• 12 Aralık 2019 Perşembe
  • Bellevue, Washington
  • PACCAR inc.
 

PACCAR 3 Aylık Nakdi Temettü ve Ekstra Temettüleri Açıkladı

PACCAR Inc'in Yönetim Kurulu bugün işletme kapanışı sırasında, 11 Şubat 2020 tarihinde ismi tecil edilen hisse sahiplerine, 3 Mart 2020 ödeme tarihli hisse başına otuz iki sentlik (0,32 $) düzenli olarak üç aylık nakit temettü beyan etti. Yönetim Kurulu, 20 Aralık 2019 tarihli kapanışta ismi tecil edilen hissedarlara 8 Ocak 2020 tarihinde ödenecek hisse başına iki dolar ve otuz sent (2,30 ABD Doları) tutarında ekstra bir nakit temettü beyan etmiştir.

 
PACCAR Ste-Thérèse, Canada Truck Factory
 

Aralık 2018'de, PACCAR Yönetim Kurulu, 500 milyon dolarlık PACCAR hissesinin geri alımını onayladı. Bu izin kapsamında 30 Eylül 2019 itibariyle 430,5 milyon ABD doları tutarında hisse senedi alımı devam etmektedir.

Yönetim Kurulu Başkanı Mark Pigott, “PACCAR, üstün kaliteli ürün ve süreçlere odaklanması, teknolojinin yenilikçi kullanımı, güçlü küresel çeşitlilik ve finansal hizmetlerin ve satış sonrası parça işletmelerinin sürekli genişlemesi sayesinde mükemmel hissedar getirileri üretti. PACCAR, uzun yıllar boyunca net gelirin yaklaşık % 50'sini oluşturan, düzenli üç aylık dönemler ve ekstra nakit temettüler dahil olmak üzere yıllık kar payları sunmuştur. PACCAR hissesi, bu yıl S&P 500 Endeksi toplam gelirinin % 28'i ile karşılaştırıldığında % 45'lik toplam getiri sağlamıştır.’’ Dedi.

Yönetim Kurulu Başkanı Preston Feight, “PACCAR’ın karı ve güçlü nakit akışı, şirketin yeni ve genişletilmiş üretim ve dağıtım tesislerine, sektör lideri ürünlere ve yeni teknolojilere yatırım yapmalarını sağladı. PACCAR’ın mükemmel 2019 performansı, güçlü küresel kamyon üretimini yansıtıyor ve küresel satış sonrası parça büyümesini sürdürmeye devam ediyor. ”

PACCAR bünyesindeki Kenworth, Peterbilt ve DAF firmalarıyla yüksek kaliteli hafif, orta ve ağır iş kamyonlarının tasarım, üretim ve müşteri desteğinde global bir teknoloji lideri. PACCAR ayrıca gelişmiş dizel motorlar tasarlayıp üretmektedir, finansal hizmetler ve bilgi teknolojisi sağlamakta ve kamyon yedek parçaları da sunmaktadır. PACCAR hisseleri NASDAQ Global Select Market'te, PCAR sembolü olarak listelenmiştir. Ana sayfası www.paccar.com'dur.

 

Daha fazla bilgi için:

DAF Trucks Turkey
Pazarlama Bölümü
+90 216 227 53 33 / +90 216 227 53 48

DAF.TUR.Marketing@DAFTRUCKS.com