DAF-Driver-training

DAF, Avrupa'da EcoDrive+ Eğitiminin sunumunu genişletti

 
Download
  • 23 Eylül 2020 Çarşamba
  • Eindhoven
  • DAF Trucks N.V.
 

DAF, EcoDrive+ Eğitimini Avrupa çapında sunuyor. Etkileşimli eğitim programı, yeni DAF kamyonların sürücülerine araçtaki sistemlerden en iyi şekilde nasıl yararlanacaklarını öğretir. Sonuç: yakıt tüketiminde önemli bir azalma, daha düşük bakım maliyetleri ve mutlu sürücüler.

 

Yeni bir DAF LF, CF veya XF'nin teslimatı, her zaman aracın özellikleri hakkında kapsamlı bir açıklamayla yapılır. Her şey açıklandıktan ve anahtarlar teslim edildikten sonra sürücü, DAF EcoDrive+ Eğitim programı için bir kupon da alır. Bu kupon altı ay boyunca geçerlidir ve sürücü bunu kendi kamyonunda yoğun bire bir eğitim oturumuna katılmak için kullanabilir. Eğitim, DAF tarafından eğitilmiş ve sertifika verilmiş bir eğitmen tarafından sağlanır.

Her damla dizelden maksimum performans

 DAF Driver Academy'den Pascal Hochstenbach şöyle açıklıyor: "Her yeni DAF kamyonunda, daha verimli, daha güvenli ve rahat bir sürüş sağlayan birden fazla sistem bulunur. Bu sistemlerin bazıları isteğe bağlıdır. Yalnızca bunları nasıl kullanacağınızı bildiğinizde her damla dizelden maksimum performans elde edebilirsiniz."

Daha az aşınma ve yıpranma

 Motor freninin ve uyarlanabilir hız sabitleyici gibi sistemlerin nasıl doğru şekilde kullanılacağını bilmek frenlerde daha az aşınma ve yıpranma ek avantajını sağlarken, ACC ve AEBS gibi sistemler yol güvenliğinin artırılmasına yardımcı olur. Hochstenbach: "Ayrıca kamyonlarını tam anlamıyla tanıyan sürücüler kamyonlarını sürmekten çok daha fazla zevk alıyor. Bu da DAF EcoDrive+ Eğitim programını, harcanan zamanın karşılığını alma yönünden değerli kılıyor."

%10 daha verimli

EcoDrive+ Eğitim programının tamamlanması genellikle bir gün sürer ve hem teorik hem de uygulamalı eğitim içerir. "Eğitim programına katılan sürücülerimiz kamyonlarını en az %10 daha verimli kullanıyor. Etkileyici bir yatırım getirisi," diye belirtiyor Polonya'daki BATIM şirketinin Taşıma Direktörü Marek Gunia. "Araçlarımın hasarlarında kayda değer bir azalma olduğunu da fark ettim. EcoDrive+, sürücülerin becerilerini ve çeşitli araç sistemleri hakkındaki bilgilerini geliştiriyor. Bu da sürücülerimin işlerini daha iyi yapmalarını sağlıyor ve onları işlerini yaparken fark edilir derecede daha mutlu kılıyor."

Sunum

 Fransa, Almanya, Polonya, Hollanda, İtalya, İspanya ve Birleşik Krallık dahil olmak üzere çeşitli yerlerde yeni bir DAF kamyona sahip sürücülere bu eğitim standart olarak sunulmaktadır. Yerel Covid 19 önlemlerine bağlı olarak DAF, EcoDrive+ Eğitim programını yakın gelecekte tüm Avrupa'da daha da ileriye taşıyacak.

DAF Trucks Türkiye, 2020 yılında satın alınan her tır için sadece Türk müşterilerine özel bir sürücü eğitim kuponu (ücretsiz) veriyor !!

 

Basın iletişim bilgileri: 

Rutger Kerstiens
Kurumsal İletişim Departmanı

T: +31 (0)40 214 4191
E: rutger.kerstiens@daftrucks.com

 

Rutger Kerstiens