Anhalt
Anhalt Logistics

Anhalt Logistics: Başarısı kanıtlandı!

 

Kendi deyimleriyle sıvı taşıma uzmanı olan Anhalt Logistics, müşterilerine "sıvı çözümler" sunuyor. 

En yeni nesil DAF XF, şirket müşterilerine kesintisiz servis akışı sağlamakta önemli bir rol oynuyor. Almanya merkezli sıvı taşıma uzmanı olan Anhalt Logistics tarafından kullanılan kamyon ve römork kombinasyonu tüm Avrupa'da sıkça rastlanan bir yapıdır. Anhalt'ın birinci önceliğinin yakıt verimliliği olduğu düşünüldüğünde, Yeni XF kamyonun yakıt tüketimini ve diğer kamyonlara göre konfor seviyesini artırıp artıramayacağını öğrenmek istemesi şaşırtıcı bir durum değil. "Zaten en ekonomik ve sürücü dostu kamyonlara sahip olduğumuzu düşünüyorduk."

 

 
 

Marco Bielefeld, sürücü
"İlk başta yeni XF'in düşük motor devri bizi şaşkınlığa uğrattı"

Ove Thomsen, eğitmen
Yedi farklı Avrupalı kamyon üreticisi arasından her zaman DAF'ı tercih ederim.”

 
 

DAF, yeni nesil XF ticari araçların tanıtımında yakıt verimliliğinin %7'ye kadar artmasının gerçekçi olduğunu öne sürerek cesur bir iddiada bulundu. Anhalt Logistics, eğitmen Ove Thomsen ve sürücü Marco Bielefeld'den bu iddiaların doğru olup olmadığını göstermesini istedi. Thomsen ve Bielefeld bu zorluğu üstlendi ve hem standart araçları, hem de Yeni XF modeliyle normal rotalarında sürüş yaptı.

Düşük devirler

"En başta Yeni XF'in direksiyon başında çok daha rahat bir his sunan düşük devri bizi şaşırttı." diyor Bielefeld. "Ancak hâlâ önemli ölçüde bir güç hissi sağlıyor ve çok daha kolay hızlanıyordu. Yeni XF'in sağladığı sorunsuz vites geçişleri tüm deneyimi zahmetsiz hale getirdi."” 

Çok daha ekonomik

Thomson özellikle yakıt tüketimini överek daha da fazla etkilendiğini belirtti: "Aynı koşullar altında yeni XF 100 kilometrede ortalama 23 litre tüketti. Genelde bu rotada kullanılan başka marka bir kamyona göre beş litre tasarruf sağlaması çok etkileyici!"

 

Anhalt side view
 
 
Anhalt-DAF-steering-wheel

Muhteşem

"Büyük DAF kabinine tırmandığınızda hemen sürmeye başlamak istiyorsunuz." diyor sürücü Bielefeld. "Her anahtar tam olarak olmasını beklediğiniz yerde ve açılır masa muhteşem. Aynısı konforlu koltuklar, geniş yatak ve yüksek ekipman seviyesi için de geçerli."

Yeni standartlar

Şirketin yöneticileri olan Heino ve Thies Anhalt da bir o kadar hevesli; 57 Yeni XF sipariş ettiler bile. "XF, yeni teknolojik standartları belirleyen premium bir araca dönüştü. Ekonomik açıdan zaten yakıt verimliliği çok yüksek olan bir araçta dikkat çekici bir iyileşme sağlarken, önceki modelin sağlam gövde kalitesi, sürücü yönünden çekiciliği ve güvenilirliği gibi tüm avantajlarını koruyor."

 
 

Veriler ve sayısal bilgiler

Anhalt Logistics 

colleagues_rgb_outline

430

Çalışan

services_fleet_rgb_outline

210

Kamyon

trailers

400

Römork

 
anhalt.de
 

 

Diğer hikayeler: