DAF, gizliliğinize saygı duyar. Tanımlama bilgilerini web sitesi işlevselliği, web sitemizle ilgili deneyiminizi geliştirme, sosyal medyayla entegrasyon kurma ve web sitemiz içinde ve dışında pazarlama faaliyetlerini hedeflemeye yardımcı olma gibi çeşitli amaçlar için kullanırız. Web sitemizi ziyaretinize devam ederek tanımlama bilgilerinin kullanımına izin vermiş olursunuz. Ancak tanımlama bilgileri tercihlerinizi özelleştirmek isterseniz aşağıdaki "Ayarları değiştir" seçeneğine tıklayabilirsiniz. Onayınızı istediğiniz zaman geri çekebilirsiniz. Daha fazla bilgi için lütfen Tanımlama Bilgisi Bildirimimizi ziyaret edin.
DAF Sustainability

Sürdürülebilirlik

Daha temiz kara yolu taşımacılığına giden yolda ilerliyoruz


 

Daha temiz kara yolu taşımacılığına giden yolda ilerliyoruz 

 

Geçmiş yıllarda, kamyonlarımızın çevreye olan etkisiyle ilgili ciddi bir ilerleme kaydedildi. Mevcut kamyonlarımız 20 yıl önce ürettiğimiz kamyonlardan en az %20 daha verimlidir ve %20 daha az CO2 yaymaktadır. Kayda değer miktardaki bu CO2 azaltımı, emisyon standartlarının yürürlüğe girmesinden bu yana %95'in üzerinde NOx ve PM azaltımıyla birlikte elde edilmiştir.

Bu büyük başarılar, yeni ve çığır açan teknolojilere sürekli olarak yapılan yatırımların sonucudur ancak bu, arkamıza yaslanıp rahatlayabileceğimiz anlamına gelmez. Toplum haklı olarak bizden küresel CO2 azaltımına katkıda bulunmamızı ve yerel hava kalitesini iyileştirmemizi veya başka bir deyişle sürdürülebilir taşımacılık çözümleri aramamızı bekliyor.

Dizel motoru daha da geliştirmeye ve çeşitli alternatif teknolojilerin geliştirilmesine odaklanıyoruz çünkü tüm taşımacılık uygulamaları için her duruma uyan bir çözüm olmadığını bilmek önemlidir.

 
Sustainability brochure (EN)
 
 
 
 
 

Transport-efficiency-lower-environmental-impact-rgb-outline-blueÇevreyi korumayı ciddiye almak

DAF yaptığı her şeyde çevreyi ciddiye almaktadır. Faaliyetlerimizin çevreye etkisini azaltmak sürekli iyileştirme sürecinin önemli bir parçasıdır. Çevreye yönelik taahhüdümüz yalnızca ürünlerimizi değil aynı zamanda üretim faaliyetlerimizi de odak noktasına almaktadır. Örneğin, Eindhoven tesislerimizde üretim bölümümüzü serinletmek için yüksek kaliteli içme suyu yerine yakındaki bir kanaldan alınan suyu kullanıyoruz. Ayrıca son teknoloji motor test laboratuvarımızda gelişmiş elektrikli motor frenleri kullanılıyor. Bunlar, Eindhoven'daki fabrikalarımızın talebinin %20'si kadarını karşılayacak elektriği üretiyor.