DAF CF Electric

Akülü Elektrikli Araçlar

Şehir içi dağıtım için sıfır emisyon teknolojisi

 

Bazı şehirler, yerel hava kalitesini iyileştirmek için önümüzdeki yıllarda şehir merkezlerine yalnızca emisyonsuz araçların girmesine izin verileceğini duyurdu. Bu, tamamen elektrikli bu kamyonun, parlak bir geleceği olduğu anlamına geliyor. Bir taşıma operatörü olarak bu şehir merkezlerinde çalışabilmek için bu tür araçlara yatırım yapmanız gerekir.

 
 
 

Alanında öncü 

DAF, BEV'ler veya diğer adıyla Akülü Elektrikli Araçlar alanında piyasaya öncülük etmektedir. Sonuçta DAF, pratik deneyim kazanmak için müşterilerle saha testinde tam elektrikli kamyonlar kullanan ilk kamyon üreticilerinden biriydi. CF Electric artık çeşitli ülkelerde satışa sunulmaktadır.

Şimdi sipariş edin

DAF CF Electric, VDL'nin E-Power Teknolojisi sayesinde tamamen elektrikle çalışır. Tahrik hattının kalbinde, toplam 350 kWh (315 kWh efektif) kapasiteye sahip lityum iyon akü grubundan enerji alan 210 kilowatt değerinde bir elektrik motoru bulunmaktadır. CF Electric'in en yeni nesli, uygulamaya bağlı olarak artırılmış yaklaşık 200 kilometre menzile sahiptir. DAF bayiniz, kullanımınıza göre özel bir hesaplama sağlamaktan memnuniyet duyar ve kamyonlarınızı en iyi şekilde nasıl kullanacağınızı belirlemenize yardımcı olacaktır.


 
 

Kanıtlanmış teknoloji

Elektrikli güç aktarma organlarının arkasındaki teknolojinin kapsamlı bir şekilde test edildiğini unutmamak önemlidir. DAF, yıllardır tamamen elektrikli kamyonlar tedarik etmekte ve yüz binlerce kilometre uygulamalı deneyim sunmaktadır. DAF'ın ünlü olduğu mükemmel kalite ve güvenilirlik de elektrikli araçlarımızın özellikleri arasındadır.

 
Contargo Containerlogistiek Employee

Merkez istasyonda şarj olanağı

Şehir içi alanlarda dağıtım için elektrikli araçlar ideal çözümdür. Geceleri bu kamyonlar merkeze dönerler ve burada aküleri tamamen şarj edilebilir. Modern aküler, genellikle bir günlük standart kullanım için fazlasıyla yeterli olan coğrafi mesafeye uygundur. Elektrikli kamyonlar, ürünlerin sabit konumlar arasında sürekli olarak taşındığı düzenli aralıklarla yapılan taşımacılık için de idealdir. Römork veya kasa yüklenirken veya boşaltılırken aküler şarj edilerek taşımacılık alanındaki verimliliğinize katkı sağlanabilir.

 

Daha az CO2 ayak izi

Yeşil enerji kullanıldığında elektrikli kamyonlar, taşımacılık işlerindeki CO2 ayak izinizi de azaltabilir ve sürdürülebilirlik hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olabilir. Ayrıca, elektrikli güç aktarma organları çok sessizdir, bu da akşamları veya geceleri yapılan teslimatlar için ideal bir özelliktir.

 
DAF CF and LF Electric

Her şey rakamlarda

Elektrikli kamyonların dizel muadillerine göre hâlâ çok daha pahalı olduğu doğrudur ancak kullanabileceğiniz yerel ve ulusal devlet teşviklerini incelemek faydalı olacaktır. Düşük enerji maliyetlerinden nasıl faydalanabileceğiniz konusunda çalışma yapmak da önemlidir. Nereden bakarsanız bakın, elektrikli kamyonlar sayesinde hem şimdi hem de gelecekte çevresel bölgelere sınırsız erişim sağlayabileceksiniz. Sessiz, sıfır emisyonlu kamyonlar şirketinizin çevreye olan bağlılığını gösterir. Dahası, işletmeniz ve yaşadığımız dünya için de faydalıdır.

 

 

“Elektrikli kamyonlarla planlama ve sürüş yapmak farklı bir düşünce yapısı gerektiriyor. Kamyonun işe değil, işin kamyona uygun olduğundan emin olmalısınız. Kamyonun optimum şekilde kullanılmasını sağlamak için yükleme ve boşaltma sırasında aküleri şarj edebilmelisiniz. Elektrikli kamyon, şehir içi dağıtım için mükemmel bir alternatiftir.”

 

Eveline Manders
Tinie Manders Transport

 

Eveline Manders
 
 

İlgili Bilgiler