DAF, gizliliğinize saygı duyar. Tanımlama bilgilerini web sitesi işlevselliği, web sitemizle ilgili deneyiminizi geliştirme, sosyal medyayla entegrasyon kurma ve web sitemiz içinde ve dışında pazarlama faaliyetlerini hedeflemeye yardımcı olma gibi çeşitli amaçlar için kullanırız. Web sitemizi ziyaretinize devam ederek tanımlama bilgilerinin kullanımına izin vermiş olursunuz. Ancak tanımlama bilgileri tercihlerinizi özelleştirmek isterseniz aşağıdaki "Ayarları değiştir" seçeneğine tıklayabilirsiniz. Onayınızı istediğiniz zaman geri çekebilirsiniz. Daha fazla bilgi için lütfen Tanımlama Bilgisi Bildirimimizi ziyaret edin.
DAF driver

Sürüş ve Performans

 

Çevreye daha fazla özen göstermemiz gerektiğini düşünüyor musunuz?

 

Öyleyse buna hemen başlayabilir ve aynı zamanda maliyetlerinizi de azaltabilirsiniz.

  • Uluslararası taşımacılık için maksimum hızın 89 km/sa değerinden 85 km/sa değerine düşürülmesi yakıt tüketimini ve CO2 emisyonlarını %3 ila %4 oranında azaltabilir. 
  • İdeal bir spoyler açısı 'a kadar tasarruf sağlayabilir.
  • Doğru lastik basıncı, yuvarlanma direncini iyileştirebilir ve yakıt tasarrufu yapabilir. Bir kombinasyondaki oranında düşük bir lastik basıncı, %8 daha fazla yuvarlanma direncine ve %2,5 daha fazla yakıt tüketimine yol açabilir. 
  • DAF EcoDrive sürücü eğitimi programına katılan sürücüler genellikle daha az yakıt kullanır ve CO2 emisyonlarında %3 ila %5 oranında bir azalma elde ederler.
  • DAF LF için kapalı kasa sipariş ederken Aerobody'yi göz önünde bulundurun. Aerodinamik yapısı sayesinde 85 km/sa seyir hızında %8'e kadar daha verimlidir. Bu da CO2 emisyonlarında %8'lik bir azalma demektir. 
  • Filonuzun ve sürücülerinizin performansını gerçek zamanlı olarak izleyen çevrimiçi filo yönetim sistemi DAF Connect, %2'lik bir CO2 azaltımı sağlayabilir.
  • Filonuzda hâlâ Euro 5 araçlar var mı? Bunları en yeni nesil LF, CF ve XF modelleri ile takas ederek CO2 emisyonlarında 'a kadar azaltım sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra € oranında NOx azaltımı ve f oranında ince partikül azaltımı söz konusudur. Eski Euro 4, Euro 3 veya daha eski araçlarınızın takasında elde edilecek avantajlar ise çok daha fazladır.


DAF-EcoDrive-Training_7WH9218-large

DAF EcoDrive

Eğitim verilen profesyonel sürücüler çok daha üretken olur ve işletim maliyetlerini azaltırlar. DAF Sürücü Akademisi programının amacı, sürücü performansını, uyumluluğu, güvenliği ve verimliliği iyileştirmektir.

Daha fazlasını okuyun