Download
  • 13 Aralık 2019 Cuma
  • Eindhoven
  • DAF Trucks N.V.
 

DAF City Turn Assist, şehir içinde yol güvenliğini artırır

Fabrika çıkışlı seçenek şimdi sipariş edilebilir

Kasabalardaki ve şehirlerdeki dağıtım çalışmaları sırasında savunmasız yol kullanıcılarının güvenliğini artırmak amacıyla DAF Trucks, 4x2 FT ve 6x2 FTP çekici ünitelerinde "DAF City Turn Assist" özelliğini fabrika çıkışlı seçenek olarak sunmuştur. Bu kör nokta izleyici şimdi sipariş edilebilir. DAF City Turn Assist, aynı zamanda satış sonrası çözümü olarak da sunulmaktadır.

 
01_DAF_City_Turn_Assist
DAF Trucks, kasabalardaki ve şehirlerdeki dağıtım çalışmalarının güvenliğini artırmak amacıyla "DAF City Turn Assist" özelliğini 4x2 ve 6x2 çekicilerde fabrika çıkışlı seçenek olarak sunacaktır.
 

DAF City Turn Assist; yaya, bisiklet, otomobil ve motosiklet gibi diğer yol kullanıcıları sürücünün yan kör nokta alanında olduğunda sürücüyü görsel ve sesli uyarılarla ikaz etmek için tasarlanmış bir güvenlik özelliğidir. İzleme sistemi; şehir içi sürüş sırasında düşük hızlarda uyarı vermekle kalmaz, aynı zamanda yüksek hızlarda akan trafikte şerit değiştirirken veya şeride katılırken yan şeritteki diğer yol kullanıcılarını da algılar.

DAF City Turn Assist, radar teknolojisini kullanarak kötü görüş koşullarında bile en iyi nesne algılamayı sağlar. Yardımcı sürücü tarafında, arka çamurluğa veya arka çamurluğun yakınına tek bir kısa menzilli radar ünitesi monte edilmiştir. Dayanıklı tasarımı en zorlu koşullarda çalışmak üzere geliştirilmiştir.

Uyarılar, yardımcı sürücü tarafındaki A direği üzerinde, yan aynaya yakın bir konumda bulunan stratejik olarak yerleştirilmiş bir LED ekran aracılığıyla gösterilir. Sağ sinyal lambası etkinleştirildiğinde sesli uyarılar da verilebilir. Fabrika çıkışlı DAF City Turn Assist'te tüm sistem (radar ünitesi, ekran ve kablo demetleri) kurulu halde gelir.

DAF City Turn Assist, MX-11 ve MX-13 motorlara sahip soldan direksiyonlu Euro 6 4x2 FT ve 6x2 FTP çekici ünitelerinin yanı sıra CF Electric araçlarda da seçenek olarak sunulur. Sağdan direksiyonlu CF ve XF modelleri için DAF, halihazırda Birleşik Krallık ve İrlanda'daki pazar gereksinimlerini ve yasal gereksinimleri karşılamak amacıyla savunmasız yol kullanıcılarını korumaya yardımcı olmak üzere tasarlanan isteğe bağlı kamera ve sensör sistemleri sunmaktadır.

 

Basın İletişim Bilgileri

Gazeteci misiniz? Şirketimiz, ürünlerimiz, servislerimiz veya başka bir konuda bilgi almak için bizimle iletişime geçin.

Rutger Kerstiens
Kurumsal İletişim Departmanı

T: +31 (0)40 214 4191
E: rutger.kerstiens@daftrucks.com