Tahrik hattında mükemmellik

Piyasadaki en yüksek yakıt verimliliği için ilk adım motordur. DAF XF, birden fazla tork değeri ve yeni güç değerleri olan PACCAR MX-11 ve MX-13 motorlardan güç alır ve ekstra güçlü bir 390 kW/530 hp modeli de mevcuttur. Çok sayıda yenilik ile en yüksek yakıt verimliliği için daha düşük devirlerde daha yüksek tork elde edilir. Araçlar artık 1.000 dev/dak'da sabit hızda seyredebilir. Bu da birinci sınıf lüks otomobillerdeki son derece düşük gürültü seviyelerini sağlar. Üstün sürüş kabiliyeti için en yüksek viteste ekstra tork sağlanır. Yeni MX motor freni, düşük devirlerde birinci sınıf frenleme gücü sağlar.

Motordaki yenilikler

Sektördeki en yüksek yakıt verimliliği için tamamen değişken yağ, direksiyon ve soğutma sıvısı pompaları, yeni piston segmanı paketi ve yeni piston eteği profili sürtünmeyi azaltmaya katkı sağlar. Ayrıca maksimum verimlilik için yeni bir turboşarj ve yeni bir yanma sistemi de ekledik.

Genişletilmiş Eco Modu

DAF XF'te yakıt tasarrufunu artırmak, emisyonları ve işletme maliyetlerini azaltmak için genişletilmiş Eco Modu seçenekleri bulunmaktadır. Eco Performance Modu, yüksek sürüş kabiliyeti ile en iyi yakıt tasarrufu arasında en iyi dengeyi sağlar. En yüksek yakıt tasarrufu için daha düşük devirlerde vites değiştiren Eco Yakıt Modu en iyi seçenektir.

DAF XF

Düşük onarım maliyetleri

Bakım ve onarım masrafları kazancınızın büyük ölçüde düşmesine sebep olabilir. Bu nedenle, aşınma ve yıpranmayı minimum seviyeye indiren yeni özellikler ekledik. Örneğin debriyaj kontrolü artık debriyaj muhafazasının içine alınarak su ve kire bağlı hasarlara karşı korunmaktadır. Alternatör ise akü şarjını daha iyi hale getirmek için elektronik olarak kontrol edilmektedir. Bu geliştirmeler dayanıklılığı, güvenilirliği ve sonuç olarak karlılığınızı artırır.

DAF XF

Yüksek performanslı şanzımanlar

DAF XF, en yeni nesil TraXon otomatikleştirilmiş şanzımanlarla (12 ve 16 vitesli) donatılmıştır. Daha düşük sürtünme kayıpları, daha da hızlı vites yükseltme kabiliyeti ve EcoRoll'un kapsamlı olarak kullanımı ile en düşük yakıt tüketimi elde edilir. Sessiz ve sarsıntısız çalışma ve hassas debriyaj çalışması da sürücü konforunu artırır. TraXon otomatikleştirilmiş şanzıman ayrıca en düşük viteslerde daha da yüksek devir düşürme oranı sağlayarak daha yüksek tahrik hattı hızlarını mümkün kılar.

Yüksek verimli arka dingiller

Bu yeni motor ve şanzımanların yanı sıra, düşük sürtünmeli poyralara sahip yüksek verimli arka dingiller kullanmaya başladık. Ayrıca 2,05'ten başlayan daha hızlı oranlar ile en yüksek yakıt tasarrufu için motor devri düşürülebilmektedir. Sürtünme kayıplarını azaltmak için işlenmiş diferansiyel dişlisi setleri kullanmaya başladık ve düşük seviyeli, düşük sürtünmeli arka dingil yağı ile arka dingilde yeni rulmanlar ve keçeler geliştirdik.

DAF XF
 
 
 
 

 

DAF XF hakkında ayrıntılı bilgiler
 

DAF XF

Her türlü üstyapı için ideal temel

Kusursuz mükemmellik, kamyonların akıllıca düşünülmüş şasisinde görülmektedir. Yüksek kaliteli çelikten üretilen bu şasi dayanıklı, dengeli ve hafiftir. Dahası, kasa yapımcılarına büyük kolaylık sunmak üzere alandan tasarruf etmeye olanak sağlayan özelliklere sahiptir.

DAF XF

Dış tasarım

Tasarım özellikleri sayesinde DAF XF yollardaki en dikkat çekici kamyondur. Ayrıca taşıma verimliliğinizi artırmak için mükemmel aerodinamik özelliklere de sahiplerdir.

DAF XF

Sınıfındaki en iyi kabin özellikleri

DAF XF, DAF kamyonlarının dünya çapında tanınmasını sağlayan mükemmel sürücü konforu standartlarını daha da geliştirmektedir.