DAF XF

Her türlü üstyapı için ideal temel

Kusursuz mükemmellik, yeni kamyonların akıllıca düşünülmüş şasisinde görülmektedir. Yüksek kaliteli çelikten üretilen bu şasi dayanıklı, dengeli ve hafiftir. Dahası, kasa yapımcılarına büyük kolaylık sunmak üzere alandan tasarruf etmeye olanak sağlayan özelliklere sahiptir.

 

Güçlü, hafif ve üstün yol tutuşu

Kusursuz mükemmellik, yeni kamyonların akıllıca düşünülmüş şasisinde de görülmektedir. Yüksek kaliteli çelikten üretilen bu şasi dayanıklı ve hafiftir. Çekici ünitelerinde ve bazı kamyon modellerinde, sağlam ve hafif olan arka dingil Stabilink yapısı ile bağlanır. 

  • Düşük ağırlığı yakıt tasarrufunu ve yük kapasitesini artırarak daha fazla taşıma verimliliği sağlar.
  • Stabilink arka dingil süspansiyonu en iyi yana yatma dengesini sağlar, daha büyük yük kapasiteleri ve üstün yol tutuşu sunar.

Maksimum esneklik

DAF XF, şasi düzenlerinde benzersiz bir verimlilik sunar. Bileşenler, en yüksek verimlilik için size özgü ihtiyaçları en iyi şekilde karşılayacak konumlara getirilebilir. Ayrıca pompa sistemleri, vinç ayağı destekleri veya büyük yakıt depoları takmak için fazlasıyla yer mevcuttur.

  • Akıllı şasi düzeni, çekicilere 1.500 litreden fazla hacimli yakıt depolarının takılabilmesini sağlar.
  • Şasi bileşenlerinin yerleştirilebileceği konumlar neredeyse sınırsızdır ve sektördeki en yüksek esnekliği sunar.
 

Kasa yapımcılarının dostu

DAF XF'te, kasa yapımcıları için büyük kolaylıklar sağlayan bir Kasa Bağlantı Modülü (BAM) programı bulunmaktadır. Kutulu kasalar ve vinçlerin takılması için özel modüller mevcuttur. Arka tarafta traverslerin ve arka kapak yük kaldırıcıların kolayca takılabilmesi için standart bir delik şekli vardır.

  • Genişletilmiş Kasa Bağlantı Programı, üretim süresini kısaltır.
  • Şasinin tamamen düz olması ve bileşenlerin içe takılı olması, kasa yapımcıları açısından büyük kolaylık sağlar.
Kasa yapımcıları web sitesinde daha fazlasını okuyun

Son derece kompakt EAS ünitesi

DAF XF için tamamen yeni ve son derece kompakt bir Emisyon Son İşlem Sistemi geliştirdik. Bu da şaside daha fazla boş alan sağlamaktadır. Artık özel uygulamalar için DeNOx sistemi kurulumu ve Dizel Partikül Filtresinin ayrılmasına gerek yoktur. Bu, en yüksek verimliliğe de katkıda bulunur.

  • Son derece kompakt EAS ünitesi, şaside daha fazla alan sağlar.
  • 50 kilogram daha az ağırlığı da doğrudan daha fazla yük kapasitesi anlamına gelir.
 

ECAS havalı süspansiyon

Mükemmel güvenilirlik, dayanıklılık ve işlevsellik için elektronik olarak kontrol edilen havalı süspansiyon (ECAS) tamamen yenilenmiştir. Yeni işlevler arasında basınçlı oran kontrolü, dingil kaldırma 2 kontrolü ve basınçlı kaldırma körüğü kontrolü yer almaktadır. Ayrıca vinç veya kancalı lift gibi yardımcı donanımlar kullanılırken dingilleri sabitlemek için ECAS durdurma ile ECAS temas ve durdurma özelliklerine sahiptir. Koltuklara düğmeleri ışıklı, yeni ve kullanımı kolay bir uzaktan kumanda bağlanmıştır.

  • Yeni ECAS seçenekleri yükleme ve boşaltma sırasında daha güvenli çalışmaya olanak sağlar
  • Sürücüler, kullanışlı uzaktan kumandayla her koşulda hassas kontrol olanağına sahip olur
 

 

DAF XF hakkında ayrıntılı bilgiler
 

DAF XF

Dış tasarım

Tasarım özellikleri sayesinde DAF XF yollardaki en dikkat çekici kamyondur. Ayrıca taşıma verimliliğinizi artırmak için mükemmel aerodinamik özelliklere de sahiplerdir.

DAF XF

Sınıfındaki en iyi kabin özellikleri

DAF XF, DAF kamyonlarının dünya çapında tanınmasını sağlayan mükemmel sürücü konforu standartlarını daha da geliştirmektedir.

DAF XF

Tahrik hattı

Sektördeki en yüksek yakıt verimliliği; mükemmel şekilde entegre edilmiş tahrik hatları, sınıfının en iyisi motorlar, şanzımanlar ve arka dingiller ile elde edilir.