Download
  • 19 Nisan 2022 Salı
  • Eindhoven
  • DAF Trucks N.V.
 

DAF Components Otokar'dan büyük bir sipariş aldı

Yüksek kaliteli İstanbul Metrobüslerine güç sağlamak için 100 adet PACCAR MX-11 motor

DAF Components, Türk otobüs üreticisi Otokar'a 100 adet PACCAR MX-11 motor teslim etti. Euro 6 güç üniteleri; Avrupa'nın en büyük metropolünden geçen hızlı otobüs yollarında faaliyet gösteren İstanbul belediyesine ait popüler, mafsallı, üstün kaliteli, aynı sayıda yeni "Metrobüse" monte edilecek.

 
DAF-Components-receives-large-order-from-Otokar
Türk otobüs üreticisi Otokar, DAF Components tarafından sağlanan DAF'ın PACCAR motorlarından güç alan 100 adet yüksek kaliteli mafsallı otobüsü İstanbul belediyesi için kullanıma sunuyor
 

DAF Components; motorlar, dingiller ve kabinler gibi parça tedariki sağlamaya ek olarak dünyanın her yerindeki otobüs, şehirler arası otobüs, özel araç ve gemi üreticileri için önde gelen bağımsız bir tedarikçidir.  

Mükemmel sürüş kolaylığı, rahatlık ve maksimum çalışma süresi

Otokar tarafından sipariş edilen 100 Euro 6 PACCAR MX-11 motor, 900 dev/dak'da 270 kW/370 hp güç ve 1900 Nm tork sunar. Düz tork eğrisi; engebeli İstanbul otobüs yollarında da düzgün bir sürüş ve maksimum yolcu konforu sağlar. Otokar'ın PACCAR motorlarını seçmesinin bir diğer sebebi de motorların benzersiz güvenilirliği ve son derece düşük bakım maliyetleridir. Ayrıca yılda yalnızca bir servis aralığından oluşan bakım programı, maksimum araç çalışma süresi sağlar. 
Otokar Ticari Araçlar Başkanı Kerem Erman şunları söyledi: "Yeni Metrobüslerin kullanıma sunulması; verimli performans, dayanıklılık, düşük yakıt tüketimi, yüksek güvenlik ve otobüslerin konforu sayesinde İstanbul'da toplu taşıma anlamında yeni bir döneme işaret ediyor."

Günde 1.000.000 yolcu 

DAF tarafından üretilen PACCAR motorlu Otokar'ın yeni Metrobüsleri aynı anda 200 yolcu barındırabilir. Yeni Metrobüsler, İstanbul'da neredeyse tüm hat boyunca otobüs şeritleri kullanılarak şehri baştan aşağı takip eden özel 52 km'lik hızlı otobüs transit rotasında kullanıma sunulacaktır. Toplamda, İstanbul Metrobüslerini her gün yaklaşık 1.000.000 kişi kullanıyor. Mafsallı otobüslerin bakımı, Otokar tarafından yerel DAF bayisinin ortak çabasıyla gerçekleştirilecektir.

 
 
 

Basın iletişim bilgileri: 

Rutger Kerstiens
Kurumsal İletişim Departmanı

T: +31 (0)40 214 4191
E: rutger.kerstiens@daftrucks.com