DAF-New-Generation-DAF-crowned-Fleet-Truck-of-the-Year-2022-1

Birleşik Krallık'ta "Fleet Truck of the Year 2022" Ödüllü Yeni Nesil DAF XF

 
  • 18 Ekim 2022 Salı
  • Eindhoven
  • DAF Trucks N.V.
 

Yeni Nesil DAF XF, Birleşik Krallık'ın Londra'daki Motor Transport (MT) Awards'da "Fleet Truck of the Year 2022" ödülünü aldı. DAF, arka arkaya dört kez prestijli onayı almış oldu.

 

Yeni Nesil XF, uzun mesafe ve ağır yük taşımacılığı için tasarlanan DAF'ın Yeni Nesil araçlarından biridir. XG ve XG⁺ modelleri de bu kategoriye dahildir. Bu kamyonlar, yeni AB Kütleler ve Boyutlar yönetmeliklerine uyan piyasadaki ilk ve tek kamyonlardır. Bu nedenle bu araçlar; mükemmel aerodinamik özellikler, çok düşük cam bel çizgileri ve eşi benzeri olmayan iç alan genişliğiyle sektör lideri verimlilik, güvenlik ve sürücü konforu sağlar.

DAF, arka arkaya dört kez MT Award'u kazanarak rekor kırdı ve yedi yıl içinde beşinci Filo Kamyonu unvanını aldı. Böylece DAF ve Leyland markaları, 1986'dan bu yana devam eden ödül yarışmasında 21 kategoride ödül almış oldu.

Motor Transport Awards, Birleşik Krallık taşımacılık sektörü takviminde çok önemli bir etkinliktir ve kazananlar olağanüstü başarılarından dolayı tanınır. Ödüller, taşımacılık alanındaki yüksek profilli operatörlerden oluşan etkili bir değerlendirme paneli tarafından verilir. 

DAF Trucks UK Genel Müdürü Laurence Drake, "Tekrar kazandığımız için çok mutluyuz," dedi. "Yeni Nesil XF ve aynı kategorideki XG ve XG⁺ modelleri, isimlerini sonuna kadar hak ediyor çünkü kamyon tasarımı ve performansının geleceğini temsil ediyorlar. Kamyon sektörünün en büyük ve en iyi bayi ağıyla desteklenen Yeni Nesil DAF XF, filo operatörleri için çok cazip bir teklif haline gelirken sürücüye üstün konfor sunuyor."

 
 
 
 
 

Basın İletişim Bilgileri

Gazeteci misiniz? Şirketimiz, ürünlerimiz, servislerimiz veya başka bir konuda bilgi almak için bizimle iletişime geçin.

Rutger Kerstiens
Kurumsal İletişim Departmanı

T: +31 (0)40 214 4191
E: rutger.kerstiens@daftrucks.com

Rutger Kerstiens