DAF, gizliliğinize saygı duyar. Tanımlama bilgilerini web sitesi işlevselliği, web sitemizle ilgili deneyiminizi geliştirme, sosyal medyayla entegrasyon kurma ve web sitemiz içinde ve dışında pazarlama faaliyetlerini hedeflemeye yardımcı olma gibi çeşitli amaçlar için kullanırız. Web sitemizi ziyaretinize devam ederek tanımlama bilgilerinin kullanımına izin vermiş olursunuz. Ancak tanımlama bilgileri tercihlerinizi özelleştirmek isterseniz aşağıdaki "Ayarları değiştir" seçeneğine tıklayabilirsiniz. Onayınızı istediğiniz zaman geri çekebilirsiniz. Daha fazla bilgi için lütfen Tanımlama Bilgisi Bildirimimizi ziyaret edin.
New-Generation-DAF-XD-comfort

Geleceğin sürücü konforu

 

Üst düzey sürücü konforu

Mükemmel erişilebilirlik, benzersiz iç alan ve yüksek kaliteli bir binek otomobilinin lüks dokunuşu ve hissine sahip çalışma ve yaşam ortamı sayesinde Yeni Nesil DAF XD, sürücüler için en rahat dağıtım kamyonu ve mesleki kamyondur. Yeni nesil DAF XD kamyonları, her alanda yeni standartlar belirliyor.

 

Kolay giriş/çıkış

Konforu en üst düzeye çıkarmak için sürücünün çalışma şeklini her yönüyle inceledik. Örneğin, sürücülerin çok sayıda durak içeren teslimat programları olduğunda yardımcı olması için Yeni DAF XD'ye giriş ve çıkış işlemlerini kolaylaştırdık.

Pratikte bu, standart olarak iki adımlı giriş anlamına gelir. Daha büyük tekerlek boyutları için (315/70'in üzerinde) üç adım, sürücülerin araca kolayca girmesine olanak tanır.

Kapı geniş bir şekilde açılır ve mantıklı bir şekilde konumlandırılmış A ve B direği tutma kollarını meydana çıkarır. En iyi erişim için direksiyon dik bir park konumuna kolayca sabitlenebilir. Ayrıca içeri girdiğinizde muhteşem bir iç mekan sizi karşılar!

Easy-entrance-XD
 
 

Mükemmel çalışma ve yaşam alanı

Dağıtım segmentindeki ve mesleki segmentteki sürücülere olağanüstü alan, konfor ve kullanım kolaylığı düzeyleri sunmak için her fırsatı değerlendirdik. Kabin içi, koltuklar, yataklar, tahrik hattı ve süspansiyon; sürüş, çalışma, günlük işler ve dinlenme için mükemmel bir ortam sunar.

XD-digital-instrument-panel

Tamamen dijital kumanda tablosu ekranları

Kumanda tablosunun dikkat çekici unsuru, araçla ilgili tüm bilgileri gösteren büyük, tamamen dijital 12 inç ekrandır. Sürücü, direksiyon simidi üzerindeki başparmakla döndürülen tekerleği kullanarak gösterilen bilgi seviyesinin yanı sıra klasik tasarım veya modern tasarım arasında kolayca seçim yapabilir. Ortadaki ekran her sürücü için kişisel tercihlere ve zevke göre yapılandırılabilir ve kişiselleştirmeye olanak tanır.

 

Sürücü yardımı sistemlerinden gelen bilgi ve uyarılar, parlak 12 inçlik gösterge grubu ekranında, merkezi bir konumda gösterilir. Bunlar trafik ve navigasyon bilgilerinin yanı sıra AEBS-3, Şeritten Çıkma Uyarı Sistemi ve Önden Çarpışma Uyarı Sistemi gibi sistemlerden gelen uyarılardır.

DAF Infotainment System

Direksiyon simidine ek olarak sunulan isteğe bağlı 10 inç ekran; telefon yansıtma, bilgi ve eğlence sistemi, navigasyon ve daha fazlasını sunar. DAF Infotainment System, artan ortam ve bilgi seçeneklerine sahip dört farklı modelde mevcuttur. Üstün ses kalitesine sahip üst düzey üç ses paketi, çıtayı bir adım daha yükseltiyor.

 
 
New-Generation-DAF-XD-driveability

Olağanüstü sürüş kabiliyeti

Yeni Nesil XD, sürüş ve yol tutuşunda önemli bir adımı temsil etmektedir. En yüksek viteste artan tork, PACCAR MX-11'i son derece verimli ve sürüş kabiliyeti yüksek bir kamyon haline getirir. Aynı zamanda yeni TraXon şanzıman, manevra yapmayı çok daha kolay ve hassas hale getirir.

Gelişmiş işlevler arasında otomatik kalkış vitesi ve aracı çalıştırmak için fren pedalının kullanıldığı Urge-to-Move özelliği bulunur. Rock-Free işlevi, gaz pedalına hafifçe basarak sıkışmış bir aracın serbest kalmasına yardımcı olur. Bu özellikler, manuel şanzımanı tamamen gereksiz hale getirir.

Piyasadaki en sorunsuz sürüş

Daha uzun kabin uzunluğu, olağanüstü sürücü konforuna katkıda bulunan yüksek burulma dayanıklılığına sahip yeni ön şasi tasarımını mümkün kılar. Ayrıca Yeni Nesil XD'de tamamen yenilenmiş bir kabin süspansiyonu, yeni ön şasi tasarımı ve yeni kabin yana yatma stabilizörü burcu bulunmaktadır. Tüm bunlar tahrik hattı, koltuklar ve direksiyondaki titreşimi azaltmaya yardımcı olmanın yanı sıra konforu daha da artırır. Arka aks süspansiyonunun tasarımı, üstün bir sürüş ve mükemmel yol tutuşu sağlar.

 

Son derece sessiz

Optimize edilmiş kabin şekli ve kapsamlı kapı yalıtımları sayesinde rüzgar gürültüsü en düşük seviyede tutulur. Sonuç olarak, iç gürültü seviyeleri olağanüstü derecede düşüktür ve sürücülerin daha uzun süre dikkatlerini korumalarına yardımcı olur. Girin ve sessizliği deneyimleyin!