Tahrik hattında mükemmellik 

İşe uygun tahrik hattını kullanarak %7'ye kadar ek yakıt tasarrufu ve böylece %7 daha az CO2 emisyonu elde edilebilir. DAF CF'te çoklu tork özelliğine sahip PACCAR MX-11 ve MX-13 motorların yeni güç değerleri sunulur. Bu güç değerleri, düşük motor devirlerinde daha da fazla tork üreterek motor devrinin düşük tutulabilmesini sağlar. Araçlar artık en yüksek verim, güvenilirlik, dayanıklılık ve son derece düşük gürültü seviyeleri için 900 dev/dak gibi düşük motor devirleri ile gidebilir. Üstün sürüş kabiliyeti için en yüksek viteste ekstra tork sağlanır. DAF CF'e, şehir içi dağıtım uygulamalarına yönelik olarak yakıt verimli PACCAR PX-7 motor takılabilir.

DAF CF engines

Motordaki yenilikler

En yeni teknolojiye sahip olan PACCAR MX-11 ve MX-13 motorlar, sektörde lider yakıt tasarrufu ve mükemmel performans için değerli yenilikler içerir. Bunların arasında yeni yüksek verimli yanma ve hava yönetimi sistemleri bulunur. Akıllı yağ, direksiyon ve su pompaları, her koşulda motorun ihtiyacına tam olarak uyan bir verim sunar. Bu da aracın toplam verimliliğini artırır.

Dağıtım uygulamalarına özel

Yenilenen PACCAR MX-11 ve MX-13 motorların yanı sıra DAF CF, 6,7 litre PX-7 motorla da sunulmaktadır. Düşük devirlerdeki yüksek torku sayesinde yerel, bölgesel ve ulusal dağıtımda daha hafif dağıtım uygulamaları için ilk tercihtir.

Düşük emisyonlu yakıtlar

Daha düşük karbon ayak izi üreten yakıtların kullanımı giderek yaygınlaşmaktadır. Bunun sonucunda PACCAR MX motorlar; GTL (%5 CO2 tasarrufu), HVO (%80 CO2 tasarrufu) ve BTL (%80 CO2 tasarrufu) araçlarda kullanılabilmektedir. Bu parafin kökenli dizel yakıtlar, normal dizeller gibi yakıt ikmalinde kullanılırken uzun servis aralıklarının korunmasına yardımcı olmaktadır.


 

Düşük onarım maliyetleri

Bakım ve onarım masrafları kazancınızın büyük ölçüde düşmesine sebep olabilir. Bu nedenle, aşınma ve yıpranmayı minimum seviyeye indiren yeni özellikler ekledik. Örneğin debriyaj kontrolü artık debriyaj muhafazasının içine alınarak su ve kire bağlı hasarlara karşı korunmaktadır. Alternatör ise akü şarjını daha iyi hale getirmek için elektronik olarak kontrol edilmektedir. Bu geliştirmeler dayanıklılığı, güvenilirliği ve sonuç olarak karlılığınızı artırır.

Yeni yüksek verimli arka dingiller

CF'te tamamen yeni tahrik hattının bir parçası olan düşük sürtünmeli poyralara sahip, son derece verimli arka dingiller mevcuttur. Ayrıca 2,05:1'den başlayan daha hızlı oranlar ile en yüksek yakıt verimliliği için motor devri düşürülebilmektedir.

Yüksek performanslı şanzımanlar

DAF CF'te standart olarak otomatikleştirilmiş TraXon şanzıman (12 ve 16 vitesli) bulunur. Bu şanzıman özellikle tüm viteslerde düşük motor devirlerinde çalışacak şekilde geliştirilmiştir. Hızlı ve yumuşak vites geçişleri, en yüksek verimliliğe ve konfora katkıda bulunur. Vites kutusu, düşük hızlarda mükemmel manevra kabiliyeti sunar. Ayrıca EcoRoll özelliğinin daha çok kullanılması en düşük yakıt tüketimi değerlerine katkıda bulunur. TraXon şanzımanın benzersiz özellikleri arasında uzun mesafeli taşımacılık, sıvı taşımacılığı, EcoCombi ve arazi uygulamaları için sunulan özel yazılım ayarları bulunur. Ayrıca çalışma esnasında sık sık çalıştırılıp durdurulması gereken çöp araçları gibi kamyonlar için özel şanzıman ayarları en yüksek araç verimi ve sürücü konforuna katkıda bulunur.

Genişletilmiş Eco Modu

DAF CF'te yakıt verimliliğini artırmak, emisyonları ve işletme maliyetlerini azaltmak için genişletilmiş Eco Modu seçenekleri bulunmaktadır. Eco Performance Modu, üstün sürüş kabiliyeti ile yakıt tasarrufu arasında en iyi dengeyi sağlar. Yakıt tasarrufu çok önemli olduğunda, düşük devirlerde vites değiştiren Eco Yakıt Modu en iyi seçenektir.

 
 

İndirmeler


 

 

DAF CF hakkında ayrıntılı bilgiler

 

DAF CF

Geliştirebileceğiniz mükemmel bir temel

İster kancalı vinç sistemi, düz yatak, kutu tipi kasa ile; ister diğer üstyapılar ile donatılmış olsun, DAF CF, şasi yapılandırmaları konusunda benzersiz bir esneklik sunar.

DAF CF

Dış tasarım

DAF CF'in dış görünümünde, onu görsel çekicilik açısından benzersiz bir yere taşıyan tamamen yeni tasarım özellikleri vardır.

DAF CF

Sürücü konforunda örnek alınan kamyon

DAF CF sektördeki en çok yönlü kamyon olduğu için kabini kişisel zevkinize ve taşıma ile ilgili ihtiyaçlarınıza göre istediğiniz gibi şekillendirmek için çok sayıda seçenek bulunur.