DAF Electric vehicles and charger

Akülü Elektrikli Araçlar

Sıfır emisyonlu taşımacılık çözümleri

 

Geleceğe hazır

Avrupa'daki bir çok belediye gelecekte şehir içi alanlara yalnızca sıfır emisyonlu araçlarla erişim sağlanabileceğini duyurmaktadır. Bu durum tamamen elektrikli kamyon kullanımını önemli bir mesele haline getirmektedir. Tamamen elektrikli çözümler aynı zamanda taşımacılık sektörüne küresel ısınma ve yerel hava kalitesi ile ilgili mücadeleyi desteklemeye yardımcı olma fırsatı sunmaktadır.

 
 
 

DAF eksiksiz bir çözüm sağlıyor

DAF, lider bir elektrikli kamyon sağlayıcısıdır. Tamamen elektrikli bir kamyonu başarılı bir şekilde piyasaya çıkaran ilk Avrupalı kamyon üreticilerinden biri olduk. Ancak DAF'ta elektrikli sürüş yalnızca belirli bir uygulama için doğru kamyonu bulmanın çok daha ötesini ifade eder. Elektrikli sürüş aynı zamanda verimli şarj sistemlerini, sağlam elektrik motorlarını, elektrikli PTO seçeneklerini ve çok daha fazlasını kapsar. Hepsi kapsamlı bir konsültasyon süreciyle başlar. Elektrikli araç uzmanlarımızdan biri, elektrikli kamyon kullanmanın rotalarınız, yolculuk planlamanız ve filo yönetiminiz gibi günlük işlerinize aslında nasıl etki edeceğini göstermek amacıyla gelişmiş rota simülasyon programları kullanır.

 
 

Kanıtlanmış teknoloji

Elektrikli güç aktarma organlarının arkasındaki teknolojinin kapsamlı bir şekilde test edildiğini unutmamak önemlidir. DAF, yıllardır tamamen elektrikli kamyonlar tedarik etmekte ve yüz binlerce kilometre uygulamalı deneyim sunmaktadır. DAF'ın ünlü olduğu mükemmel kalite ve güvenilirlik de elektrikli araçlarımızın özellikleri arasındadır.

 
Contargo Containerlogistiek Employee

Merkez istasyonda şarj olanağı

Şehir içi alanlarda dağıtım için elektrikli araçlar ideal çözümdür. Geceleri bu kamyonlar merkeze dönerler ve burada aküleri tamamen şarj edilebilir. Modern aküler, genellikle bir günlük standart kullanım için fazlasıyla yeterli olan coğrafi mesafeye uygundur. Elektrikli kamyonlar, ürünlerin sabit konumlar arasında sürekli olarak taşındığı düzenli aralıklarla yapılan taşımacılık için de idealdir. Römork veya kasa yüklenirken veya boşaltılırken aküler şarj edilerek taşımacılık alanındaki verimliliğinize katkı sağlanabilir.

 

Daha az CO2 ayak izi

Yeşil enerji kullanıldığında elektrikli kamyonlar, taşımacılık işlerindeki CO2 ayak izinizi de azaltabilir ve sürdürülebilirlik hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olabilir. Ayrıca, elektrikli güç aktarma organları çok sessizdir, bu da akşamları veya geceleri yapılan teslimatlar için ideal bir özelliktir.

 
DAF-Electric-truck-and-charger

Şarj sistemleri

DAF, aküleriniz için doğru şarj sistemlerini seçmenize yardım etmeye hazırdır. Önde gelen tedarikçilerle yakın iş birliği içinde çalışırız. Çok çeşitli şarj istasyonları ve kapasiteler mevcuttur. Ayrıca sürücüleriniz için elektrikli kamyonunuzdan en iyi şekilde faydalanabilmelerine yardımcı olacak özelleştirilmiş eğitimler geliştiririz. Bu, DAF'ın yalnızca en iyi kamyonları temin etmekten daha fazlasını nasıl yaptığına dair verilebilecek örneklerden sadece biridir.

Elektrikli araclar icin sarj istasyonlari
 

Bu müşteriler zaten DAF Electric kullanıyor

DAF CF and LF Electric

Her şey rakamlarda

Elektrikli kamyonların dizel muadillerine göre hâlâ çok daha pahalı olduğu doğrudur ancak kullanabileceğiniz yerel ve ulusal devlet teşviklerini incelemek faydalı olacaktır. Düşük enerji maliyetlerinden nasıl faydalanabileceğiniz konusunda çalışma yapmak da önemlidir. Nereden bakarsanız bakın, elektrikli kamyonlar sayesinde hem şimdi hem de gelecekte çevresel bölgelere sınırsız erişim sağlayabileceksiniz. Sessiz, sıfır emisyonlu kamyonlar şirketinizin çevreye olan bağlılığını gösterir. Dahası, işletmeniz ve yaşadığımız dünya için de faydalıdır.

 
 
 

 

“Elektrikli kamyonlarla planlama ve sürüş yapmak farklı bir düşünce yapısı gerektiriyor. Kamyonun işe değil, işin kamyona uygun olduğundan emin olmalısınız. Kamyonun optimum şekilde kullanılmasını sağlamak için yükleme ve boşaltma sırasında aküleri şarj edebilmelisiniz. Elektrikli kamyon, şehir içi dağıtım için mükemmel bir alternatif olabilir.”

 

Eveline Manders
Tinie Manders Transport

 

Eveline Manders
 
 
 
 

İlgili Bilgiler