DAF CF Electric

Akülü Elektrikli Araçlar

Şehir içi dağıtım için sıfır emisyon teknolojisi

 

Bazı şehirler, yerel hava kalitesini iyileştirmek için önümüzdeki yıllarda şehir merkezlerine yalnızca emisyonsuz araçların girmesine izin verileceğini duyurdu. Bu, tamamen elektrikli bu kamyonun, parlak bir geleceği olduğu anlamına geliyor. Bir taşıma operatörü olarak bu şehir merkezlerinde çalışabilmek için bu tür araçlara yatırım yapmanız gerekir.

 
 

Alanında öncü 

DAF, BEV'ler veya diğer adıyla Akülü Elektrikli Araçlar alanında piyasaya öncülük etmektedir. Sonuçta DAF, pratik deneyim kazanmak için müşterilerle saha testinde tam elektrikli kamyonlar kullanan ilk kamyon üreticilerinden biriydi. CF Electric artık çeşitli ülkelerde satışa sunulmaktadır.

Şimdi sipariş edin

DAF CF Electric, VDL'nin E-Power Teknolojisi sayesinde tamamen elektrikle çalışır. Tahrik hattının kalbinde, toplam 350 kWh (315 kWh efektif) kapasiteye sahip lityum iyon akü grubundan enerji alan 210 kilowatt değerinde bir elektrik motoru bulunmaktadır. CF Electric'in en yeni nesli, uygulamaya bağlı olarak artırılmış yaklaşık 200 kilometre menzile sahiptir. DAF bayiniz, kullanımınıza göre özel bir hesaplama sağlamaktan memnuniyet duyar ve kamyonlarınızı en iyi şekilde nasıl kullanacağınızı belirlemenize yardımcı olacaktır.


CF Electric hakkında daha fazla bilgi edinin
 
First-DAF-CF-Electric-refuse-collection-truck-delivered-to-ROVA-0
 

İlk elektrikli, üç dingilli CF Electric çöp toplama kamyonları da ‘sıfır emisyonlu’ kentsel alanlarda atık ürünlerin toplanması için teslim edildi.

 
 
Contargo Containerlogistiek Employee

Akıllı planlama

Elbette, elektrikli aktarma organlarının hala bazı sorunları vardır. Elektrik, her zaman ‘çevreci’ bir şekilde üretilmez, kamusal şarj altyapısının geliştirilmesi gereken yönleri bulunmaktadır ve aküler; pahalı ve ağır oldukları gibi kapasiteleri de hala sınırlıdır. Ancak akıllıca planlama yaparak ve mümkün olan her durumda aküleri şarj ederek (bazen yarım saat kadar kısa bir süre yeterlidir), elektrikle günde 500 kilometre katedilebiliyor.

 
 

 

“Elektrikli kamyonlarla planlama ve sürüş yapmak farklı bir düşünce yapısı gerektiriyor. Kamyonun işe değil, işin kamyona uygun olduğundan emin olmalısınız. Kamyonun optimum şekilde kullanılmasını sağlamak için yükleme ve boşaltma sırasında aküleri şarj edebilmelisiniz. Elektrikli kamyon, şehir içi dağıtım için mükemmel bir alternatiftir.”

 

Eveline Manders
Tinie Manders Transport

 

Eveline Manders
 
 
 
 
 

İlgili Bilgiler