Mükemmel güvenlik ve konfor

Hangi sektörde olursanız olun, DAF CF'te standart olarak sunulan gelişmiş özellikler yalnızca sürücü ve yoldaki diğer kullanıcılar için en yüksek güvenliği sağlamakla kalmaz, aynı zamanda aracın çok yönlülüğüne, yakıt verimliliğine ve konfora da katkıda bulunur.

 
 

City Turn Assist 

City Turn Assist

DAF City Turn Assist; yaya, bisiklet, otomobil ve motosiklet gibi diğer yol kullanıcıları sürücünün yan kör nokta alanında olduğunda sürücüyü görsel ve sesli uyarılarla ikaz etmek için tasarlanmış bir güvenlik özelliğidir. İzleme sistemi; şehir içi sürüş sırasında düşük hızlarda uyarı vermekle kalmaz, aynı zamanda yüksek hızlarda akan trafikte şerit değiştirirken veya şeride katılırken yan şeritteki diğer yol kullanıcılarını da algılar.

 
 

1. Tahmini Hız Sabitleyici

Tahmini Hız Sabitleyici, kamyonun konumunu tam olarak tespit etmek için GPS teknolojisini ve sonraki 2 kilometreye kadar beklenen sürüş koşullarını kullanır. Sistem, bu bilgileri kullanarak belirli bir aralıktaki en uygun hızı belirler.

2. Uyarlanabilir Hız Sabitleyici

Uyarlanabilir Hız Sabitleyici (ACC) öndeki araçlar ile arada güvenli bir mesafe bırakmak için kamyonun hızını otomatik olarak ayarlar.

3. Önden Çarpışma Uyarısı

Önden Çarpışma Uyarısı (FCW), sesli uyarı verip gösterge panelinde görsel bir uyarı görüntüleyerek çarpışmayı önlemek için sürücüyü harekete geçmeye yönlendirir.

4. Gelişmiş Acil Durum Fren Sistemi

Gelişmiş Acil Durum Fren Sistemi (AEBS), acil durumlarda müdahale ederek kamyonu yavaşlatır.

5. Şeritten Ayrılma Uyarı Sistemi

Şeritten Ayrılma Uyarı Sistemi (LDWS) sürücü hatası, uykusuzluk veya dikkat dağınıklığı nedeniyle araç şeritten çıkmaya başlarsa sürücüyü uyarır.

6. Araç Stabilite Kontrolü

Yana yatmayı ve devrilmeyi önlemek için elektronik fren sisteminde Araç Stabilite Kontrolü (VSC) özelliği vardır.

DAF CF safety and comfort systems

7. Silent model

MX-11 motorlu DAF XF'in gürültü seviyelerini 71 dB(A) altında tutan Silent modeli mevcuttur. Akşam, gece veya sabahın erken saatlerinde gürültü kısıtlamaları bulunan bölgelerde dağıtım işlemleri için idealdir.

8. Lastik Basıncı İzleme Sistemi

Lastik Basıncı İzleme Sistemi tüm lastiklerin basıncının ve sıcaklığının sürekli olarak izlenmesini sağlar. Sistem tek bir lastiğin basıncı düşük olduğunda veya sıcaklığı yüksek olduğunda uyarılar verir ve sürücünün hızlı şekilde harekete geçmesini sağlar. Böylece daha düşük yakıt tüketimi ve lastik aşınması sayesinde toplam sahip olma maliyetiniz iyileşir.

9. Akü Enerjisi İzleme

İsteğe Bağlı Akü Enerjisi İzleme, sürücünün akülerin durumunu kontrol etmesini sağlar ve enerji seviyeleri kritik olduğunda uyarı verir. Ayrıca akülerin fazla şarj edilmesini de önler. Bunun sonucunda arıza süreleri kısalır ve akü ömrü uzar.

10. Koruyucu kabin süspansiyonu ve yapısı

Enerjiyi emen kabin süspansiyonu ve güçlendirilmiş kabin yapısı, sektörde lider araç güvenliği ve yolcu koruması sunan önceden programlanmış ön ve arka ezilme bölgelerine sahiptir.

 

Konfor ve güvenlik sistemlerimizi açıklayan videomuz: