• 26 Kasım 2018 Pazartesi
  • Eindhoven
 

Alışveriş için en verimli adres

Hem kamyon hem de römork için onarım ve bakıma her zaman hazırız. Güvenilirliğimiz ve profesyonelliğimiz tek bir şeyle sonuçlanır: daha iyi hizmet, daha iyi DAF. Ve tüm bunlar tek adresten hizmet sunmamız sayesinde gerçekleşir.

 
A-single-partner-truck
 

Araçlarınızın genel durumunu bilmenin ve araç kullanım süresini en üst düzeye çıkarmanın işletmeniz ve sizin için ne kadar önemli olduğunu anlıyoruz. Kamyonunuzun ihtiyaçlarını karşılayan ve aynı zamanda römorkunuz için size parça ve profesyonel bakım desteği sunan bir ortağa ihtiyacınız olduğunu biliyoruz. Römorkunuz üzerinde bakım ve onarım yapmak için gerekli tüm bilgiye sahip teknisyenlerin çalıştığı, güvenilir bir iş ortağı arıyorsunuz. Bunun cevabı, gerçekten tek adresten alışveriş olanağı sunan DAF'tır!

1. Bağlantı

Römork hava sisteminin ve elektrik aksamının doğru çalışması için kamyon ve römork arasındaki bağlantı önemlidir. Bu nedenle römorkunuzu da bize getirmenizi tavsiye ediyoruz. Böylece DAF bayiniz kaplinler ve bobinler üzerinden bağlantıyı kontrol edebilir.

2. Frenler

Müşterilerimiz frenlerin bir römorktaki en önemli güvenlik bileşeni olduğunu söylüyor. Biz de öyle düşünüyoruz. İhmal edilen frenler ölümcül kazalara yol açabilir. Römork arızalarının yaklaşık %40'ının fren sistemi ile ilgili olduğunu biliyor muydunuz? Bu nedenle römorkunuzun fren sistemi için yüksek kaliteli ürünlere, bakıma ve onarıma yatırım yapmanız daha da önem kazanıyor.

3. Dingiller

Dingillerinizin ayarını ve yağlamasını yaptırarak enerjiden ve paradan tasarruf elde edebilirsiniz. Tekerlek rulmanı boşluğunu sık sık kontrol ettirmeniz önemlidir. Rulmanların dönen ve çıkıntılı parçalarla temas sonucu yıprandığını biliyor muydunuz? Gresi azalan rulmanlar aşırı ısınabilir ve çok dar bir boşluk lastiklerin çok fazla aşınmasına yol açabilir. Arızaların önlenmesi için aşınan parçaları değiştirmek gerekir.

4. Süspansiyon

Bakımı iyi yapılan bir süspansiyon sistemi, sürücünün aracı daha konforlu kullanmasını sağlar. Ayrıca sürücünün, yükün ve diğer yol kullanıcılarının da güvenliğini sağlamaya yardımcı olur. İhmal edilen bir havalı süspansiyon sistemi sık sık arızaya sebep olur. Tüm römork arızalarının %10'undan fazlası havalı süspansiyon sistemi ile ilgilidir ve çoğunlukla arızalanan hava körüklerinden, amortisörlerden, hava valflerinden, yaylardan veya sürüş yükseklik kontrolünden kaynaklanırlar.

5. Yük Güvenliği

Taşıdığınız mallar açısından önce güvenlik gelir! Yükün sıkıca sabitlenmesi sizin sorumluluğunuzdadır. Bu sayede mallara, diğer yol kullanıcılarına ve kendinize zarar vermeniz önlenir. Yol güvenliğini artırmak için yol üzeri denetimler daha sık uygulanmaya başlamıştır. Tüm yük güvenliği çözümlerimizin test edilip onaylanmasının ve tip onayına sahip olmasının sebebi budur. Her şeyden önce güvenlik gelir.

6. Aydınlatma

Bir sürücünün harekete geçmesi ve reaksiyon göstermesi için iyi görebilmesi gerekir. Geceleri, yağmur veya kar yağarken ve sisli havalarda sürücünün güvenebileceği bir aydınlatma sistemi gerekir. Böyle bir sistem; sürücünün, yükün ve diğer yol kullanıcılarının güvenliğini sağlar. İhmal edilen bir aydınlatma sistemi çoğunlukla arızalara yol açar. Tüm römork arızalarının %15'ten fazlası aydınlatma sistemi ile ilgilidir ve arızalanan ampullerden, ünitelerden ve kablolardan kaynaklanır.