DAF CF

Geliştirebileceğiniz mükemmel bir temel

DAF CF şasi

 

Pazarda lider en yüksek taşıma verimliliği için mükemmel bir tahrik hattından daha fazlası gerekir. Ayrıca aracın daha çok yönlü olmasına ve en yüksek yakıt tasarrufu ile çalışmasına katkıda bulunmak için ağırlığın azaltılması ve bağlantılar için yeterince boş alan olması da gerekir. İster kancalı vinç sistemi, düz yatak, kutu tipi kasa ile; ister diğer üstyapılar ile donatılmış olsun, DAF CF, şasi yapılandırmaları konusunda benzersiz bir esneklik sunar.


Güçlü ve hafif

Kusursuz Mükemmellik, DAF CF'in zekice düşünülmüş şasisine de uzanır. Yüksek kaliteli çelikten üretilen bu şasi hem hafif hem dayanıklıdır.

  • Stabilink arka dingil süspansiyonu optimum yana yatma dengesi, en yüksek yük kapasiteleri ve üstün yol tutuşu sağlar.
  • Düşük ağırlığı yakıt tasarrufunu ve yük kapasitelerini artırarak daha fazla taşıma verimliliği sağlar.

Tüm uygulamalara kolayca uyar

Parçalar, ihtiyaçlarınızı mükemmel şekilde karşılayacak biçimde yerleştirilebilir. Ayrıca eskisine göre %40 daha küçük olan son derece kompakt yeni EAS ünitesi sayesinde pompa, vinç ayağı destekleri veya büyük yakıt depoları takmak için yeterince yer vardır.

  • Son derece esnek şasi düzeni, parçaların konumlarını neredeyse sonsuz farklı şekilde belirleyebilmenizi sağlar.
  • Akıllı şasi düzeni, çekicilere 1.500 litreden fazla hacimli yakıt depolarının takılabilmesini sağlar.
 

Kasa yapımcılarının dostu

DAF CF'in çok yönlülüğü, kasa yapımcılarının çok memnun kalacağı kapsamlı Kasa Bağlantı Modülü (BAM) programı ile daha da artırılmıştır. 25 tona kadar vinçler ve kutu tipi kasalar için özel hazırlıklar yapılmıştır. Ayrıca şasinin arkasındaki yeni ve genişletilmiş delik şekilleri üstyapının hızlı ve en uygun şekilde takılabilmesini sağlar.

  • BAM programı, kasa yapımı için verim elde etme süresini kısaltır ve yapım maliyetlerini düşürür.
  • Arka alt koruma, damperler, vinçler ve arka liftlerin hızlı ve kolay bir şekilde yerleştirilebilmesi kasa yapımcıları açısından kolaylık sağlar.

ECAS havalı süspansiyon

Elektronik Olarak Kumanda Edilen Havalı Süspansiyon (ECAS), sınıfında lider konfor, işlev ve güvenilirlik için tamamen yenilenmiştir. Yeni sistem, hava körüklerindeki basıncın mükemmel bir şekilde kontrol edilebilmesini sağlar. Böylece yükleme ve boşaltma yaparken de mümkün olan en iyi araç stabilitesini garanti eder. Ayrıca son derece hassas ölçüm kabiliyeti ve dingil yüklerindeki değişikliklerin telafi edilmesi sayesinde dingillerin aşırı yüklenmesi engellenebilir. Yeni kumanda ünitesi sayesinde DAF'ın birinci sınıf ECAS sistemini kullanmak son derecede kolaydır.

  • Yeni ECAS sınıfında lider konfor, işlevsellik ve güvenirlik sunar.
  • DAF CF, yükleme ve boşaltma da dahil olmak üzere tüm koşullarda mükemmel araç stabilitesi sunar.
  • Tüm sürücüler benzersiz kullanıcı dostu özelliklerden faydalanır.

 

DAF CF hakkında ayrıntılı bilgiler

 

DAF CF

Dış tasarım

DAF CF'in dış görünümünde, onu görsel çekicilik açısından benzersiz bir yere taşıyan tamamen yeni tasarım özellikleri vardır.

DAF CF

Sürücü konforunda örnek alınan kamyon

DAF CF sektördeki en çok yönlü kamyon olduğu için kabini kişisel zevkinize ve taşıma ile ilgili ihtiyaçlarınıza göre istediğiniz gibi şekillendirmek için çok sayıda seçenek bulunur.

DAF XF

Tahrik hattında mükemmellik

İşe uygun tahrik hattını kullanarak %7'ye kadar ek yakıt tasarrufu ve böylece %7 daha az CO2 emisyonu elde edilebilir.