DAF, gizliliğinize saygı duyar. Tanımlama bilgilerini web sitesi işlevselliği, web sitemizle ilgili deneyiminizi geliştirme, sosyal medyayla entegrasyon kurma ve web sitemiz içinde ve dışında pazarlama faaliyetlerini hedeflemeye yardımcı olma gibi çeşitli amaçlar için kullanırız. Web sitemizi ziyaretinize devam ederek tanımlama bilgilerinin kullanımına izin vermiş olursunuz. Ancak tanımlama bilgileri tercihlerinizi özelleştirmek isterseniz aşağıdaki "Ayarları değiştir" seçeneğine tıklayabilirsiniz. Onayınızı istediğiniz zaman geri çekebilirsiniz. Daha fazla bilgi için lütfen Tanımlama Bilgisi Bildirimimizi ziyaret edin.
New-Generation-DAF-XD

Geleceğin güvenliği

Sürücüler, yardımcı sürücüler ve diğer yol kullanıcıları için benzersiz güvenlik

 

Üstün güvenlik

Sıklıkla kentsel alanlarda çalışan kamyonlar için yol güvenliği en önemli önceliktir. Bu nedenle alçak kabin konumu, geniş ön cam ve ultra düşük bel çizgilerine sahip olan Yeni Nesil DAF XD; DAF Dijital Görüntü Sistemi ve benzersiz DAF Corner View gibi en son teknolojiler tarafından desteklenen doğrudan ve dolaylı görüş açısında yeni standartlar belirlemektedir. Buna ek olarak; tamamen yeni ve sağlam kabin yapısı, sürücü yardım sistemleri grubu ve sınıfında lider ergonomi, Yeni Nesil DAF XD'yi güvenlik söz konusu olduğunda dağıtım uygulamaları ve mesleki uygulamalar sınıfında yeni sektör lideri haline getirir.

 
 

Olağanüstü doğrudan ve dolaylı görüş açısı

Yolda mükemmel doğrudan görüş en önemli şeydir. Bununla birlikte, özellikle korumasız ve tahmin edilemez yol kullanıcılarının yanı sıra dubalar, bisiklet parkları, yangın muslukları ve direkler gibi nesnelerin her yerde olduğu kalabalık şehir içi yollarda optimum dolaylı görüşün önemi de yadsınamaz.

 

London Direct Vision Standard'ın 5 yıldız puanını karşılama

Dünyadaki hiçbir şehir, ticari araçlar ile savunmasız yol kullanıcıları arasındaki kazaların sayısını azaltma konusunda Londra kadar kararlı değildir. Bu da katı London Direct Vision Standard (DVS) ile görülmektedir.

Özellikle orta ve ağır hizmet tipi kamyonların tüm üreticileri için sürekli sıkılaşan yönetmeliklerini karşılamak zor olsa da DAF, DVS'nin yol güvenliğini artırmak için sürücü konumundan doğrudan görüşü en üst düzeye çıkarmaya yönelik amacını tamamen desteklemektedir.

Yeni Nesil DAF XD dağıtım kamyonları, benzersiz DAF Camlı Kapı ve DAF Corner View kamera sistemiyle donatıldığında DVS'de maksimum 5 yıldız elde edilebilir. Bu, doğrudan görüş söz konusu olduğunda XD'nin benzersiz pazar konumunu gösterir.

New-Generation-DAF-XD-london-dvs
 
New-Generation-DAF-XD-hands-on-the-wheel

Eller direksiyonda, gözler yolda

Özellikle şehir içi ulaşım sırasında güvenli sürücü, yayalar ve bisikletçiler gibi savunmasız yol kullanıcıları için tüm odağını yola verebilen sürücüdür. Bu nedenle DAF'ın "Eller direksiyonda, gözler yolda" felsefesi Yeni Nesil XD için de geçerlidir.

 

Birincil sürüş işlevlerinin tümü direksiyon simidinden veya direksiyon kolonu kollarından çalıştırılır. Doğrudan sürüşle ilgili işlevlerin devreye alınmasından dijital ekran menüsünün çalıştırılmasına, TraXon'un kontrol edilmesinden ses ve telefonun çalıştırılmasına kadar her şey sürücünün parmaklarının ucundadır.

İkincil sürüş fonksiyonları, ergonomik olarak yerleştirilmiş kumanda tablosundaki fiziksel anahtarlardan çalıştırılabilir.

 
 

Akıllı aktif güvenlik özellikleri

Yeni Nesil DAF modellerinde, etkin güvenliği en üst düzeye çıkarmaya yönelik çeşitli özellikler yer alır. Bu özellikler arasında Fren Yardımı, Şeritten Çıkma Uyarı Sistemi, Acil Durum Fren Lambaları ve DAF Turn Assist yer alır. Ek olarak, akıllı park freni kontrolü için DAF Elektronik Park Freni, güvenli römork takma ve çıkarma için Düşük Hızlı Römork Freni ve birçok durumda yardımcı olan ek park frenleme gücü sağlayan Park Freni Yardımı gibi yeni özellikler de ekledik.

 
New-Generation-DAF-XD

Son derece güçlü, sağlam kabin yapısı

Yeni Nesil DAF kamyonları, her yönden gelebilecek darbelere karşı koruma sağlayan tamamen yeni ve son derece güçlü, sağlam bir kabin yapısına sahiptir. Maksimum koruma için ön tarafa enerji emici çarpışma kutuları entegre edilmiştir. Kabinin arkasındaki çarpışma bölgeleri, hareket eden yüklere karşı koruma sağlayarak sürücünün çalışma alanını güvende tutar. Tavan, devrilme durumunda kabin yolcularını en üst düzeyde korumak için güçlendirilmiştir.

ProCaDis Güvenlik Sistemi

DAF'ın benzersiz ve patentli Programlanmış Kabin Yer Değiştirme Sistemi (ProCaDis), önden çarpışma sırasında kabinin şasi üzerinde 400 milimetre kadar yer değiştirmesine olanak tanıyarak enerjiyi emer ve kabinin kamyondan ayrılmasını önler. Sonuç olarak, ProCaDis kabin yapısını korur ve araç içindekilerin çarpışmadan kurtulma ihtimalini en üst düzeye çıkarır.

CoDeS Güvenlik Sistemi

DAF'ın Kontrollü Direksiyon Kolonu Deformasyon Sistemi (CoDeS), örneğin römorka arkadan çarpılması durumunda direksiyon simidinin sürücüden uzaklaşmasını sağlar. Yeni Nesil XD'nin kumanda tablosunda bulunan darbe emici bölgeler sayesinde sürücünün dizleri korunur.