DAF, gizliliğinize saygı duyar. Tanımlama bilgilerini web sitesi işlevselliği, web sitemizle ilgili deneyiminizi geliştirme, sosyal medyayla entegrasyon kurma ve web sitemiz içinde ve dışında pazarlama faaliyetlerini hedeflemeye yardımcı olma gibi çeşitli amaçlar için kullanırız. Web sitemizi ziyaretinize devam ederek tanımlama bilgilerinin kullanımına izin vermiş olursunuz. Ancak tanımlama bilgileri tercihlerinizi özelleştirmek isterseniz aşağıdaki "Ayarları değiştir" seçeneğine tıklayabilirsiniz. Onayınızı istediğiniz zaman geri çekebilirsiniz. Daha fazla bilgi için lütfen Tanımlama Bilgisi Bildirimimizi ziyaret edin.
 

Üstün güvenlik

 

Yeni Nesil XF, XG ve XG+ (yardımcı) sürücülerin yanı sıra yoldaki diğer kişiler için olağanüstü bir güvenlik sunar. Geniş pencereler, ultra düşük cam bel çizgileri ve kullanışlı geniş görüşlü pencere, doğrudan görüş ile ilgili yeni standartlar belirliyor. Üstelik sağlam kabin yapısı, birinci sınıf ergonomisi ve sürüşü daha güvenli hale getiren akıllı özellikleriyle Yeni Nesil DAF kamyonlar, yol güvenliği konusunda sektör lideridir.

 
 

Maksimum doğrudan ve dolaylı görüş

HMI

Akıllı İnsan Makine Arayüzü

Ortadaki 12 inç ekran, birinci sınıf görünümüyle birlikte çok çeşitli bilgiler görüntüler. Seçim yapabileceğiniz iki tema, dört ayrıntı düzeyi ve kişisel ayarların tamamı direksiyondan belirlenebilir.

 

Güvenlik söz konusu olduğunda DAF’ın felsefesi her zaman ‘Eller Direksiyonda, Gözler Yolda’ olmuştur. Bu nedenle de Yeni Nesil DAF modellerinde üst düzey ergonomik özellikler bulunur. Sürüşle ilgili tüm işlevlerin yanı sıra, dijital ekran menüsü, TraXon otomatikleştirilmiş şanzıman ve ses ile telefon işlevleri de direksiyondan ve direksiyon kollarından sağlanır. İkincil sürüş işlevleri, mantıklı bir şekilde panoya yerleştirilen ve kullanımı kolay olan fiziksel düğmelerle sağlanır. Bu yaklaşım, sürücünün yola odaklanmasını sağlar. Sürücünün yola odaklanması da optimum güvenliğin hareket noktasıdır.

 
 
Passive safety

Hiçbir şeyi şansa bırakmayan sağlam bir kabin

Yeni Nesil DAF kamyonlar, her taraftan çarpma etkilerine karşı koruma sağlayan tamamen yeni ve son derece güçlü bir kabin yapısına sahiptir.

  • Ön tarafa, enerji emici çarpışma kutuları entegre edilmiştir.
  • Kabinin arkasındaki çarpışma bölgeleri, hareketli yüklere karşı koruma sağlar.
  • DAF’ın Kontrollü Direksiyon Kolonu Deformasyon Sistemi (CoDeS), örneğin römorka arkadan çarpılması durumunda direksiyon simidinin sürücüden uzaklaşmasını sağlar.
  • Gösterge panelinde, sürücünün dizlerini korumak için darbe emici bölgeler bulunur.

Programlanmış Kabin Yer Değiştirme Sistemi

Yeni Nesil DAF XF, XG ve XG+, DAF’ın benzersiz ve patentli Programlanmış Kabin Yer Değiştirme Sistemi'ne (ProCaDis) sahiptir. Bu sistem, önden çarpışma sırasında kabinin şasi üzerinde 400 milimetre kadar yer değiştirmesine olanak tanıyarak enerjiyi emer ve kabinin kamyondan ayrılmasını önler. Sonuç olarak kabin yapısı korunur ve araç içindekilerin çarpışmadan kurtulma şansı en üst düzeye çıkarılır.

 
 

Aktif güvenlik için akıllı özellikler

Yeni Nesil DAF modellerinde, etkin güvenliği en üst düzeye çıkarmaya yönelik çeşitli özellikler yer alır. Bu özellikler arasında Fren Yardımı, Şeritten Çıkma Uyarı Sistemi, Acil Durum Fren Lambaları ve DAF Turn Assist yer alır. Ek olarak, akıllı park freni kontrolü için DAF Elektronik Park Freni, güvenli römork takma ve çıkarma için Düşük Hızlı Römork Freni ve birçok durumda yardımcı olan ek park frenleme gücü sağlayan Park Freni Yardımı gibi yeni özellikler de ekledik.