DAF, gizliliğinize saygı duyar. Tanımlama bilgilerini web sitesi işlevselliği, web sitemizle ilgili deneyiminizi geliştirme, sosyal medyayla entegrasyon kurma ve web sitemiz içinde ve dışında pazarlama faaliyetlerini hedeflemeye yardımcı olma gibi çeşitli amaçlar için kullanırız. Web sitemizi ziyaretinize devam ederek tanımlama bilgilerinin kullanımına izin vermiş olursunuz. Ancak tanımlama bilgileri tercihlerinizi özelleştirmek isterseniz aşağıdaki "Ayarları değiştir" seçeneğine tıklayabilirsiniz. Onayınızı istediğiniz zaman geri çekebilirsiniz. Daha fazla bilgi için lütfen Tanımlama Bilgisi Bildirimimizi ziyaret edin.
DAF HVO

Hidrojenle İşlenmiş Bitkisel Yağ

HVO - Araçta hiçbir değişiklik yapılmadan %90 daha az CO₂ emisyonu

 

DAF'ın LF, CF ve XF serilerindeki modern dizel motorları, bitkisel ve atık yağlardan yapılan en son nesil biyodizel olan HVO (Hidrojenle İşlenmiş Bitkisel Yağ) için zaten uygundur.

 
 

%90 daha az CO2 emisyonu

Mevcut DAF kamyon neslimiz, hiçbir teknik ayarlama veya araç performansında azalma olmadan HVO ile çalışabilir durumdadır. "Kuyudan tekere" analizlerine göre HVO, %90 daha az CO2 emisyonuna ulaşabilir.

HVO Diesel

Çevre dostu bir dizel alternatifi 

Önceki nesil biyodizellerin aksine HVO üretimi, gıda üretimini etkilemez. Bu, DAF'ın geçmişte biyodizel kullanımını destekleme konusunda isteksiz olmasının önemli bir nedeniydi. Hidrojenle İşlenmiş Bitkisel Yağ (HVO), hidrojenleyici bitkisel yağlar ve atıklardan yapılıyor. Bu süreçte metanol yerine hidrojen kullanıldığı için HVO daha çevre dostu bir dizel alternatifidir. Yakıt tedarikçinizden ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

 
 
 
DAF HVO range