DAF, gizliliğinize saygı duyar. Tanımlama bilgilerini web sitesi işlevselliği, web sitemizle ilgili deneyiminizi geliştirme, sosyal medyayla entegrasyon kurma ve web sitemiz içinde ve dışında pazarlama faaliyetlerini hedeflemeye yardımcı olma gibi çeşitli amaçlar için kullanırız. Web sitemizi ziyaretinize devam ederek tanımlama bilgilerinin kullanımına izin vermiş olursunuz. Ancak tanımlama bilgileri tercihlerinizi özelleştirmek isterseniz aşağıdaki "Ayarları değiştir" seçeneğine tıklayabilirsiniz. Onayınızı istediğiniz zaman geri çekebilirsiniz. Daha fazla bilgi için lütfen Tanımlama Bilgisi Bildirimimizi ziyaret edin.
 

Benzersiz verimlilik

 

Yeni Nesil XF, XG ve XG+ ile DAF, taşımacılık verimliliğinde yeni bir standart belirliyor. Gelişmiş uzun mesafe ve ağır hizmet tipi araçlar, sektörde öncü olan aerodinamik bir tasarıma sahiptir. Yenilikçi PACCAR MX motorların yanı sıra gelişmiş TraXon otomatikleştirilmiş şanzıman ve güvenilir DAF arka dingilleri, yakıt verimliliğinde en az %10'luk bir artışa katkıda bulunur. Düşük araç ağırlığı ve mükemmel servis kolaylığı, sınıfında lider yük kapasitesi ve çalışma süresine katkı sağlar. Öncelikle en yüksek taşıma verimliliği, işe en uygun teknik özellikleri seçmekle başlar. İster tek ister çift tahrikli 2, 3 veya 4 dingilli bir kamyona ihtiyaç duyun, her zaman ihtiyaçlarınıza mükemmel şekilde uyum sağlayan bir Yeni Nesil DAF vardır!

 
 
Logo Green Truck 2023

Green Truck Award 2023 Kazananı

Yeni Nesil DAF XF, XG veya XG+'ı seçerseniz yarının dünyasına hazırsınız demektir. XF 450 Green Truck 2023 ödülüne layık görüldü. Bu Yeni Nesil DAF hem sizin için iyi hem de çevre dostudur.

 
Green Truck 2023 Comparison Test (EN)
 
 

Olağanüstü aerodinamik özellikler

Mükemmel aerodinamik performans, Yeni Nesil DAF kamyonların temel taşıdır. Kapsamlı simülasyonlar ve sürüş testleri sonucunda, son derece düşük hava direnci, rüzgarın kusursuz bir şekilde kamyonun içinden ve altından geçmesiyle sağlanır. Bu sayede, aerodinamik performansında 'luk bir artış yaşanır ve bu değer de yakıt verimliliğinizi ve kazancınızı artırır.

 

Yüksek tahrik hattı performansı

 

DAF, yeni DAF XF, XG ve XG+ modellerinde yeni nesil 10,8 ve 12,9 litrelik PACCAR MX motorlarını kullanıma sunuyor. Daha fazla tork ve birçok yeni teknik yenilikler, verimliliği daha da üst düzeye taşıyor. Sayısız yenilik arasında şu özellikler bulunur:

  • yeni bir motor bloğu ve silindir kapağı
  • yeni tasarımlı enjektörler
  • yeni nesil turbo kompresör

 

Motor Son İşlem Sistemi 

Motor Son İşlem Sistemi (EAS), yeni tasarımı ve yönlendirme özelliği sayesinde mükemmel bir performans sunar. Yeni tasarlanan şasi üzerindeki egzoz, maksimum verimlilik için motor ile EAS arasındaki ısı kaybını daha da azaltır.

Engine detail
 
Gearbox

Yeni nesil şanzımanlar

DAF Yeni Nesil kamyonlar, mükemmel sürüş kabiliyetinin yanı sıra verimli ve çevre dostu bir tahrik hattı sunmak için standart olarak TraXon otomatikleştirilmiş şanzımanlara sahiptir. Yeni önemli teknolojiler arasında otomatik kalkış vitesi seçimi, gelişmiş tahmine dayalı özellikler ve (isteğe bağlı) urge-to-move özelliği yer alır.

 

Akıllı yakıt kontrolleri

TraXon şanzımanının yeni tahmine dayalı işlevleri arasında son nesil Tahmini Hız Sabitleyici ve eğim sonunda 93 km/saate kadar çıkılmasına olanak tanıyan yeni EcoRoll işlevleri yer alır. Optimize edilen EcoRoll, gereksiz frenlerin önüne geçerek enerji kayıplarını önler. Ek olarak, Yokuş Aşağı Hız Kontrolü Önizlemesi ve geliştirilmiş MX motor freni, Intarder gereksinimini ortadan kaldırarak genel araç ağırlığını azaltır ve verimliliğinizi yükseltir.

 

Yüksek verimliliğe sahip arka dingiller

Yeni Nesil DAF kamyonlar, 8 ve 9 tonluk ön dingil seçenekleriyle ve alçak şasi çekiciler için 11,5 ve 13 tonluk çok çeşitli tahrikli arka dingil seçenekleriyle sunulur. Bunlar poyra hız düşürme özelliğiyle ve gerekirse itici dingil veya treyler dingili ile birlikte tercih edilebilir. Geniş arka dingil oranı seçenekleri, her uygulama için mümkün olan en iyi verimliliği sağlar. Verimliliği daha da artırmak için daha düşük yağ seviyeleri ve yeni mahruti dişli rulmanları ile sürtünme kayıpları azaltılmıştır. Daha hafif ve daha sağlam olan yeni nesil fren kaliperleri uygulanmış olup yeni Aktif Kaliper Ayırma Mekanizması, fren uygulanmadığında sürtünme kayıplarını önler.

Rear axle
 

Üst düzey soğutma sistemi

Yeni Nesil XF, XG ve XG+ modellerinde gövde altında mükemmel aerodinamik için akış kılavuzları, sıcaklık yönetimini iyileştirmek için tam yüz hava soğutucu ve hava akışını artırmak için kabine monte giydirme eklenerek pasif soğutma bir üst seviyeye taşındı. Bu özellikler, ızgaraya giren her bir kilogram havanın optimum kullanımı sayesinde fan çalışmasını minimum seviyeye indirir. Böylelikle bu özellik enerji tasarrufu sağlar.

 
Chassis

Kasa yapımcıları için mükemmel kolaylık

Yeni Nesil XF, XG ve XG⁺, tüm ortak kasaların ve arka lift gibi bileşenlerin hızlı ve kolay bir şekilde monte edilebilmesi için tasarlanmış kapsamlı kablo tesisatıyla kasa yapımcıları için mükemmel bir kolaylık sunar. 

 

Örneğin, karmaşık gövde ekipmanlarını desteklemek için PTO devreye alma, havalı süspansiyon ayarları ve kasa ekipmanı kontrollerine yönelik çeşitli elektrikli ve elektronik işlevler mevcuttur. Bununla birlikte şasi üzerindeki kasa bağlantı modülleri, kasa takma işlemini daha verimli hale getirir.

Kasa yapımcıları için üst düzey kolaylık sağlamak amacıyla Yeni XF, XG ve XG⁺, Yeni Nesil DAF modellerinin sınıfında lider verimliliğine katkıda bulunan çok çeşitli güçlü motor, şanzıman ve volan PTO'su seçenekleriyle sunulur.

 
 

Geleceğin servisi

Yeni Nesil DAF XF, XG ve XG+ modellerinin piyasaya sürülmesiyle DAF, servis kolaylığı açısından yeni bir dönem başlatıyor.

  • Motor ve son işlem sistemleri, araç ECU'su, Merkezi Güvenlik Ağ Geçidi (CSG) ve DAF Connect için kablosuz yazılım güncellemeleri.
  • Standart olarak 125.000 kilometre/yıl servis aralıkları.
  • Uzun mesafe yük taşımacılığı için uzun drenaj seçeneği mevcuttur. Bu, tüm yol uygulamaları için yılda bir kez (200.000 km'ye kadar) servis aralığı anlamına gelir. Bu, sektörde eşsiz bir aralıktır.

PACCAR Connect

Gerçek zamanlı verileri temel alan PACCAR Connect, operasyonlarınızı kolaylaştırmak için tasarlanmış Açık, Basit ve Güvenilir bağlantılı hizmetler sunar. PACCAR Connect, araç çalışma süresini artırmaya, işletme maliyetlerini azaltmaya ve lojistik verimliliği optimize etmeye yardımcı olur.

Daha Fazla Bilgi

DAF Bayi Ağı

1100'den fazla satış ve servis bayisinden oluşan kapsamlı ağımız sayesinde her zaman yakınınızda size, kamyonunuzun kullanım ömrü boyunca özel tavsiyeler ve uzman servisi sunmaya hazır bir DAF bayisi bulabilirsiniz.

DAF Bayi Bulma Aracı

Sürücü Eğitimi

DAF Sürücü Akademisi, sürücülerin mümkün olan en düşük yakıt tüketimine ulaşırken, güvenlik ve taşıma verimliliği açısından sürüş performanslarını geliştirmelerine yardımcı olabilir.

Daha fazlasını okuyun

Yedek Parçalar ve Aksesuarlar

PACCAR Parts, Avrupa çapında ve başka birçok bölgede orijinal DAF ve PACCAR motor parçalarının yanı sıra tüm kamyon ve römork markaları için 80.000'den fazla genel amaçlı TRP Kamyon ve Römork parçası sunmaktadır.

Daha fazlasını okuyun