkladı.

 

Gering DAF Connect’ten güvenceden daha fazlasını bekliyor.

"Artık yakıt tüketimi ve sürüş hakkında daha net rakamlar elde ediyoruz."

 
Diğer DAF Connect müşterileri
 
DAF Connect visual

Bağlantılı Hizmetler

DAF Connect filo yönetimi platformu sürücülerinizin, araçlarınızın ve lojistik süreçlerinizin performansı hakkında gerçek zamanlı bilgiler almanızı sağlar. Yılın 365 günü, 24 saat ulaşabileceğiniz bu platform araç kullanılabilirliğini artırmanıza, işletme giderlerini azaltmanıza ve lojistik verimliliğini optimize etmenize yardımcı olur.

Daha Fazla Bilgi