DAF Municipal_XD_SL_350_FAN530_LHD_VDLSideloader

Belediye taşımacılığının geleceği

 
 
 

Tüm gereksinimleri karşılar

 

Belediye araçları genellikle dar sokakları olan kalabalık bölgelerde çalışır. Bu nedenle manevra kabiliyeti ve güvenlik önemli özelliklerdir. Ancak günümüzde düşük gürültü ve düşük emisyon değerleri de aynı derecede önemlidir çünkü akıllı ve hareketli şehirlere olan eğilim ve gittikçe artan mevzuat, çevre dostu araçlara olan talebi artırmaktadır.

Yeni Nesil DAF XD ve XF kamyonlar, belediye amaçları için mükemmeldir. Kasa yapımcısı dostu tasarımları, çöp yükleyicilerden yol temizleyicilerine, damperli yükleyicilere, çift kollu kaldırıcılara ve kış aylarında kar küreyici olarak uygulanabilen ‘çoklu görev’ araçlarına kadar mümkün olan en geniş uygulama yelpazesi için halihazırda donatılmıştır. Sessiz ancak güçlü ve yakıt tasarruflu tahrik hatlarıyla birlikte sunulur ve elektrikli motorlar da seçenekler arasında yer alır.

Belediye araçlarının gereksinimleri son derece çeşitlidir (iki, üç veya dört dingil, yarı otomatik veya tam otomatik şanzıman, kısa veya uzun şasi, üstyapıya güç sağlamak için çok çeşitli PTO'lar vb.). Yeni XD ve XF, bu gereksinimleri hızlı ve etkili bir şekilde karşılamayı kolaylaştırır.

 
 

Belediye araçlarında aşağıdakiler gibi özel ve zorlu gereksinimler vardır:

  • Özellikle dar sokaklarda manevra kabiliyeti
  • Özellikle kalabalık şehir ortamlarında çalışırken güvenlik
  • Sessiz çalışma
  • Birbiriyle değiştirilebilir kasalar için şasi
  • Ek ön bağlantılar için plaka
 
DAF_XF_Day_480_Robust_FAQ530_Grondzuiger_final_v4
 

İdeal geçiş: XD ve XF Extra Robust

Tüm XD ve XF kamyon ve çekici yapılandırmaları, "Extra Robust" modeli olarak da mevcuttur. Extra Robust modellerinin kabinleri; DAF XDC ve XFC inşaat araçlarını temel alırken şasi, XD ve XF yol serisi ile aynıdır. Bu seçenek, alt açıklık ve büyük yaklaşma açısı gibi arazi özelliklerine ihtiyaç duymayan ancak en düşük hasar görme riskini sunan sağlam bir kabinin avantajlarına değer veren belediye segmentleri için mükemmel bir çözümdür. Bu avantajlar, entegre sis lambalarına sahip özel 3 parçalı çelik tampon, standart radyatör koruma plakası ve çelik Ön Koruma ile sağlanır.

 
 

Belediye taşımacılığı uygulamalarını keşfedin

 
 
DAF XD Electric garbage collector

Belediye ve Elektrik: Mükemmel uyum

Yeni Nesil DAF XD ve XF, yeni düzenlemeleri karşılamanızı ve daha sağlıklı şehirlere katkıda bulunmanızı sağlayan tamamen elektrikli PACCAR elektrikli güç aktarma sistemi ile donatılabilir. Sağlam, elektrikli motorlar ve geniş bir coğrafi aralık sunan PACCAR elektrikli güç aktarma sistemleri tamamen test edilmiştir. Paccar ayrıca dahili, yerleşik ve hızlı şarj gibi birinci sınıf şarj sistemleri de sunar. Operasyonel kurulumunuz ne olursa olsun, ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir şarj çözümü vardır.

Daha fazlasını okuyun
 
 
BannerMunicipal-3840x1300_01

DAF Sanal Deneyimi

Sanal bir test sürüşü yaparak ve DAF Sanal Deneyimi'ndeki sayısız etkinliği keşfederek Yeni Nesil DAF kamyonları deneyimleyin!

Ziyaret