• 1 Eylül 2018 Cumartesi
  • Eindhoven
 

Soğuk havaya dikkat edin

Maksimum çalışma süresi, soğuk havada bile: amacınız bu. Bazı faydalı ipuçlarını burada bulabilirsiniz.

 
Beware of the cold
 

Lastik Basıncı

Alarmı Daha soğuk bölgelere (kuzeye) doğru sıcaklıklar düşer ve lastik basıncı değişir. Bir izleme sistemi bu değişiklikleri net bir şekilde görmenizi sağlar. Faydalı bilgi: Doğru lastik basıncı yakıt tasarrufu yapmaya (bir barlık sapma başına %3'e kadar) yardımcı olabilir. Doğru lastik basıncı kaza riskini %10'a varan oranda azaltır. Düşük basınç frenleme mesafesini artırırken, doğru basınç lastiklerinizin ömrünü uzatır.

Antifrizli cam temizleme sıvısı

Donmadan önce cam temizleme sıvısını kontrol edin. Ön cam silecekleri yaz aylarında kurur; dolayısıyla onlara en çok ihtiyacınız olan dönemde çalıştıklarından emin olmak için değiştirilmeleri gerekebilir.

Aküler

Aküler kamyonunuzun birçok parçasının ve konforunuzu artıran kabin aksesuarlarının birçoğunun doğru çalışması açısından büyük önem taşır. Soğuk havalarda aküler %30 ila %50 daha az güç üretebilir. Kış lastikleri Ekim ayından itibaren bazı Avrupa ülkelerinde kış lastiği kullanmak zorunlu olacak. Bu nedenle işe başlamadan önce kontrol etmeniz iyi olur.

Kabinde sizi sıcak tutan aksesuarlar

Mağazamızda kaban, atkı ve termos gibi kabin içinde sizi sıcak tutan üstün kaliteli DAF marka ürünler satıyoruz. www.DAFshop.com adresini ziyaret edin!

Son olarak, DAF Bayinize mutlaka kamyonunuzu kontrol ettirin ve kış aylarına hazır olmasını sağlayın. Sonuçta kamyonunuz yolda ve dışarıda sizin en iyi dostunuzdur!