DAF driver

Sürüş ve Performans

 

Çevreye daha fazla özen göstermemiz gerektiğini düşünüyor musunuz?

 

Öyleyse buna hemen başlayabilir ve aynı zamanda maliyetlerinizi de azaltabilirsiniz.

  • Uluslararası taşımacılık için maksimum hızın 89 km/sa değerinden 85 km/sa değerine düşürülmesi yakıt tüketimini ve CO2 emisyonlarını %3 ila %4 oranında azaltabilir. 
  • İdeal bir spoyler açısı 'a kadar tasarruf sağlayabilir.
  • Doğru lastik basıncı, yuvarlanma direncini iyileştirebilir ve yakıt tasarrufu yapabilir. Bir kombinasyondaki oranında düşük bir lastik basıncı, %8 daha fazla yuvarlanma direncine ve %2,5 daha fazla yakıt tüketimine yol açabilir. 
  • DAF EcoDrive sürücü eğitimi programına katılan sürücüler genellikle daha az yakıt kullanır ve CO2 emisyonlarında %3 ila %5 oranında bir azalma elde ederler.
  • DAF LF için kapalı kasa sipariş ederken Aerobody'yi göz önünde bulundurun. Aerodinamik yapısı sayesinde 85 km/sa seyir hızında %8'e kadar daha verimlidir. Bu da CO2 emisyonlarında %8'lik bir azalma demektir. 
  • Filonuzun ve sürücülerinizin performansını gerçek zamanlı olarak izleyen çevrimiçi filo yönetim sistemi DAF Connect, %2'lik bir CO2 azaltımı sağlayabilir.
  • Filonuzda hâlâ Euro 5 araçlar var mı? Bunları en yeni nesil LF, CF ve XF modelleri ile takas ederek CO2 emisyonlarında 'a kadar azaltım sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra € oranında NOx azaltımı ve f oranında ince partikül azaltımı söz konusudur. Eski Euro 4, Euro 3 veya daha eski araçlarınızın takasında elde edilecek avantajlar ise çok daha fazladır.


DAF-EcoDrive-Training_7WH9218-large

DAF EcoDrive

Eğitim verilen profesyonel sürücüler çok daha üretken olur ve işletim maliyetlerini azaltırlar. DAF Sürücü Akademisi programının amacı, sürücü performansını, uyumluluğu, güvenliği ve verimliliği iyileştirmektir.

Daha fazlasını okuyun