scott lewis

Scott Lewis

DAF Transport Efficiency Driver 2018 Kazananı

Zorlayıcı ve çetin olduğu kadar muhteşem bir rota!

 

"Bu unvanı kazanmış olmak… inanılmaz!"

 

DAF Transport Efficiency Driver Yarışması Millbrook Proving Ground'da (BK) 19 ve 20 Mayıs'ta gerçekleştirildi. DAF, İngiltere'deki en iyi sürücüyü bulmak için bu etkinliği iki yılda bir düzenliyor. Zorlu eleme turlarının ardından 20 sürücüden oluşan özel bir grup çok zorlu bir rotada yarışma şansı elde ediyor. Bu yılın kazananı Best Connection'dan Scott Lewis oldu.

En yeni DAF kamyonlarını kullanan yarışmacılara sürüş kabiliyeti, yol ve araç bilgisi gibi becerilerini test etmeye yönelik çeşitli zorluklar sunuldu. Ticari araç sürücü belgesini daha 2016 yılında almış olan Scott Lewis, bu deneyim için "Muhteşemdi" diyor.

“"Üzerimizdeki baskı yüksekti ve zorlu bir rekabetti. Bu kadar iyi sürücülere karşı yarışmak harikaydı. Rotanın çok zorlayıcı olduğu konusunda bizi önceden uyardılar ve kesinlikle yalan söylemiyorlardı. Farklı araçlarda ve farklı durumlarda testlere katılmamız da gerekti. Bu da yarışı daha da zorlaştırdı."”

Scott sözlerine şöyle devam ediyor: "Muhteşem bir etkinlikti. DAF Trucks'taki herkes harika bir performans gösterdi. Yeni DAF modellerinden bahsedecek olursak sürüşü kolay, motorları çok hızlı yanıt veren, geniş ve konforlu kabinlere sahip araçlar. Kısacası her sürücünün hayal ettiği gibi!”

scott lewis
ProudDAF
 

 

Diğer hikayeler: