Download
  • 14 Ekim 2020 Çarşamba
  • Eindhoven
  • DAF Trucks N.V.
 

Leyland Trucks 100.000'inci DAF CF/XF kamyonu üretti

Leyland Trucks, 100.000'inci DAF CF/XF kamyonunun üretimini tamamladı: bir CF 530 "FAT" 6x4 çeki demiri şasisi. DAF Trucks Australia tarafından sipariş edilen dört araçlık bir grubun parçası olan kamyon, kısa süre içinde ihraç edilecek ve ülkenin yakıt tankeri piyasası için teknik özellik olacaktır.

 
Leyland-Trucks-builds-100000th-DAF-CF-XF-truck
Leyland Trucks'ın 100.000'inci DAF CF/XF kamyonu, CF 530 "FAT" 6x4 çeki demiri şasisi özelliğine sahiptir.
 

Son teknolojiye sahip Leyland üretim tesisi, seksenlerin sonundan beri DAF markalı ticari araçlar üretmektedir. Günümüzde Leyland Trucks, tüm yapılandırmalardaki pazar lideri DAF LF, CF ve XF şasi serisinin tamamını üretiyor. Montaj hattından çıkan CF ve XF kamyonlarının çoğu, Birleşik Krallık ve Avustralya gibi Sağdan Direksiyonlu Pazarlar için üretilir. Tesis, son üç yıl içinde ihracatı neredeyse %50 artırdığı için geçtiğimiz günlerde gıpta edilen 2020 Girişim Alanında Kraliçe Ödülü'ne ödülüne layık görüldü.

Önemli bir simge

Leyland Trucks Genel Müdürü Brennan Gourdie, "Leyland Montaj Tesisinde üretilen 100.000'inci CF ve XF kamyon, Leyland Trucks için çok önemli bir dönüm noktasıdır," dedi. "Birleşik Krallık'taki ve Leyland'daki kamyon üretimi gurur verici bir mirastır ve bugün mevcut DAF kamyon serilerinin üretimiyle doruk noktasına ulaşıyor. 100.000 CF ve XF şasi, Leyland'da ve dünya çapında DAF organizasyonundaki herkesin olağanüstü bağlılığını temsil eden önemli bir simgedir."

 
 
 

Basın İletişim Bilgileri

Gazeteci misiniz? Şirketimiz, ürünlerimiz, servislerimiz veya başka bir konuda bilgi almak için bizimle iletişime geçin.

Rutger Kerstiens
Kurumsal İletişim Departmanı

T: +31 (0)40 214 4191
E: rutger.kerstiens@daftrucks.com

Rutger Kerstiens