DAF, gizliliğinize saygı duyar. Tanımlama bilgilerini web sitesi işlevselliği, web sitemizle ilgili deneyiminizi geliştirme, sosyal medyayla entegrasyon kurma ve web sitemiz içinde ve dışında pazarlama faaliyetlerini hedeflemeye yardımcı olma gibi çeşitli amaçlar için kullanırız. Web sitemizi ziyaretinize devam ederek tanımlama bilgilerinin kullanımına izin vermiş olursunuz. Ancak tanımlama bilgileri tercihlerinizi özelleştirmek isterseniz aşağıdaki "Ayarları değiştir" seçeneğine tıklayabilirsiniz. Onayınızı istediğiniz zaman geri çekebilirsiniz. Daha fazla bilgi için lütfen Tanımlama Bilgisi Bildirimimizi ziyaret edin.
DAF Ecotwin

DAF Ecotwin/Ensemble

Kamyon filolaştırma

 

EcoTwin/Ensemble

Kamyon filolaştırma

EcoTwin projesiyle DAF, kablosuz sistemlerle donatılmış kamyonların, son derece gelişmiş Wifi-P, radar ve kamera teknolojileri sayesinde yakın mesafede sürüşü mümkün kılabileceğini göstermektedir. Filodaki ilk kamyondan gelen bilgiler kullanılarak filonun sonraki araçları otomatik olarak hızlandırılabilir, frenlenebilir ve hatta yönlendirilebilir.

CO2 azaltımı, artırılmış güvenlik ve iyileştirilmiş trafik akışı kamyon filolaştırmanın önemli avantajlarından yalnızca birkaçıdır.

Filodaki ilk kamyon fren yaptığında arkadaki kamyonlar da fark edilebilir bir gecikme olmadan fren yapar. Aslında, insanlardan farklı olarak, bu sistemler sürekli olarak tetiktedir ve en iyi sporculardan bile 25 kat hızlı tepki verebilirler. Bu özellik yol güvenliğine büyük katkı sağlar.

Filolaştırılan kamyonlar, akıllı teknoloji sayesinde birbirlerine yakın mesafede sürülebilir ve bunu yaparken yakıt tüketiminde %10'a kadar tasarrufla sonuçlanabilecek bir hava akımı oluşturur. Aynı etki CO2 emisyonlarında da görülür. Takip eden kamyonun ‘itme’ etkisinin sonucunda filodaki ilk kamyon da %5 yakıt tasarrufu ve CO2 azaltımı elde edebilir.

 
 

 

Diğer Akıllı Lojistik çözümleri

 

Truck in shopping mall

Şehir içi dağıtım 2050

Şehir içi dağıtım 2050'de nasıl olabilir? Geleceğin dağıtım kamyonu iletişimi teşvik edecek şekilde tasarlanmaktadır. Şehir içi dağıtım nasıl değişecek ve kamyonların nasıl bir rol oynaması gerekecek?

DAF XF Euro 6

DAF EcoCombi

EcoCombi olarak da bilinen ekstra uzun kamyonlar İskandinavya'da, Hollanda'da, Belçika'da ve Almanya'nın belirli bölgelerinde halihazırda kullanılmaktadır.

DAF TelliSys

Tellisys

Konteyner taşımacılığı için %20 daha fazla yük kapasitesi: Ultra düşük beşinci tekerlek kaplini bulunan çekici/römork kombinasyonuna yönelik TelliSys prototipinin sağlayabildiği kapasite.

DAF Connect visual

Büyük veriler

DAF Connect, filonuzun ve sürücülerinizin performansını gerçek zamanlı olarak izleyen, karşılaştıran ve optimize eden çevrimiçi bir filo yönetim sistemidir. Maksimum verimlilik, en düşük olası yakıt maliyetleri ve en avantajlı CO₂ emisyonları için.