Download
  • 24 Mart 2022 Perşembe
  • Eindhoven
  • DAF Trucks N.V.
 

DAF, Amazon Birleşik Krallık'a beş CF Electric kamyon teslim ediyor

DAF, Amazon Birleşik Krallık'a beş CF Electric çekici teslim ediyor. 37 ton GCW değerine sahip tamamen elektrikli bu araçlar, Amazon'un orta kilometre (middle mile) teslimat filosuna katılarak ürünleri sıfır egzoz borusu emisyonuyla taşıyacak. Beş DAF CF Electric kamyon, Amazon'un Avrupa'da faaliyet gösteren ilk elektrikli orta kilometre kamyonu niteliğinde.

 
DAF delivers five CF Electric trucks to Amazon UK
Birleşik Krallık'taki orta kilometre teslimat filosuna beş adet DAF CF Electric çekiciyi ekliyor.
 

Bu araçlar, Amazon'un filosunun elektrikli hale gelmesine yönelik yolda bir kilometre taşı niteliği taşıyor ve Amazon'un 2030 yılına kadar teslimatlarının %50'sini net sıfır karbonla yapma hedefi olan Shipment Zero'nun bir parçasını oluşturuyor. Bu beş araç dizel kamyonların yerini alacak, bu sayede 1 milyon 600 bin kilometreye yakın yol yenilenebilir elektrikle çalışan araçlarla katedilecek ve yaklaşık 170 ton CO2 gazının salınması önlenmiş olacak. 

DAF Trucks Filo Satış Müdürü Eelco van Veen, "DAF CF Electric'i Amazon'un filosuna katmaktan ve Amazon'un Climate Pledge taahhüdüne olan bağlılıklarını desteklemekten heyecan duyuyoruz," şeklinde konuştu. "DAF CF Electric kamyon, sıfır emisyonla orta kilometre dağıtımı alanında sektörde önemli bir adım teşkil ediyor. Taşıma sektöründe hava kalitesini iyileştirmeye ve CO2 emisyonlarını azaltmaya yönelik artan talebe yanıt olarak geliştirildi. Akıllı planlama ve hızlı şarj özellikleri sayesinde CF Electric, günde 500 kilometre kadar yol gidebiliyor. Bu rakam da operatörleri gerçek anlamda memnun edecek nitelikte." 

DAF CF Electric: çekici ve kamyon 

DAF CF Electric, maksimum manevra kabiliyeti için yönlendirilen arka dingilli 4x2 çekici (GCW: 37 ton) ve 6x2 kamyon (GVW: 28 ton) olarak sunulur. 210 kW (240 kW maksimum güç) elektrik motoru, gücünü 350 kWh (315 kWh etkin) akü grubundan alır. Tam şarj, 250 kW kapasiteli bir şarj istasyonu kullanılarak yaklaşık 75 dakika sürer.

 

 
 
 

Basın İletişim Bilgileri

Gazeteci misiniz? Şirketimiz, ürünlerimiz, servislerimiz veya başka bir konuda bilgi almak için bizimle iletişime geçin.

Rutger Kerstiens
Kurumsal İletişim Departmanı

T: +31 (0)40 214 4191
E: rutger.kerstiens@daftrucks.com

 
Rutger Kerstiens