Download
  • 13 Kasım 2023 Pazartesi
  • Eindhoven
  • DAF Trucks N.V.
 

Yeni Nesil DAF XB, Solutrans'ta ilk kez sergileniyor

DAF, XB Elektrik'i XD Elektrik, XFC ve XG+ modelleriyle birlikte sergiliyor

Yeni Nesil DAF XB serisi, 21 Kasım - 25 Kasım tarihleri arasında Fransa'nın Lyon kentindeki Solutrans fuarında, dünyada ilk kez sergilenecek. Avrupa'nın ilk 12 tonluk elektrikli şehir içi dağıtım kamyonu XB Elektrik görücüye çıkıyor. DAF'ın sıfır emisyonlu bölgesel dağıtım için XD Elektrik modeli, inşaat uygulamaları için XFC modeli ve uzun yol taşımacılığı için "sınıfının en iyisi" XG+ modeli, 5. Salon'daki DAF standında XB Elektrik'e eşlik edecek ve DAF'ın her taşıma işi için mükemmel kamyonu sunduğunun altını vurgulayacak. 

 
New Generation DAF XB to make its debut at Solutrans
Yeni Nesil DAF XB serisi, Fransa'nın Lyon kentindeki Solutrans fuarında dünyada ilk kez sergileniyor.
 

DAF Trucks, 7,5 - 19 ton sınıfındaki yeni şehir içi dağıtım araçları olan Yeni Nesil DAF XB kamyonlarını iftiharla sunar. DAF'ın kapsamlı ve birçok ödül kazanan ürün yelpazesine eklenen bu araçlar, çevre duyarlılığının yanı sıra rakipsiz verimlilik, güvenlik ve konfor sunuyor.
XFC inşaat kamyonunu da içeren DAF XB serisi; 12, 16 ve 19 tonluk modellerle birlikte son derece verimli, sıfır emisyonlu elektrikli araçlardan oluşan kapsamlı bir seri sunar. Sıfır emisyonlu karayolu taşımacılığına giden yolculuklarında nakliye şirketlerini desteklemek üzere tasarlanan bu kamyonlar, sürdürülebilir şehir içi dağıtımda standartları belirliyor.

DAF XB Elektrik
DAF, pazara akülü elektrikli kamyon serisini sunan ilk Avrupalı kamyon üreticisidir. Tüm sıfır emisyonlu XB Elektrik modelleri, DAF'ın çevre konusundaki liderliğini bir kez daha vurgulamaktadır.

Solutrans'ta sergilenen kompakt, 12 tonluk XB Elektrik modeli, tek giriş basamağıyla sıfır emisyonlu şehir içi dağıtım için idealdir. 4,2 metreden başlayan çeşitli dingil mesafesi seçeneklerine sahiptir. Daha yüksek yük kapasiteleri gerektiren uygulamalar için XB Elektrik, 16 ve 19 tonluk yapılandırmalarda da mevcuttur.

Yeni DAF XB Elektrik'in elektrikli motoru, teknik özelliklere bağlı olarak 120 veya 190 kW nominal güç ve 950 ve 1850 (sırasıyla 2600 ve 3500 Nm tepe değer) nominal tork sağlar. Kobalt ve magnezyum içermeyen lityum ferro fosfat (LFP) yüksek enerji yoğunluğuna sahip akü grupları, 141 ila 282 kWh güç üreterek 350 kilometrelik ultra sessiz ve sıfır emisyonlu menzil sağlar.

DAF XD Elektrik: sıfır emisyonla dağıtımda mükemmellik
Lyon'daki Solutrans fuarında gösterilen XD Elektrik, süpermarketlere tedarik ve atık toplama uygulamaları da dahil olmak üzere bölgesel ve ulusal sıfır emisyonlu dağıtım için ideal kamyondur. Kamyon, 170 kW/230 hp ile 350 kW/480 hp arasında değişebilen güç sunan verimli ve güvenilir PACCAR EX-D1 veya PACCAR EX-D2 sabit mıknatıslı elektrikli motora sahiptir. Bu elektrikli araçları müşterinin ihtiyaçlarına göre mükemmel bir şekilde uyarlamak için 2 - 5 dizi içeren eksiksiz bir akü grubu serisi mevcuttur. Bu da 500 kilometrenin üzerinde sıfır emisyonlu menzil sağlar. XD Elektrik, akıllı araç ve şarj yönetimi sayesinde günde 1000 kilometre yol kat edebilir.

Zorlu koşullar için DAF XFC
DAF'ın Solutrans standındaki üçüncü aracı DAF XFC, mesleki uygulamalara ve inşaat uygulamalarına yöneliktir. XFC, tek veya çift tahrikli olarak sunulur ve zorlu koşullar altında en çetin ceviz işler için tasarlanmıştır. 10,8 litrelik PACCAR MX-11  veya 12,9 litre PACCAR MX-13 motora sahiptir ve düşük boş ağırlığı sayesinde yüksek yük kapasitesi sunar. Bu çok yönlü ve sağlam kamyon, geniş bir yaklaşma açısına sahip olmanın yanı yüksek bir alt açıklık sunar. Ayrıca sağlam tampon ve ızgaranın yanı sıra çelik radyatör koruma plakası ile benzersiz bir dış tasarıma sahiptir. DAF XFC; 4x2, 6x4 ve 8x4 dingil yapılandırmalarında mevcuttur.

Amiral gemisi: DAF XG+
DAF XG+, tartışmasız şekilde Yeni Nesil DAF kamyon serisinin amiral gemisidir. Uzun mesafe kamyonlarının geleceğini temsil eder ve yeni Avrupa Kütleler ve Boyutlar düzenlemelerinin avantajlarına sahiptir. Güzel ve son derece aerodinamik tasarım, mümkün olan en yüksek yakıt verimliliğini sağlarken düşük cam bel çizgileri etkileyici bir doğrudan görüş sağlar. Buna ek olarak, XG+ eşsiz sürücü konforu için en az 12,5 m3'lük çalışma ve yaşam alanı sunar.

Çok çeşitli hizmetler

DAF Solutrans fuarında son derece rekabetçi PACCAR Financial hizmetlerinden kişiye özel DAF MultiSupport onarım ve bakım sözleşmelerine kadar çok çeşitli hizmetlerini de tanıtıyor. Güzergahların planlanması ve şarj etmenin yanı sıra sürücülerin araçlardan en iyi şekilde yararlanmaları için özel eğitimlere ek olarak DAF, sıfır emisyonlu karayolu taşımacılığına geçişte müşterilere destek olmak için PACCAR Parts aracılığıyla çok çeşitli şarj çözümleri de sağlar.

"Güçlü performans"
DAF Trucks Fransa Genel Müdürü Renaud Dehillotte şu ifadelerde bulundu: "Fransa, Avrupa'daki ikinci en büyük kamyon pazarı ve birçok ödül kazanan Yeni Nesil XD, XF, XG ve XG+ kamyon serisi ve endüstri lideri hizmetlerimiz sayesinde DAF, bu pazarda güçlü bir performans sergiliyor. Solutrans'ta Yeni Nesil DAF XB serisinin dünyada görücüye çıkmasıyla başarı hikayemize bir yenisini ekliyoruz. 2022 yılında DAF, Fransa'da %15,4'lük rekor bir ağır hizmet tipi kamyon pazar payı elde etti ve profesyonel bayi ağımızla birlikte, Fransa'daki güçlü pazar konumumuzu önümüzdeki yıllarda hem çekici hem de mesleki kamyon segmentinde daha da genişletmeyi amaçlıyoruz."

 

 
 

Basın İletişim Bilgileri

Gazeteci misiniz? Şirketimiz, ürünlerimiz, servislerimiz veya başka bir konuda bilgi almak için bizimle iletişime geçin.

Rutger Kerstiens
Kurumsal İletişim Departmanı

T: +31 (0)40 214 4191
E: rutger.kerstiens@daftrucks.com

Rutger Kerstiens