DAF, gizliliğinize saygı duyar. Tanımlama bilgilerini web sitesi işlevselliği, web sitemizle ilgili deneyiminizi geliştirme, sosyal medyayla entegrasyon kurma ve web sitemiz içinde ve dışında pazarlama faaliyetlerini hedeflemeye yardımcı olma gibi çeşitli amaçlar için kullanırız. Web sitemizi ziyaretinize devam ederek tanımlama bilgilerinin kullanımına izin vermiş olursunuz. Ancak tanımlama bilgileri tercihlerinizi özelleştirmek isterseniz aşağıdaki "Ayarları değiştir" seçeneğine tıklayabilirsiniz. Onayınızı istediğiniz zaman geri çekebilirsiniz. Daha fazla bilgi için lütfen Tanımlama Bilgisi Bildirimimizi ziyaret edin.
 

Standart olarak sunulan güvenlik

Hangi sektörde olursanız olun, DAF LF'te standart olarak sunulan gelişmiş özellikler yalnızca sürücü ve yoldaki diğer kullanıcılar için en yüksek güvenliği sağlamakla kalmaz, aynı zamanda aracın çok yönlülüğüne, yakıt verimliliğine ve konfora da katkıda bulunur.

  • Gelişmiş Acil Durum Fren Sistemi
  • Önden Çarpışma Uyarısı
  • Uyarlanabilir Hız Sabitleyici
  • Şeritten Ayrılma Uyarı Sistemi

DAF LF, (8 tondan başlayan GVW ve arka havalı süspansiyon ile) Gelişmiş Acil Durum Fren Sistemi (AEBS), Önden Çarpışma Uyarısı (FCW), Uyarlanabilir Hız Sabitleyici (ACC) ve Şeritten Ayrılma Uyarı Sistemi (LDWS) ile birlikte standart olarak sunulur.

AEBS ve FCW, gerektiğinde otomatik olarak fren yaparak acil bir durumda çarpışmaları önler.

Uyarlanabilir Hız Sabitleyici (ACC) kamyonun hızını takip ettiği aracın hızına uyacak şekilde otomatik olarak ayarlar ve sonuçta iki araç arasında güvenli bir mesafe korunur. Böylece yakıt tasarrufuna katkıda bulunan hız sabitleyicinin olabildiğince çok kullanılması sağlanır.

Şeritten Ayrılma Uyarısı (LDWS), ön cama takılı bir kamera ile çalışır ve kamyon yanlışlıkla şeridinden çıkarsa sürücüye sesli bir uyarı verilir.

DAF LF
 

Konfor ve güvenlik sistemlerimizi açıklayan videomuz: