DAF, gizliliğinize saygı duyar. Tanımlama bilgilerini web sitesi işlevselliği, web sitemizle ilgili deneyiminizi geliştirme, sosyal medyayla entegrasyon kurma ve web sitemiz içinde ve dışında pazarlama faaliyetlerini hedeflemeye yardımcı olma gibi çeşitli amaçlar için kullanırız. Web sitemizi ziyaretinize devam ederek tanımlama bilgilerinin kullanımına izin vermiş olursunuz. Ancak tanımlama bilgileri tercihlerinizi özelleştirmek isterseniz aşağıdaki "Ayarları değiştir" seçeneğine tıklayabilirsiniz. Onayınızı istediğiniz zaman geri çekebilirsiniz. Daha fazla bilgi için lütfen Tanımlama Bilgisi Bildirimimizi ziyaret edin.
 
Download
  • 16 Mayıs 2023 Salı
  • Eindhoven
  • DAF Trucks N.V.
 

DAF ve Einride kara yolu yük taşımacılığında elektrikli araç kullanımını teşvik ediyor

Einride ve DAF, tamamen elektrikli 50 Yeni Nesil DAF kamyonun tedariki için bir niyet mektubu imzaladı. Bu son teknolojili araçlar, Einride'ın alanında Avrupa'nın en büyüklerinden biri olan elektrikli ağır hizmet tipi araç filosuna eklenecek. 50 araçlık serinin ilk araçları sipariş edildi ve bu yıl içinde teslim edilecek.

 
Einride
DAF ve Einride kara yolu yük taşımacılığında elektrikli araç kullanımını teşvik ediyor
 

Einride siparişi, şirketin çeşitli müşterilerinin hizmetine sunacağı geniş çeşitlilikte teknik özelliklere sahip DAF XD elektrikli kamyonlardan oluşacak. Araçlar, 500 "sıfır emisyonlu" kilometreye kadar menzile ulaşabilmeleri için üç ila beş akü grubuyla donatılacak. Tüm araçlar DAF Onarım ve Bakım paketleriyle birlikte teslim edilecek. Bakım işlemleri, Avrupa'nın dört bir yanındaki 1100'ü aşkın bayiden oluşan DAF bayi ağı aracılığıyla gerçekleştirilecek.

Einride – küresel pazar lideri

Einride; yük mobilitesini bir hizmet olarak sunmak amacıyla teknolojiler tasarlar, geliştirir ve kullanır. Akıllı yazılım platformu Einride Saga, elektrikli ve otonom filolar, şarj altyapısı ve bağlantı ağlarından oluşan ve türünün ilk örneği olan bir ekosistemin yardımıyla şebekeler kurarak dayanıklı ve uygun maliyetli bir nakliye geleceğinin kapılarını açar. Merkezi İsveç'in Stockholm şehrinde bulunan Einride, 2016 yılında kurulmuş olup şu an dijital, elektrikli ve otonom yük mobilite teknolojisinde küresel pazar lideridir. Günümüzde Einride ABD, BK, İsveç, Norveç, Almanya ve Benelüks bölgesinde faaliyet göstermektedir ve taşımacılık operasyonlarını elektrikli hale getirmek için şirketin anahtar teslim çözümlerini kullanan önde gelen kuruluşlar Einride'a güvenmektedir.

Einride Avrupa Genel Müdürü Robert Ziegler, "Einride sektördeki en iyi teknik performansa sahip lider kamyon üreticilerini seçmeye kararlıdır. Küresel elektrikli araç filomuzu genişletmeye devam ederken DAF bizim için mükemmel bir iş ortağı oldu," diyor ve ekliyor: "Kendi yük mobilite çözümlerimizle DAF'ın teknolojisini bir araya getirerek müşterilerimizin gün geçtikçe artan ve değişen ihtiyaçlarını karşılarken verimli ve sürdürülebilir taşımacılıkta yeni bir standart belirlemeyi sabırsızlıkla bekliyoruz."

Daha sağlıklı bir gelecek inşa etme

Pazarlama ve Satış Müdürü ve DAF Yönetim Kurulu üyesi Richard Zink, "Yeni Nesil Akülü Elektrikli araçlarımızı, sadece tamamen elektrikli araçlardan oluşan yenilikçi mobilite paketleri tedarikinde bir lider olan Einride'a teslim etmekten gurur duyuyoruz," diyor ve ekliyor: "Seçilmiş iş ortağı olarak araçlardan en iyi performansı elde etmeye yönelik kapsamlı bir çözüm sunuyoruz."

500 sıfır emisyonlu kilometreye kadar menzil

Sıfır emisyonlu dağıtım uygulamaları ve özel amaçlı uygulamalar için geliştirilmiş Yeni Nesil DAF XD ve XF Electric araçlar güçlerini verimli ve güvenilir PACCAR EX-D1 ve PACCAR EX-D2 elektrik motorlarından alıyor. Güç aktarma organları, 525 kWh'ye varan bir çıkış sağlayan iki ila beş akü grubuyla tamamlanıyor. Bu da tek akü şarj işlemiyle 500 kilometreye kadar "sıfır emisyonlu menzil" elde edilmesine imkan tanıyor. Hatta kamyonlar, verimli bir şarj stratejisi sayesinde tamamen elektrikli bir şekilde günde 1000 kilometreye kadar mesafe katedebiliyor.  Yeni Nesil DAF XD ve XF Electric kamyonlar, DAF'ın 2023 yılı Nisan ayında hizmete alınan yeni Elektrikli Kamyon Montaj tesisinde üretiliyor

 

 
 
 

Basın İletişim Bilgileri

Gazeteci misiniz? Şirketimiz, ürünlerimiz, servislerimiz veya başka bir konuda bilgi almak için bizimle iletişime geçin.

Rutger Kerstiens
Kurumsal İletişim Departmanı

T: +31 (0)40 214 4191
E: rutger.kerstiens@daftrucks.com

 
 
Rutger Kerstiens