DAF, gizliliğinize saygı duyar. Tanımlama bilgilerini web sitesi işlevselliği, web sitemizle ilgili deneyiminizi geliştirme, sosyal medyayla entegrasyon kurma ve web sitemiz içinde ve dışında pazarlama faaliyetlerini hedeflemeye yardımcı olma gibi çeşitli amaçlar için kullanırız. Web sitemizi ziyaretinize devam ederek tanımlama bilgilerinin kullanımına izin vermiş olursunuz. Ancak tanımlama bilgileri tercihlerinizi özelleştirmek isterseniz aşağıdaki "Ayarları değiştir" seçeneğine tıklayabilirsiniz. Onayınızı istediğiniz zaman geri çekebilirsiniz. Daha fazla bilgi için lütfen Tanımlama Bilgisi Bildirimimizi ziyaret edin.
DAF LF

Geliştirebileceğiniz mükemmel bir temel

Boş ağırlığın düşük olması ve yüksek yük kapasitesi sayesinde DAF LF sınıfında bir numaradır ve işinizde net bir karla çalışmanızı sağlar. Modern, güçlü ve hafif bir şasiye sahip LF sağlamlık ve esneklikten ödün vermez.

 

Tamamen optimize edilmiş süspansiyon

DAF LF, son derece konforlu bir sürüş deneyimi sunar. Ön süspansiyon sönümleme, yanal denge ve dayanıklılık arasında mükemmel bir denge sağlayacak şekilde tamamen optimize edilmiştir. Ön dingiller (3,6 - 7,5 ton arası) hafif yüklerle aşırı yüklemeyi önlemek için yeterli kapasite sunmaktadır. Ayrıca, bu segmentteki en küçük dönüş çapına sahip olması nedeniyle de emsalsiz bir manevra kabiliyetine sahiptir.

Yüksek performanslı dingiller

Farklı arka dingil ve son dişli düzenekleriyle her uygulama için optimize edilmiş bir LF mevcuttur. En hafif 5 tonluk SR 5.10 dingilden 19 tonluk LF modeli için ekstra kapasite sağlayan 13 tonluk SR1344 arka dingile kadar tüm dingiller; üst düzey performans, uzun bir servis ömrü ve maksimum sürüş konforu için tasarlanmıştır. Koşullar ne olursa olsun maksimum çekiş ve araç kontrolü için neredeyse tüm dingil modellerinde bir diferansiyel kilidi seçeneği bulunmaktadır.

 

Çok daha büyük yük kapasitesi

LF, çeşitli şasi uzunluğu ve dingil mesafesi seçenekleri sayesinde sınıfının en büyük yük kapasitesine sahiptir. DAF LF'te, dingil mesafeleri 6,90 metreye kadar uzanır. Bu sayede 9 metrenin üzerinde olası yük uzunluklarında kamyon çok daha büyük yük kapasitesiyle çalışabilir. Uzun dingil mesafeleri aracın 1.240 litreye kadar yakıt kapasitesi ile sınıfında rakipsiz olmasına olanak sağlar. Bu özelliğiyle geniş bir çalışma aralığı sunan DAF LF, sürücünün yakıt fiyatlarının en düşük seviyede olduğu yerde depoyu doldurmasına da imkan tanımaktadır.

Kasa yapımcıları için üstün avantaj

DAF LF ayrıca kasa yapımcıları için avantajlar oluşturan yenilikler de içermektedir. Bunlar kutu tipi kasalar, arka liftler, damperler, vinçler ve diğer ekipmanın hızlı ve kolay bir şekilde takılmasını sağlayan yeni fabrika çıkışı Kasa Bağlantı Modülü (BAM) programlarını içerir. Ayrıca, daha fazla dingil mesafesi ve arka uzantı kombinasyonu da ekstra esneklik sunar. Bu sayede, şasi her tip kasa ve üstyapılar için üretime hazır şekilde yapılandırılabilmektedir.

 

 

DAF LF hakkında ayrıntılı bilgiler


DAF LF exterior

Dış tasarım

DAF LF'in muhteşem dış tasarımı kamyona güçlü ve samimi bir görünüm kazandırırken işiniz için de harika bir tanıtım olanağı sağlar.

DAF LF

Mükemmel çalışma ortamı

Sürücü kabine girdiği anda DAF LF'in sunduğu yüksek konfor standardı, kullanıcı dostu özellikler ve güvenlikle buluşur.

DAF LF

Tahrik hattı

DAF LF, işiniz için en iyi kamyona sahip olabilmeniz amacıyla benzersiz bir motor, şanzıman ve arka dingil oranı çeşitleriyle sunulur.