DAF XB Electric

Yeni Nesil DAF XB Electric

İdeal sıfır emisyonlu şehir içi dağıtım kamyonu

 

Sürdürülebilir şehir içi ve bölgesel dağıtım için son derece uygun

DAF, "sıfır emisyonlu" ürün teklifini yeni DAF XB Electric ile genişletiyor. Karbon emisyonlarını daha da sınırlamak için XB Electric'e dönmek doğru seçimdir. DAF XB Electric, XB dizel modeliyle sınıfının en iyisi sürücü konforu, sürülebilirlik, verimlilik ve güvenlik özelliklerini bir arada sunar.  Yeni DAF XB Electric, sürdürülebilir şehir içi ve bölgesel dağıtım için son derece uygundur. 16 ve 19 tonluk modellerin yanında, 17,5 inç tekerlekli ve yalnızca bir giriş basamağı olan 12 tonluk bir model mevcuttur. Dingil mesafeleri 4,2 metreden başlar.

 
DAF XB Electric

350 kilometreye varan menziller

XB Electric'in e-motoru, teknik özelliklere bağlı olarak 120 veya 190 kW nominal güç ve sırasıyla 950 ve 1850 Nm nominal tork sağlar (2600 ve 3500 Nm maksimum). DAF, mümkün olan en düşük çevresel etki ve en yüksek dayanıklılık için brüt enerji içeriği 141-282 kWh arasında olan, kobalt ve magnezyum içermeyen lityum demir fosfat (LFP – Lityum Ferro Fosfat) yüksek enerjili akü gruplarını kullanır. Bunlar, XB Electric'in 350 kilometreye varan menzillerde ultra sessiz ve "sıfır emisyonlu" kullanılabilmesine olanak tanır ve bu, şehir içi dağıtım taşımacılığı operatörlerinin ihtiyaçları için fazlasıyla yeterlidir.

Hızlı ve yavaş şarj

Yeni DAF XB Electric'e özgü bir özellik de "Birleşik Şarj Sistemi"dir. Bu özellik, kamyonun normal elektrik şebekesi üzerinden şarj edilmesini sağlar ve günün sonunda kamyon ana merkeze geri döndüğünde bu şekilde şarj edilmesi idealdir. Akülerin (650 V DC, 150 kW) %20'den %80'e hızlı şarj edilmesi, teknik özelliklere bağlı olarak yalnızca 40 ila 70 dakika sürer.

 

Tamamen elektrikli geleceğinize adım atmanıza yardımcı olacağız

DAF, sıfır emisyonlu taşımacılığa geçiş konusunda size rehberlik edebilir. İşletmeniz için en uygun kamyon yapılandırmasını ve şarj etme stratejisini önerebilir ve sunabiliriz. Ayrıca, kapsamlı bayi ağımız, elektrikli çalışmanızdan maksimum potansiyeli elde etmenizi sağlayan tesisler, uzman tavsiyeleri ve özel bir sürücü eğitim programını sunar.

 
 

Üstün güvenlik

Yeni DAF XB Electric, sınıfında lider güvenlik ve sürücü konforu için gelişmiş sürücü yardımı sistemleri paketiyle birlikte sunulur.

Distribution-Banner-3840x1300_03

DAF Sanal Deneyimi

Sanal bir test sürüşü yaparak ve DAF Sanal Deneyimi'ndeki sayısız etkinliği keşfederek Yeni Nesil DAF kamyonları deneyimleyin!

Ziyaret
 
 
 
DAF-XB-Electric-truck-and-charger

Şarj sistemleri

DAF, aküleriniz için doğru şarj sistemlerini seçmenize yardım etmeye hazırdır. Önde gelen tedarikçilerle yakın iş birliği içinde çalışırız. Çok çeşitli şarj istasyonları ve kapasiteler mevcuttur. Ayrıca sürücüleriniz için elektrikli kamyonunuzdan en iyi şekilde faydalanabilmelerine yardımcı olacak özelleştirilmiş eğitimler geliştiririz. Bu, DAF'ın yalnızca en iyi kamyonları temin etmekten daha fazlasını nasıl yaptığına dair verilebilecek örneklerden sadece biridir.

Daha fazlasını okuyun
 

En son akü teknolojisi

Siz görmeseniz de DAF Electric araçlar, son yıllarda elektrikli kamyon teknolojisinde yapılan en büyük yeniliklerden biriyle donatılmıştır: LFP akü. LFP; bu güç kaynağının üç ana bileşeni olan Lityum, Ferro (demir) ve Fosfatın kısaltmasıdır.

DAF Trucks, detaylı testlerden ve kapsamlı araştırmalardan sonra kamyonlarında bu tür bir güç ünitesini kullanan ilk önemli orijinal ürün üreticisidir. LFP akülerin, mevcut kobalt ve magnezyum içeren akülere kıyasla üç devasa avantajı vardır: Tamamen "Kobaltsız", "Hücreden Gruba" ve son derece güvenli olmaları.

Kobaltsız

Kobalt, aküler için çoğu zaman gerekli bir ham madde olarak kabul edilir. Ancak kobalt rezervinin sınırsız olmamasının yanı sıra bu madencilik sektörü sürdürülebilir olarak kabul edilmez. Bunlar, DAF'ın bu iki dezavantajı da ortadan kaldıracak bir alternatif arayışına girmesi için iyi nedenlerdir. LFP bu gereksinimi karşılar ve DAF Electric araçlarını çok daha çevreci kamyonlar haline getirir.

DAF LFP battery

Hücreden Gruba

Buna ek olarak, akü "Hücreden Gruba" özelliği taşır. Yani, her bir akü hücresi istiflenebilir ve ara modüller gerekmez. Bu sayede litre başına enerji yoğunluğu büyük ölçüde artar.

En yüksek düzeyde güvenlik

Diğer normal akü yapılarına kıyasla son önemli avantaj ise LFP güç kaynağının termal ve kimyasal kararlılığıdır. Lityum, demir ve fosfat bileşimi, akünün aşırı ısınmaya karşı direncini artırmakla kalmaz ayrıca bir akü grubundaki zincirleme reaksiyon anlamına gelen ısıl sürüklenmeyi ortadan kaldırır. Sonuç olarak, LFP akülerin takılmasıyla kendiliğinden ateşleme olasılığı sıfıra düşer ve DAF Electric güvenlik standartları yükseltilir.

 
 
 

İş ortağınız

Sıfır emisyonlu taşımacılık için elektrikli kamyon satın almaktan daha fazlası gerekir. Başarılı bir sıfır emisyonlu taşımacılık çözümü için DAF, gelişmiş rota analizi ve simülasyon araçlarını geliştirmiştir. Deneyimli DAF satış danışmanları sıfır emisyonlu taşımacılık görevini çeşitli DAF E-kamyon yapılandırmalarına ve şarj ekipmanı teknik özelliklerine göre planlamak için bu araçları kullanırlar. Alternatif teknik çözümleri keşfeder, bu çözümlerin sonuçlarına yönelik net bir görüş sunar ve sıfır emisyonlu taşımacılık görevi için optimum çözümü belirlerler. Tüm bu aşamalarda müşterilerimizle yakın bir iş birliği kurarız.

 
Dealer advice

Elektrikli kamyon servisi

Elektrikli kamyonlar geleneksel kamyonlardan farklı servis çalışmaları gerektirir. DAF bayisi, kamyonlarınızı yolda tutmak için tamamen eğitimli ve sertifikalı uzmanların yanı sıra en güncel bilgilere sahiptir.

 
DAF XB

Güçlü dizel performansı

Yenilikçi, tamamen akülü elektrikli güç aktarma sisteminin yanı sıra yeni DAF XB, PACCAR PX-5 ve PACCAR PX-7 dizel motorlarla da kullanılabilir. HVO uygulamasına hazır olan bu motorlar, CO2 emisyonlarını %90'a kadar azaltır ("kuyudan tekere").

Daha fazlasını okuyun