DAF ve tanımlama bilgileri

DAF Trucks N.V. tarafından kullanılan tanımlama bilgileri ile ilgili tüm detayları burada bulabilirsiniz.

 

Tanımlama bilgisi politikamız

Size bu web sitesinde kullandığımız tanımlama bilgileri ile ilgili olarak mümkün olduğunca eksiksiz ve şeffaf bir şekilde bilgi sunma konusunda kararlıyız. Web sitemizin kullanıcı dostu yapısını iyileştirmek ve reklamlar ile diğer içerikleri ilgi alanlarınıza göre filtrelemek için tanımlama bilgilerini kullanmaktayız. Tanımlama bilgileri ve karşılaştırılabilir teknolojiler, bunların kullanılma amacı ve dilediğiniz zaman tanımlama bilgilerini nasıl devre dışı bırakacağınız hakkında daha fazla bilgi edinmek için aşağıya bakın. Tanımlama bilgileri ile ilgili değişiklikleri bu sayfadan size duyuracağız.

Tanımlama bilgisi nedir?

Tanımlama bilgileri, bilgisayarınıza kaydedilen küçük dosyalardır. Tanımlama bilgileri, bilgisayarınızın daha önceden sayfalarımızdan birine bağlanıp bağlanmadığını tespit etmek için kullanılabilir. Bilgisayarınızda yalnızca tanımlama bilgisi tanımlanır. Kişisel veriler, siz onay verdikten sonra ya da parola korumalı bir çevrimiçi alanda oturum açmak gibi teknik nedenlerle kati surette gerekli olması durumunda tanımlama bilgilerinde kaydedilir.

Tanımlama bilgisi türleri:
DAF Trucks N.V. tarafından kullanılan tanımlama bilgileri farklı türlere ayrılabilir:

 • İşlevsel tanımlama bilgileri: Web sitemizin doğru şekilde işlev göstermesi ve otomatik oturum açma veya bilgilerinizin otomatik olarak doldurulması gibi dilediğiniz hizmetlerin sunulması için işlevsel tanımlama bilgileri gereklidir.
 • Analitik tanımlama bilgileri: Web sitesinde iyileştirebileceğimiz özellikleri tespit etmemize yardımcı olan tanımlama bilgileri.
 • İzleme amaçlı tanımlama bilgileri (birinci taraf ve üçüncü taraf): Gezinme alışkanlıklarınızı belirlemek, hizmetleri özelleştirmek ve farklı etki alanlarındaki ürün ve diğer içeriklerle ilgili içerik görüntülemek için kullanılan tanımlama bilgileri.

Tanımlama bilgilerini kabul etmemeyi seçerseniz hizmetlerimiz tasarlandığı şekilde çalışmayabilir.

DAF Trucks N.V. tarafından kullanılan tanımlama bilgileri

Bu web sitesinde halihazırda aşağıdaki tanımlama bilgileri mevcuttur:

İşlevsel tanımlama bilgileri:

 • Azure Application Insights: Bu tanımlama bilgisi, tüm kullanıcıların web sitesini sorunsuz şekilde ziyaret edebilmesini sağlar. 


Analitik tanımlama bilgileri:

 • Google Analytics: Kullanıcı deneyimini iyileştirmemize yardımcı olacak şekilde ziyaretçilerin sitemizi nasıl kullandığını gösteren bir izleme hizmeti. Bu tanımlama bilgileri, aynı zamanda üçüncü taraf web sitelerindeki reklamların başarısına dair de bir görüş sunmaktadır.
 • Google Tag Manager: İzleme piksellerini yönetmemize yardımcı olan bir hizmet.
 • Hotjar: Web sitesinin iyileştirilebilecek özelliklerini tespit edebilmemize yardımcı olan bir izleme hizmeti.


İzleme amaçlı tanımlama bilgileri (üçüncü taraf):

 • Google DoubleClick: Bir ziyaretçinin web sitemizi nasıl kullandığına dair bilgi toplayan tanımlama bilgileri. Bu bilgiler, üçüncü taraf sitelerinde belirli bir kullanıcı için en ilgili reklamları göstermek üzere kullanılır. DoubleClick, isimsiz tanımlama bilgileri kullanır. Bu tanımlama bilgileri, web sitemizdeki faaliyetlerinizle ilgili bilgi toplayarak bu bilgileri isimsiz bir tanımlama numarası altında saklar. Bu tanımlama bilgileri; IP adresiniz, adınız veya diğer bilgileriniz gibi kişisel verileri saklamaz. Daha sonra, tanımlama bilgisinden alınan bilgiler, DAF Trucks N.V.den ürünler ve diğer içeriklere ek olarak reklamların görüntülediğiniz bilgilerle ilgili bilgi içeren diğer web sitelerinde gösterilmesi için kullanılır.
 • Google AdWords: Bir ziyaretçinin web sitemizi nasıl kullandığına dair bilgi toplayan tanımlama bilgileri. Bu bilgiler, üçüncü taraf sitelerinde (Google) son yaptıkları aramalara dayalı olarak belirli bir kullanıcı ile en ilgili reklamların görüntülenmesi için kullanılır. Google AdWords, reklam ürünleri için oturum tanımlama bilgileri ve kalıcı tanımlama bilgilerini kullanır.
 • Facebook pixel: Bir ziyaretçinin web sitemizi nasıl kullandığına dair bilgi toplayan tanımlama bilgileri. Bu bilgiler, üçüncü taraf sitelerinde (Facebook) web sitesindeki son faaliyetlerine dayalı olarak belirli bir kullanıcı ile en ilgili reklamların görüntülenmesi için kullanılır.
 • Facebook: İçeriğin Facebook aracılığıyla paylaşılmasına ve beğenilmesine olanak tanır.
 • Twitter: İçeriğin Twitter aracılığıyla paylaşılmasını sağlar.
 • LinkedIn: İçeriğin LinkedIn aracılığıyla paylaşılmasına olanak tanır.
 • YouTube: İçeriğin YouTube aracılığıyla paylaşılmasına olanak tanır.


Bu web sitesindeki tanımlama bilgilerini engellemeyi seçmeniz halinde web sitesini ziyaret etmeye devam edebileceksiniz. Ancak web sitesinin tüm bölümleri veya özelliklerini kullanamayabilirsiniz.

Hiçbir şekilde tanımlama bilgisi almak istemezseniz sitelerin bilgisayarınıza tanımlama bilgilerini yerleştirmesini tamamen engellemek üzere İnternet tarayıcısı ayarlarınızı özelleştirebilirsiniz. Bunun nasıl yapılacağını tarayıcınızın yardım işlevini kullanarak öğrenebilirsiniz.