Foto chauffeur L Van Bogaert DEF

Van Bogaert Transport

“DAİMA KENDİ YÜZDE DEĞERLERİNİZİ İYİLEŞTİRMEYE ÇALIŞMALISINIZ”

René Ryckaert, sürücü, L. Van Bogaert Transport

 

“%97 OLDUKÇA İYİ BİR PUAN”

Verimli sürüş konusunda dikkatli olan deneyimli bir sürücü bile her zaman daha fazlasını öğrenebilir. 

L. Van Bogaert Transport kısa bir süre önce bir dizi yeni DAF XF kamyona yatırım yaptı. Satın alımla birlikte gelen DAF Sürücü Eğitimi kuponu sayesinde sürücü René Ryckaert sürüş becerilerini daha da geliştirebildi.

ÇOK ÇEŞİTLİ RÖMORKLAR

Ağırlıklı olarak inşaat sektörü için taşıma operatörü olarak hizmet veren L. Van Bogaert Transport, 85 yıldır faaliyet göstermektedir. Ancak genellikle daha geleneksel dağıtım amaçları için kullanılan yan perdeli römorkları süren René Ryckaert, şirket için bir istisnadır.

SIFIRDAN BAŞLAYARAK

Eğitime geri dönüp baktığında, “İlk başta, DAF Sürücü Eğitimi için puanımı sıfırlamak zorunda olduğumdan biraz şaşırdım. Verimli sürüş benim için her zaman bir tutku olmuştur ve kazanmak için o kadar çok çalıştığım tüm puanlardan vazgeçmekten çok memnun değildim,” diyor René. Ancak bu sayede yeni şeyler öğrenme fırsatı yakalayan ve nihayetinde sıfırlamadan çok memnun kalan René durumu şöyle açıklıyor: “Puanım şu anda %96-%97 seviyesine tekrar ulaştı ve bu oldukça iyi bir durum. Bunu, kamyonumu olabildiğince verimli bir şekilde sürmeyi öğrenmem sayesinde başardım.”

VERİMLİ SÜRÜŞ SPORA DÖNÜŞTÜĞÜNDE

René Ryckaert bazen kamyonunu bir tür oyun olarak daha az verimli sürdüğünü söylüyor: “Sadece puanımın ne kadar hızlı düştüğünü öğrenmek ve bu yüzde puanlarını tekrar kazanmanın ne kadar sürdüğünü görmek için. Bu durum, verimli sürüşün tutarlı bir şekilde yapmam gereken bir şey olduğunu bilmeme yardımcı oluyor”. Bu, Hamme’deki şirketin sürücüsünün neden daima yüzdelerini geliştirmeye çalıştığını açıklıyor. René sözlerini şöyle bitiriyor: “Yeteneklerinizi en iyi durumda tutmanın tek yolu bu. Ayrıca bu tür bir eğitimi iki yılda bir almanız gerektiğini düşünüyorum, böylece nasıl verimli sürüş yapabileceğinizi öğrenmeye devam edebilirsiniz.”

René Ryckaert, sürücü, L. Van Bogaert Transport
Foto chauffeur L Van Bogaert DEF round
 
 

 

Diğer hikayeler: