DAF XF Euro 6

DAF EcoCombi

 

DAF EcoCombi

EcoCombi'ler olarak da bilinen ekstra uzun kamyonlar İskandinavya'da, Hollanda'da, Belçika'da ve Almanya'nın belirli bölgelerinde halihazırda kullanılmaktadır. Hollanda ve İskandinavya'da da ilk SuperEcoCombi'ler görülmeye başladı. DAF, bu kamyonların aktif bir destekçisidir. Tek motorla daha fazla yük taşımak, ton/kilometre başına daha az emisyon anlamına gelir.

25,25 metre maksimum uzunluğa ve 60 tona kadar toplam ağırlığa dayalı olarak (İskandinavya'da çok daha yüksek) bir EcoCombi, kombinasyonun daha geleneksel bir türüne kıyasla ağırlık ve uzunluk açısından %30 ila %50 daha fazla yük taşıyabilir. Ton/kilometre açısından bu, CO2 emisyonlarında %20 azalma demektir.

EcoCombi ve SuperEcoCombi'nin çevreyi korumaya yönelik en büyük katkıları özellikle uzun uluslararası yolculuklarda söz konusudur. Kara yolu taşımacılığında verimliliği artırmak için kullandıkları yollardan bahsetmiyoruz bile.

 

 

 

Diğer Akıllı Lojistik çözümleri

 

DAF Ecotwin

DAF EcoTwin

EcoTwin projesiyle DAF, kablosuz sistemlerle donatılmış kamyonların, son derece gelişmiş Wifi-P, radar ve kamera teknolojileri sayesinde yakın mesafede sürüşü mümkün kılabileceğini göstermektedir.

DAF TelliSys

Tellisys

Konteyner taşımacılığı için %20 daha fazla yük kapasitesi: Ultra düşük beşinci tekerlek kaplini bulunan çekici/römork kombinasyonuna yönelik TelliSys prototipinin sağlayabildiği kapasite.

Truck in shopping mall

Şehir içi dağıtım 2050

Şehir içi dağıtım 2050'de nasıl olabilir? Geleceğin dağıtım kamyonu iletişimi teşvik edecek şekilde tasarlanmaktadır. Şehir içi dağıtım nasıl değişecek ve kamyonların nasıl bir rol oynaması gerekecek?

PACCAR Connect visual

Büyük veriler

DAF Connect, filonuzun ve sürücülerinizin performansını gerçek zamanlı olarak izleyen, karşılaştıran ve optimize eden çevrimiçi bir filo yönetim sistemidir. Maksimum verimlilik, en düşük olası yakıt maliyetleri ve en avantajlı CO₂ emisyonları için.