Download
  • 2 Nisan 2020 Perşembe
  • Bellevue, Washington
  • PACCAR Inc.
 

PACCAR Extends Factory Closures to April 20, 2020

PACCAR Inc, koronavirüs pandemisinin bir sonucu olarak müşteri talebindeki son değişikliklere ve küresel ekonomideki zayıf görünüme yanıt olarak bir iş güncellemesi sunuyor.

 
PACCAR-range-XF-Euro-6-T680-579
 

Şirket, dünya çapındaki fabrikalarında kamyon ve motor üretiminin askıya alınmasını 20 Nisan 2020 tarihine kadar uzatacak. Gelecekteki faaliyetleri düzenli olarak gözden geçirecek. PACCAR, topluluklarımıza tıbbi malzeme, gıda ve temel altyapı hizmetleri sunan müşterilerine satış sonrası destek sağlamaya devam edecektir.

PACCAR’ın ilk çeyrek ve 2020’nin geri kalanı için finansal sonuçları, müşteri talebindeki değişiklikler, hükümet düzenlemeleri ve yetkilerinin etkisi nedeniyle düşük üretim programlarından etkilenecektir. Şirket, 21 Nisan 2020 için planlanan kazanç açıklaması sırasında 2020 hedeflerini ve ilk çeyrek sonuçlarını güncelleyecek.

Şirket, güçlü likidite ve A + / A1 kredi notu ile güçlü bir finansal pozisyondadır. Nakit ve menkul kıymetler üretimi Şubat 2020'nin sonunda 4,28 milyar dolardı. Şirketin ayrıca 3.00 milyar dolarlık mevcut kredi limitlerine erişimi bulunmaktadır.

Genel Müdür Preston Feight, “PACCAR’ın mükemmel bilançosu, deneyimli liderlik ekibi ve seçkin çalışanları bu zor dönemde başarılı bir şekilde yönetilmesine katkıda bulunacak” dedi.