Download
  • 17 Mart 2023 Cuma
  • Eindhoven
  • DAF Trucks N.V.
 

DAF, UK Asset Alliance Group'tan büyük bir sipariş aldı

Elektrikli ve dizel kamyonlar için 1500 kamyon siparişi

Asset Alliance Group, DAF ile 1500 yeni elektrikli ve dizel kamyon siparişi üzerinde anlaştı. Birleşik Krallık'ın önde gelen kısa ve uzun vadeli kamyon kiralama şirketi, araçları 2023 yılından itibaren teslim almaya başlayacak ve bu siparişte en az 75 tam elektrikli kamyon yer alacaktır.

 
DAF-receives-large-order-from-UK-Asset-Alliance-Group
DAF Trucks, Asset Alliance Group'tan 1500 yeni elektrikli ve dizel kamyon siparişi aldı.
 

Siparişte, uzun ve ağır yük taşımacılığı için Yeni Nesil DAF XF ve XG çekici ünitelerinin yanı sıra dağıtım ve mesleki uygulamalar için hem elektrikli hem de dizel tahrik hatları olan DAF LF ve DAF XD araçları yer almaktadır. Eksiksiz DAF Onarım ve Bakım paketleriyle satın alınan kamyonların bakımı, Birleşik Krallık ve İrlanda'da 130'dan fazla konumda bulunan DAF bayi ağı aracılığıyla yapılacaktır.

"Elektrik piyasası hızla gelişecek"

Asset Alliance Group CEO'su Willie Paterson, "Bu sipariş, Asset Alliance Group ve DAF için uzun yıllardır keyif aldığımız güçlü ilişkiyi ve çevre ile sıfır emisyon girişimlerine olan taahhüdü vurgulayan muazzam bir bağlılığı temsil etmektedir," dedi.

Asset Alliance Group Varlık Yönetimi Müdürü Marc Mellon, "Bu büyük sipariş, filomuzun kalitesini ve yüksek çalışma standartlarımızı korumak için ihtiyaç duyduğumuz kamyon sayısını güvence altına alarak mevcut müşterilerimize son derece modern, yakıt tasarruflu araçlar sunmaya devam edebilmemizi ve aynı zamanda hızla gelişecek olan elektrik pazarı ile yeni işler alabilmemizi sağlıyor," ifadelerini kullandı.

Yeni boyut ve ağırlık mevzuatı

DAF UK Kamyon Satış Müdürü Russell Patmore şunları söyledi: "Anlaşmanın boyutu ve DAF'ın sıfır emisyonlu elektrikli araçlara yönelik taahhüdü, Asset Alliance Group ile güvenilir ortaklığımız için çok şey ifade ediyor ve yıllarca birlikte yaptığımız işlere bir yenisini daha ekliyor. 

Birleşik Krallık'taki önde gelen ticari araç üreticisi olarak, uzun mesafe taşımacılığı ve dağıtım uygulamaları gereksinimlerini karşılamak üzere üç yıldır bir dizi elektrikli ve dizel model tedarik etmekten memnuniyet duyuyoruz. Bu kamyonlar, hem elektrikli hem de dizel modellerde sınıfında lider performansı sağlamak için yeni ağırlık ve boyut mevzuatının benzersiz avantajlarından yararlanıyor."

Elektrikli DAF kamyonları 500 kilometreye kadar sıfır emisyonlu menzil sunuyor 

Yeni Nesil DAF XF, XG ve XG+ araçlar uzun ve ağır yük taşımacılığı için "International Truck of the Year 2022" ödülüne layık görülmüştür. Dağıtım ve mesleki uygulamalara yönelik Yeni Nesil DAF XD, 2023 yılında kamyon sektöründe bu en prestijli ödülün sahibi oldu. Ödüllü yeni XF ve XD serilerinden ilham alınarak tasarlanan yeni XD ve XF Electric, 2023 yılının ilkbaharında üretime girecek. Her iki araç da modüler akü paketleriyle birlikte 500 kilometreye kadar sıfır emisyonlu menzil sunan son teknoloji ürünü PACCAR elektrikli motorlara sahiptir ve bu durum DAF'ın çevre dostu taşıma çözümlerinde lider konumunda olduğunu göstermektedir. Yaklaşık 270 kilometrelik sıfır emisyonlu menzil sunan DAF LF serisi, şehir içi ve bölgesel dağıtım için idealdir. Eksiksiz elektrikli araç seçiminin yanı sıra DAF, bir dizi PACCAR Şarj Cihazı seçeneği de sunar ve müşterilerine sürdürülebilir bir geleceğe giden yolda özel tavsiyeler ile sürücü eğitimi sağlar.

 
 
 
 
 

Press Contacts

Are you a journalist and do you have a question? Please contact: 

Rutger Kerstiens
Corporate Communications Department

Tel: +31 (0)40 214 2874 
E-mail:  rutger.kerstiens@daftrucks.com

 

For general questions about DAF, please use:

Tel: +31 (0)40 214 9111 
E-mail:  info@daftrucks.com

Rutger Kerstiens