Tahrik hattında mükemmellik

Dağıtım taşımacılığı, özel çözümler sunmayı gerektirir. Bu nedenle DAF işiniz için en iyi kamyona sahip olabilmeniz amacıyla benzersiz bir motor, şanzıman ve arka dingil oranı çeşitleriyle LF'i sizlerle buluşturur. Hangi modeli seçerseniz seçin, her DAF LF kamyonda en yüksek düzeyde güvenilirlik ve yakıt verimliliği, mükemmel performans, düşük emisyonlar ve rakipsiz sürücü konforu standart olarak sunulur.

Güçlü motorlar

LF, çok çeşitli motorlar sunar. Bu özellikler arasında kompakt dört silindirli 4,5 litre PACCAR PX-5 ve güçlü altı silindirli 6,7 litre PACCAR PX-7 motor yer alır. Optimize edilmiş yeniden tasarım sayesinde bu motorlar, artık egzoz gazı çevrimi veya karmaşık değişken geometrili turboşarjlara ihtiyaç duymaz. Sonuç olarak güvenilirliği ve yakıt verimliliğini artırır.

%3'e kadar yakıt tasarrufu

Motorların gücü ve torku da düşük devirlerde devreye girmeleri için optimize edilmiştir. Ek olarak, Motor Son İşlem Sistemi (EAS) ve AdBlue haznesi yeniden tasarlanmıştır, böylece daha fazla yakıt tasarrufu için motora daha yakın bir yere yerleştirilebilir. EAS ve motor yenilikleri birlikte %3'e kadar yakıt tasarrufu sağlar.

Ekonomik ve sessiz

Doğal olarak PACCAR PX motorlar, en yeni emisyon düzenlemelerine uygundur. Üstelik, motor bloğu ve silindir başlığına entegre edilmiş çeşitli bileşenler içeren kompakt tasarımları, motorların son derece sessiz şekilde çalışarak sürücünün konforunu artırmasını sağlar.

Yüksek verim sağlayan şanzımanlar

LF, maksimum verimlilik için çok çeşitli manuel ve otomatik şanzımanlarla birlikte sunulur. Manuel şanzımanlar 6 veya 9 vitesli olarak mevcuttur; otomatik şanzımanlar ise 5 veya 6 vitesli Allison şanzımanlar ve 8 vitesli ZF PowerLine şanzımandan oluşur.

Yeni hava emişi

Yeni tahrik hattı, kabinin arkasında orta seviyeli bir hava emişi ile donatılmıştır. Bu, motor tarafından yalnızca en temiz havanın kullanılmasını sağlar.

 
New-LF-engines

 

DAF LF hakkında ayrıntılı bilgiler


DAF LF

Şasi

Geliştirebileceğiniz mükemmel bir temel. Modern, güçlü ve hafif bir şasiye sahip DAF LF sağlamlık ve esneklikten ödün vermez.

DAF LF exterior

Dış tasarım

DAF LF'in muhteşem dış tasarımı kamyona güçlü ve samimi bir görünüm kazandırırken işiniz için de harika bir tanıtım olanağı sağlar.

DAF LF

Mükemmel çalışma ortamı

Sürücü kabine girdiği anda DAF LF'in sunduğu yüksek konfor standardı, kullanıcı dostu özellikler ve güvenlikle buluşur.