DAF Electric range

Akülü Elektrikli Araçlar

Sıfır emisyonlu taşımacılık çözümleri

 
 
 

Alanında öncü

Bazı şehirler, yerel hava kalitesini iyileştirmek için önümüzdeki yıllarda şehir merkezlerine yalnızca emisyonsuz araçların girmesine izin verileceğini duyurdu. Bu, tamamen elektrikli kamyonların parlak bir geleceği olduğu anlamına geliyor. DAF, geçiş yapmanız konusunda size destek olmak için çok çeşitli araçlar ve özel bağlı hizmetler sunar.

 

Çeşitli uygulamalar için doğru sıfır emisyon çözümü

DAF, Akülü Elektrikli Araçlarda (BEV'ler) öncüdür. 2018 yılında DAF, çoğu müşteri tarafından günlük operasyonlarda kullanılan tam akülü elektrikli CF kamyonu piyasaya süren ilk üretici oldu.

Bu arada DAF, çeşitli uygulamalar için doğru sıfır emisyon çözümünü sağlayan eksiksiz bir Akülü Elektrikli kamyon serisi sundu. Akıllıca planlama yaparak ve fırsat bulunduğunda aküleri şarj ederek (bazen yarım saat kadar kısa bir süre yeterlidir), elektrikle günde 1000 kilometre katedilebiliyor. Bu da akü kapasitesi ve menzil konusunda atılan önemli adımları gösterir.

 
 
 

DAF’ın Elektrikli kamyona geçmek için 4 adımlı yaklaşımı

 

1

Özel durumunuza göre ihtiyaçlarınızı belirlemek

2

Yeni teknolojilerin lojistik operasyonlarınıza nasıl uyum sağladığını değerlendirmek

3

En uygun araç özelliklerini ve şarj ekipmanını belirlemek

4

Devreye almada ve operasyonlarda size destek olmak

 

Tamamen elektrikli kamyonların devreye alınması, müşterilerimiz için özel bir planlama ve çalışma yöntemi gerektirir. DAF, elektrikli bir kamyonun en yüksek yatırım getirisini günlük kullanımda nasıl sağladığını göstermek de dahil olmak üzere bu dönüşümü mümkün olduğunca kolay hale getirir. Buna, DAF'ın TOPEC satış sistemi aracılığıyla özel olarak hazırlanmış araç özellikleri, tam rota hesaplamaları ve özel sürücü eğitiminin yanı sıra kamyon ve şarj ekipmanlarının en iyi şekilde entegre edilmesi için eksiksiz bir üst kalite PACCAR şarj istasyonları serisi dahildir.

 
 

Şarj etmeye hazır mısınız?

DAF, ‘sıfır emisyonlu’ eksiksiz servis teklifinin bir parçası olarak aküleri şarj etmek için eksiksiz bir üst düzey çözüm yelpazesi sunar. Bunlar arasında maksimum esneklik sağlamak için 24 kW ile 40 kW arasında güç seviyelerine sahip mobil şarj cihazları bulunur. Sabit şarj istasyonları, 20 kW ile 360 kW arasında güç seviyeleri ile sunulur. 360 kW seçeneği, araçları iki saatten kısa sürede tam güçte şarj edebilen veya iki aracı aynı anda hızlı şarj edebilen ultra hızlı bir çözüm sağlar.

Kusursuz iletişim

DAF tamamen elektrikli kamyonlarla, şarj donanımıyla ve ağ yazılımıyla entegrasyon, gelişmiş şarj sektöründe on yıla kadar deneyime sahip olan DAF ve iş ortakları tarafından ele alınmaktadır. Gerektiğinde tesislerinizde tesis değerlendirmeleri, enerji modelleme ve mühendislik işlemleri yürütülecektir. Ayrıca şarj ekipmanının bakımı da tarafımızca yapılacaktır. Böylece kamyonlar ile şarj cihazları arasında kusursuz bir iletişim sağlanır.

 
DAF-Electric-truck-and-charger

Şarj sistemleri

DAF, aküleriniz için doğru şarj sistemlerini seçmenize yardım etmeye hazırdır. Önde gelen tedarikçilerle yakın iş birliği içinde çalışırız. Çok çeşitli şarj istasyonları ve kapasiteler mevcuttur. Ayrıca sürücüleriniz için elektrikli kamyonunuzdan en iyi şekilde faydalanabilmelerine yardımcı olacak özelleştirilmiş eğitimler geliştiririz. Bu, DAF'ın yalnızca en iyi kamyonları temin etmekten daha fazlasını nasıl yaptığına dair verilebilecek örneklerden sadece biridir.

Daha fazlasını okuyun
 
 
New-Generation-DAF-Electric

Her şey rakamlarda

Elektrikli kamyonların dizel muadillerine göre hâlâ çok daha pahalı olduğu doğrudur ancak kullanabileceğiniz yerel ve ulusal devlet teşviklerini incelemek faydalı olacaktır. Düşük enerji maliyetlerinden nasıl faydalanabileceğiniz konusunda çalışma yapmak da önemlidir. Nereden bakarsanız bakın, elektrikli kamyonlar sayesinde hem şimdi hem de gelecekte çevresel bölgelere sınırsız erişim sağlayabileceksiniz. Sessiz, sıfır emisyonlu kamyonlar şirketinizin çevreye olan bağlılığını gösterir. Dahası, işletmeniz ve yaşadığımız dünya için de faydalıdır.

 

İlgili Bilgiler