DAF Efficiency Champions

Efficiency Champion

Yeni Nesil DAF

 
 
 

Geleceğin verimliliği

DAF, Yeni Nesil DAF kamyonlarının sektör lideri verimliliğine layık görülen birçok önemli ödül aldı. Bu da, DAF'ın yeni Efficiency Champion serisini piyasaya sürerek taşımacılık verimliliğinde yeni bir standart belirlemesine ön ayak oldu.

Hem 2022 hem de 2023 yıllarında International Truck of the Year ödülünü kazanmış olan Yeni Nesil DAF kamyonları, birinci sınıf verimliliği ile takdir görmeye devam ediyor. Olağanüstü aerodinamik özelliklerine sahip bu etkileyici ürün yelpazesi, yüksek verimli performans için birçok önemli sektör ödülü almıştır.

DAF, bulunduğu olağanüstü konuma ek olarak mümkün olan en yüksek yakıt verimliliğini ve en düşük VECTO puanlarını elde eden özel bir model sunuyor. Farklı kabin modellerinde mevcut Efficiency Champion serisi, yeni motor yazılımı çalıştıran PACCAR MX-11 veya MX-13 motorlarla donatılmıştır. Yeni seri, özellikle daha uygun ücret oranları ve mümkün olan en düşük toplam sahip olma maliyeti arayan operatörler için ideal bir tercihtir.

 
 
 

Ödüllü seri

Yeni Nesil DAF kamyonları araç verimliliği için birbiri ardına ödüller kazandı ve hem sürücülerin rüyasını hem de araç sahibinin memnuniyetini yansıtıyor!

 

Green Truck Award 2023

Kapsamlı bir karşılaştırma testinden sonra Yeni Nesil DAF XF 450, önde gelen Alman ticaret dergileri VerkehrsRundschau ve Trucker tarafından Green Truck 2023 seçildi. DAF, sektörün en düşük yakıt tüketimi (21,26 l/100 km) ve düşük CO2 emisyonları (675 g/km) ile elde ettiği olağanüstü verimliliğiyle bu ödüle sahip oldu. AdBlue tüketimi (1,32 l/100 km) ve ortalama hız (80,06 km/sa) sonuçları da etkileyiciydi. Bu, piyasadaki en verimli uzun yol çekici ünitesidir.

logos-green-truck
 
ETC

European Truck Challenge 2023

Ünlü Alman ticari dergisi Truck & Trailer Welt tarafından gerçekleştirilen European Truck Challenge (ETC) karşılaştırma testinde kamyonlar maliyet, kullanım, performans ve sürücü konforu açısından kapsamlı bir şekilde karşılaştırılmaktadır. XF 450'nin, en düşük işletme maliyetleriyle sonuçlanan en düşük yakıt ve AdBlue tüketimine sahip olduğu bir kez daha kanıtlandı. Buna ek olarak; üstün konforu, daha iyi ekipmanı ve daha çekici tasarımıyla prestijli "ETC Drivers Choice Award" ödülünü kazandı.

 

"DAF XF 450'nin en uygun maliyetli kamyon olduğu kanıtlandı."

Hans-Jürgen Wildhage
Truck & Trailer Welt test editörü, European Truck Challenge organizatörü

 

European Transport Award for Sustainability

Yeni Nesil DAF XF 450, 2023 yılında Alman yayın kuruluşu Transport tarafından "European Transport Award for Sustainability 2024" (ETPN) ödülüne de layık görüldü. Rol oynayan faktörler, sınıfının lideri düşük yakıt ve AdBlue tüketimine sahip uzun servis aralıkları (200.000 km'ye kadar), ultra düşük dingil yağı seviyeleri ve düşük araç ağırlığı sağlayan uzatılmış ve yüksek aerodinamik kabiniydi. Tahmini Hız Sabitleyici gibi Gelişmiş Sürücü Asistanı sistemlerinin varlığı da jürinin kararına katkıda bulundu.

 

"Bu ödülü kazanan en ikna edici aday."

Christine Harttmann
Transport gazetesinin Genel Yayın Yönetmeni ve ETPN jüri üyesi
 
ETC
 
 

Yakıt verimliliği sağlayan özellikler

Efficiency Champion, DAF Dijital Görüntü Sistemi (sürtünmeyi azaltmak için aynalar yerine kameralar) ve tam aerodinamik paket gibi yakıt verimliliği sağlayan özelliklerle donatılmıştır. Buna; spoylerler, etekler, çamurluklar ve kamyonun altındaki hava akışını optimize etmeye yönelik özel bir taban plakası dahildir.

Verimliliği artıran paket, düşük yuvarlanma direnci, Tahmini Hız Sabitleyici ve güçlü PACCAR MX motor frenine sahip lastiklerle tamamlanır. Efficiency Champion, son derece düşük ağırlığı ve Uyarlanabilir Hız Sabitleyici gibi gelişmiş yerleşik sistemleriyle taşıma verimliliğinde yeni bir standart belirlemiştir.

Efficiency-Champions-features-EN
 

Daha az CO2 emisyonu

Bu özel üretim kamyonlarda hassas motor yönetimi ve olağanüstü aerodinamik özellikler, CO2 emisyonlarını son derece azaltır. Bu da, sektördeki en düşük VECTO puanlarını elde ederek geleneksel güç aktarma sistemine sahip araçlar için daha düşük ücret harcamalarını sağlar (Alman otoyol oranları için kilometre başına 1,6 sent kadar). Dahası, Efficiency Champion altı yıla kadar CO2 Sınıf III olarak kategorize edilebilir!