DAF REACH İLETİŞİMİ

 

REACH (Kimyasalların Kaydı, Değerlendirilmesi, İzni ve Kısıtlanması), insanların sağlığını ve çevreyi kimyasalların kullanımından kaynaklanan risklerden korumayı amaçlayan bir Avrupa düzenlemesidir. Bu düzenlemeye uyum sağlamak ve kimyasal kullanımlarından hangi alanlarda tamamen kaçınılabileceğini veya kimyasalların değiştirilebileceğini belirlemek için DAF, tedarikçileriyle birlikte REACH düzenlemesine tabi maddelerin ayrıntılı bir listesini oluşturmuştur. Bu, aynı zamanda müşterilerin ve kullanıcıların bileşenleri mümkün olduğunca dikkatli ve güvenli bir şekilde kullanmalarına ve geri dönüştürmelerine olanak tanır.

Kimyasal içeren DAF ürünlerinin güvenli kullanımı, sağlanan kullanım kılavuzlarında ve bayilerimizdeki atölye kılavuzlarında açıklanmıştır. Ürünlerimizin normal kullanımı, özel veya ek önlemleri gerektirmez.

DAF ürünlerinin içeriğinde bulunabilecek ve SVHC'ler (Yüksek Önem Arz Eden Maddeler) olarak belirlenmiş maddeler, aşağıdan indirebileceğiniz dosyada listelenmiştir. DAF, tedarikçilerimizden gelen en son bilgilere dayanarak SVHC'lere yönelik bilgileri sürekli olarak günceller.