DAF, gizliliğinize saygı duyar. Tanımlama bilgilerini web sitesi işlevselliği, web sitemizle ilgili deneyiminizi geliştirme, sosyal medyayla entegrasyon kurma ve web sitemiz içinde ve dışında pazarlama faaliyetlerini hedeflemeye yardımcı olma gibi çeşitli amaçlar için kullanırız. Web sitemizi ziyaretinize devam ederek tanımlama bilgilerinin kullanımına izin vermiş olursunuz. Ancak tanımlama bilgileri tercihlerinizi özelleştirmek isterseniz aşağıdaki "Ayarları değiştir" seçeneğine tıklayabilirsiniz. Onayınızı istediğiniz zaman geri çekebilirsiniz. Daha fazla bilgi için lütfen Tanımlama Bilgisi Bildirimimizi ziyaret edin.
68-DAF-range-shot-in-quarry

DAF, inşaat segmentine yönelik ürün serisini genişletiyor

Yeni şasi biçimleri, yeni dingiller

 
Download
 • 12 Nisan 2019 Cuma
 • Malaga, Spain
 • DAF Trucks N.V.
 

DAF Trucks, nakliye şirketlerine ihtiyaçlarını çok daha iyi karşılayacak şekilde tasarlanan bir araç sunmak amacıyla ürün serisini yeni araç konfigürasyonlarıyla genişletiyor. Bu konfigürasyonlar arasında çift tahrikli bağlantı dingili ve yönlendirilen arka dingille donatılan 8x4 sabit kasalı bir kamyon da bulunuyor. Bunlara ek olarak, DAF kendi geliştirip ürettiği 10 tonluk bir ön dingili ve tamamen yeni 7.5 tonluk arka dingili de kullanıma sunuyor. Bu yeni ürünler DAF'ın, sabit kasalı kamyon segmentindeki ürün serisini özellikle inşaat araçlarını düşünerek genişletmeye çalıştığını vurgulamaktadır. 

 

- Dingil seçenekleri genişletildi

 • Yeni 10 tonluk ön dingil 
  - Azalan yüküyle birlikte aşırı yüklemeyi önler
  - Doğrudan kabinin arkasında bulunan ağır yük vinçleriyle kullanıma yöneliktir 
 • Yeni 7.5 tonluk arka dingil 
  - Son derece dayanıklı, dökme demir muhafaza
  Daha düşük ağırlık
  26 ton statik yük kapasitesi

- Yeni araç konfigürasyonları

 • Çift tahrikli tridem ve yönlendirilen arka dingille donatılan CF ve XF 8x4 FAW kamyon 
  - Yol üzerinde ve arazide maximum çekiş gücü 
  - 27 tona varan brüt yük kapasitesi
  -  Mükemmel manevra kabiliyeti
 • Çift tahrikli bağlantı dingili ve yönlendirilen arkadan itişli dingille donatılan CF 10x4 kamyon
  Ağır kullanım için damperli şasi
  Estepe ile dönüşüm
  49 ton GVW 
  Yaklaşık 30 ton net yük kapasitesi
 • İki yönlendirilen ön dingil ve yönlendirilen arka dingille donatılan 8x2 kamyon, artık XF modeli olarak piyasada
  - 37 ton GVW

- Özel nakliye işleri için XF 8x4 FTM çekici

 • 120 tona varan kombinasyon ağırlıkları
 • 41 ton teknik yük kapasitesi

- DAF Servisleri, inşaat sektöründeki işletmecilere maksimum nakliye verimliliği sunmaktadır

DAF Trucks Pazarlama Satış Direktörü ve Yönetim Kurulu Üyesi Richard Zink konuyla ilgili şunları söyledi: "2018, DAF için çok önemli bir yıldı. Ağır kamyon sınıfında %16.6'lık pazar payımızla Avrupa'nın en büyük ikinci kamyon markası olarak yılı tamamladık. Yedi ülkede pazar lideri olduk, 67000 adet gibi rekor sayıda kamyon ürettik ve bir kez daha Avrupa'nın en büyük kamyon pazarı olan Almanya'da en büyük ithal marka olduk. Dahası, DAF yıllardır Avrupa'nın çekici segmentinin tartışmasız pazar lideri."

Şirket, daha da büyümeyi planlıyor. Zink sözlerine şöyle devam etti: "Bu nedenle kamyon ve inşaat araçları segmentinde çok daha ön planda olma niyetindeyiz. Bu segment, DAF açısından önemli bir büyüme potansiyeline sahip. Dayanıklı şasi ve dingillerden, etkin tahrik hatlarından ve konforlu kabinlerden oluşan güçlü bir ürün serişimiz var. DAF, her uygulama için en iyi kamyonu sunuyor."

 
 

Basın İletişim Bilgileri

Gazeteci misiniz? Şirketimiz, ürünlerimiz, servislerimiz veya başka bir konuda bilgi almak için bizimle iletişime geçin.

Rutger Kerstiens
Kurumsal İletişim Departmanı

T: +31 (0)40 214 4191
E: rutger.kerstiens@daftrucks.com

 
Rutger Kerstiens